Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz allein #41258 üzenetére

    Szia.

    Lehet félre értem de most a meglévő JBOD kötetedet szeretnéd bővíteni és átalakítani, úgy hogy 1 db kötet maradjon de legyen lemezvédelem ?

    Tároláskezelő / Kötet / Kezelés résznél nézd meg, hogy mit ajánl fel.
    Ha a RAID típus váltása funkció elérhető , akkor van rá esély, hogy menni fog.

    Sanszos, hogy nem fog menni : Change RAID Type of a Volume or Disk Group leírása alapján.

    Ha a cél tényleg a 9 lemez 1 kötetbe varázsolása, akkor a meglévő JBOD kötetet törölnöd kell.
    Ha bent az összes lemez , akkor lehet új kötetet létrehozni.
    Személy szerint az SHR-t javaslom minimum 1 db lemezvédelemmel a rugalmassága miatt.

    SHR kötet létrehozása :
    Tároláskezelő / Kötet / Létrehozás / Gyors

    Ha még is rosszul értem és a bővítő dobozba szánt 5 db lemetz külön kötetként használnád, akkor simán mehet az SHR kötet létrehozás. Így lesz majd 2 db különálló ( JBOD és SHR ) köteted.

    Megoldás lehet még de nem javaslom a meglévő JBOD kötet bővítését a lemezekkel.
    Ez esetben marad a lehetőség : 1 lemez elszáll, akkor minden adat ugrott !
    Szerintem ezt kerüld el.

    Én amikor nekivágtam az egésznek volt 6 db 4 TB-s lemezem a PC-ben tele adatokkal.

    Megvettem a NAS-t és mellé 4 db új lemezt. Ezeket a lemezeket beraktam és egyből 2 lemezes védelmet állítottam be : SHR2 ( 4*4TB , hasznos kapacitás 2*4 TB ). Erre a tárhelyre másoltam a PC-ről 2*4 TB-t majd az így "felszabadult" lemezeket a PC-ből áthelyeztem a NAS-ba és bővítettem a kötetet velük. Aztán megint másolás, megint áthelyezés és harmadjára is eljátszottam a dolgot. Így minden adatom megmaradt és 2 lemezig jó vagyok....ha gond lenne. De megint megjegyzem : Tudatos választás volt az SHR2 már az indulásnál !

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Új hozzászólás Aktív témák