Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g0n21

    senior tag

    válasz csabulaxi #171521 üzenetére

    Ha már f.sszopózod őket, akkor miért nem nevezed meg konkrétan Revertinget, WG5113-at, BAti77-et, Lavie-t, Vadászcsigát? Vagy írod még hozzá Resoolt, Phranxinatrat, Ronin S8-at, Skimastert, meg engem? Többek között.

    Annyira már nem akarsz személyeskedni?

    Tudod miért lett csend? Mert már nem volt más, csak egy érdeklődési kör: Seiko, Citizen, Fossil, és egyebek.

    előbb találtam afgánul bármit svájci órákról, mint itt.

    Nem lehetett egy gondolatmenetet végigbeszélni, mert két svájci, vagy MINŐSÉGI (legyen az GrandSeiko, Nomos, Glashutte, stb) komment között jött 70 fossil, parnis, meg egyéb szutyok. Igen, szutyok. Mert horológiailag az.

    Értem, hogy van akinek tetszik, de ne emlegessük egy kalap alatt ezeket.
    És ez itt a nagy baj, hogy azok, akik nem 100 alatt akarnak órát venni, vagy nem ilyen órákról akarnak beszélgetni, már-már ki lettek nézve.

    Igen, közelebb van a Fossil egy Sokihoz, vagy egy Parnishoz, mint egy Tissothoz, Radohoz, Jaeger-hez.

    Lázad a nép: "Miért nem a svájci-buzik mennek el a svájci és egyéb órák topikjából?" Mondogasd még, és talán meghallod, hogy miért...

    És vállalom: SZERETEM A SEIKOKAT (a 70-es évekbeli chronokat), volt Citizenem, tudom mi az eco-drive.

    De nem szeretem azt az önámítást, amit az érdeklődők kapnak, mondjuk egy 7s26-ról, hogy az a világ legjobb szerkezete. Miközben egyáltalán nem az... a magic lever jó benne, de azt az ajnározók nagy része nem is ismeri...

    Ez egy példa volt.
    Olyan a mentalitás egy picit, mint a RégiSwift Klubban annak idején, ugyanis ott az összes suzukis elhitte, hogy a suzuki a világ legjobb autója.

    És akkor ezek mellett az embernek legyen mersze beírni, hogy volt pofája venni egy milliós órát? Jó.

    Más: Miért baj az, hogy külön került a Seiko-Citizen-Fossil-Poljot-Raketa, stb a Nomos-Glashutte-GrandSeiko-Jaeger-Vacheron-Zenith-Omega vonaltól?
    Azon túl, hogy mind óra, mennyi közük van egymáshoz? Nem arról beszélek, hogy jó-e, vagy sem...

    És igen, biztos vagyok benne, hogy svájci óra név alatt el fognak férni a fent említett német márkák.
    Ha nem, akkor majd kidobhat a topikgazda...

    Meg kell jegyezzem, írásos formában egyszer nem kértem a két csoportot, ami tőlem legfeljebb elhangzott, baráti beszélgetések közben, hogy unom, hogy a svájci és egyéb órák topikjában nem lehet svájci órákról beszélgetni. Mert vagy széttrollkodják, vagy mire érdemleges válasz érkezne, érkezik 120 "kijött az új család", meg nem tudom felhúzni a kvarcórámat jellegű komment.

    Nem a kezdőkkel van a baj, hanem az ömlesztettséggel. És a nem oda figyeléssel.

    Hogy miért nem lett külön Japán és egyéb órák topikja, nem tudom. Hogy miért kellett a kínaiakhoz sorolni, miközben annál azért többre érdemesek, nem tudom.
    De azt üdvözlöm, hogy külön lett választva.
    Akit mindkettő érdekel, mindkettő topikban lehet aktív...

    [ Szerkesztve ]

    Kronometer.hu // nick: Gonzi // JLC Master Control 2,1m // Squale 1545 GMT 350e // Rado Captain Cook 42mm 650e // Breitling Chronomat B01 42mm 2,2m

Új hozzászólás Aktív témák