Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MDRobertB

    csendes újonc

    válasz Misi1979 #144116 üzenetére

    Köszönöm a választ mindenkinek.

    Igen használtam a google-t meg itt a fórumon is sokat visszaolvastam, de olyan tartalmat nem találtam, ahol egyszerre összevetnek lehetőleg minél több szerkezetet, ezért kérdeztem, de akkor valószínűleg ilyen nincs is. Mondjuk nem is arra vágytam, hogy pl(és csak a hasamra ütök most):
    1. ETA 2824 = Sellita SW200
    2. ETA 2892 = Sellita SW300
    3. Seiko 4R36
    4. Miyota 9015
    5. Seiko 6R15
    6. ...

    Elsősorban azért érdekel a dolog, mert ellentmondásos információkhoz jut az ember keresgélés során.
    Pl a Sellita esetében vannak, akik szerint közel sincs olyan jó, mint az ETA, mások szerint meg teljesen ugyanaz. Olvastam hogy a legelső generációjuknak volt valami típushibája, amit azóta orvosoltak. Lehetséges hogy az a hiba maradt meg azokban, akik szerint az ETA sokkal jobb.

    A másik pl a Soprod, amit valahol akár az ETA fölé is helyeznek, máshol meg "lekínaiznak" és nem ismerik el, mint megbízható, jó szerkezetet. Pl itt a fórumon is nemrég volt rá utalás, hogy az ETA-val szerelt Steinhartok a tutik.

    Lehetne még sorolni sokáig ezeket és én mint viszonylag kezdő érdeklődő nem teljesen egyértelműen igazodok el az információk között...

Új hozzászólás Aktív témák