Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ozsi85

    csendes tag

    Hali!
    Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy vettem a Westendbe egy Doxa 23110-es tipusszámú karórát. Mikor hazaértem szerettem volna utánanézni miket találok róla és megdöbbenve tapasztaltam, hogy lényegében semmi infó. Egy vaterás hírdetést találtam, de az is Doxa Arizona néven volt, én az óra papírjain semmilyen arizona nevet nem találtam, de utánanéztem ezen a néven is és valamilyen horvát oldalon találtam pár sort. A kizárólagos forgalmazóhoz (Ungaro Swiss-hez) nem akartam fordulni, mert miközben kutattam az órám után a Youtube-on találtam egy videót amiben a fent említett forgalmazó hamis órák terjesztésének ügyéről volt szó, ez egy M1-es tv felvétel. Van valakinek infója az óráról? Ha nem találok semmit, felvenném a kapcsolatot a svájci forgalmazóval vagy a gyárral, de sajnos nem találtam meg a mail címüket a neten. Esetleg, ha valaki tud ebben segíteni azt is megköszönöm. Félek, hogy az óra nem eredeti, bár a minősége nem silány, masszív darab, de nehéz elhinni, hogy egy doxa tipusról sehol semmi infó. Ja! Érdekesség még, hogy fél áron volt az óra 196 ezer helyett 98ezer azzal az indokkal, hogy régebbi modell. Az új kollekció mellett ő volt egyedül régi modell. Nem vettem meg egyből hanem szétnéztem még a Westenden belül a többi óraszalonba is és még 1 helyen találtam és érdekes módon ott is az új kollekció mellett ő volt az egyedüli régi modell ugyan azon az áron. Kérdeztem az eladót, h melyik évi modell, de nem tudta megmondani és azt sem, hogy mennyi volt az eredeti ára. Végülis ott vettem meg ahol először kinéztem.
    A válaszokat előre is köszönöm

    [ Szerkesztve ]

  • ozsi85

    csendes tag

    válasz young78 #18152 üzenetére

    Miért is kellett volna tájékozódnom előtte?! Ha bemegyek egy márkakereskedésbe és veszek bármilyen terméket, nehogy már rettegjen keljen minden alkalommal, hogy jesszus át fognak verni. Gondolom Te sem nézel meg mindent a neten mielőtt megvennéd. Nem volt betervezve, hogy veszek egy órát. Az nem volt tiszta, hogy mit értessz az alatt, hogy a svájci dokszának csak 1 modellje van. Ott 1 modellt forgalmaznak, minden svájcinak akinek doxája van az mind egyforma? Tényleg nem tudom, hogy-hogy értetted.
    Jó lenne megtudnom a svájci forgalmazó mail címét.
    Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • ozsi85

    csendes tag

    válasz Teaway #18155 üzenetére

    Nekem ezt az oldalt nem dobta ki, most megnéztem, de ha már visszalépek az arizona modellekhez már azt írja, hogy nincs ilyen termék keressek más feltételek szerint. így már 2 oldalon fellelhető. Egyébként órás látta és azt mondta, hogy eredeti, de ő csak a minősége miatt mondta, mert nem hinném, hogy ismeri az összes nagyobb márka összes modelljét. Ja ez egy kis órásüzlet volt nem egy nagy márkakereskedés. Vidéken lakom. Az jutott még eszembe, hogy replika sem nagyon lehet, mert azt többnyire meglévő modellről szokták másolni, szóval, ha replika akkor tömegével kellene lennie a neten az eredetinek és a replikákat árusító oldalakon is.

    [ Szerkesztve ]

  • ozsi85

    csendes tag

    válasz young78 #18161 üzenetére

    Jó ezt így értem és valamelyest megnyugtató, de az kicsit hihetetlen, hogy pl egy óragyár egyetlen órával talpon tudjon maradni és odaadja a több mint 100 éves nevet és presztizst egy másik gyártónak, hogy más húzzon abból hasznot. Nem mondom, h nincs valami valóságalapja, de szerintem ez nem egészen így van. Úgy tudom esetleg elképzelni mint pl a Mercedes gyárat, hogy az egyik tipust Németbe gyártják a másikat nálunk.... Lehet, hogy Svájcban csak a SUB-ot gyártják. Egyébként mindegy is mert nekem az igazi problémám az, ha még úgy is van, hogy már nem a doxa gyártja a doxát, a többi nem doxa által gyártott doxaával tele van az internet, fellelhetőek a külömböző tipusok mint pl a Grafic, Kalifornia, Tradition....mind több üzlet honlapján webáruházban, de az én órám szinte égen földön nincs. Ezt tartom furcsának, hogy kb 3 fellelhetőséget találtam és azok is aukciós oldal meg fórum. Na mind1 feladom
    Köszönöm mindenkinek a segítséget aki foglalkozott a témával, azért ha valaki tudna érdemi infóval szolgélni szivesen veszem, követem a fórumot.

Új hozzászólás Aktív témák