Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tiszteletes

    aktív tag

    válasz g0n21 #188972 üzenetére

    Erről most eszembe jutott egy történet.
    Ismerősöm, Wot-ban évek óta megbízható "lila" szakasztársam, akivel a játékbeli szimpátia személyes ismeretséget is indukált. Nem mellesleg elindítóm az órabuziság útján. Pár hete, mikor itt feldobtam a Hamilton Aviation Pilot Chrono-val kapcsolatos kérdésemet, vele is beszéltem a Superbowl estéjén...

    Szóba került, hogy egy Fortis búvár beszerzésén ügyködik egy mo-i importőr kapcsolatán keresztül. Nem 10-20%-os kedvezménnyel... Szó szót követett, és eljutottunk oda, hogy egy Omega butikban, milyen "proliság" már cigánykodni a 10-20% kedvezményért. Ő legalábbis kényelmetlenül érezné magát. Ha valaki már ki bír köhögni 1-2m forintot egy óráért, (amennyiért a magyar átlag még autót se vesz, nemhogy öltözék kiegészítőt) akkor most mit bohóckodjon azon a pár száz gurigán.. Mondtam is neki, hogy: tápboltos létedre jó nagy sznob vagy, ha ezt tényleg komolyan gondolod. Szerinted melyik BMW-s AUDI-s, két lábon járó sztereotípia csinálna ügyet abból, hogy a pult mögött öltönyben, szépen borotváltan álló eladónak homlokig szalad a szemöldöke egy arcátlan kedvezménykérés hallatán?! Ha ők se lennének restek egy arcátlant kérdezni, te miért éreznéd proliságnak? És igen, sejthetitek, hogy csak hümmögés volt a válasz.

    Gonzi svájci-kvarcválságos cikksorozatának második részében egész jól rávilágított arra, hogyan manipulálnak, és teremtenek "luxus"-márkákat pusztán azzal, hogy a minőségen lépnek (vagy nem lépnek) egy szintet, az árazáson meg löknek előre 5-öt. :) A vásárlók az illúzióért fizetnek. Ér az az óra 1.1m forintot a butikban vagy a két sarokkal arrébb a "sikátorban" 790e-et? Nem.... De kifizetik érte sokan azt a pénzt. Mert bár különböző indíttatásból, de szükségük van az illúzióra.

    [ Szerkesztve ]

    Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

Új hozzászólás Aktív témák