Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz tboldi #65689 üzenetére

    Hiba csúszott a számításomba, mert most látom, hogy a Crossclimate 2-ből a 96V-t néztem, az meg drágább, mint a 92H. :B

    Tyrereviews oldalról így gyorsan összeollózva a 4 évszakos Michelin vs. nyári és téli Hankook eredményt:

    Crossclimate 2 Wet breaking (80-5 km/h): 32.2 m, handling: 99 seconds
    Ventus Prime 4 Wet breaking (80-5 km/h): 34.12 m, handling: 86.47 seconds
    Hankook Winter I cept RS3 Wet breaking (80-5 km/h): 28.2 m, handling: 98.8 seconds

    Crossclimate 2 Dry breaking (100-5 km/h): 38.6 m, handling: 79.3 seconds
    Ventus Prime 4 Dry breaking (100-5 km/h): 36.9 m, handling: 51.78 seconds
    Hankook Winter I cept RS3 Dry breaking (100-5 km/h): 37.8 m, handling: 80.3 seconds

    Összegezve:
    Vizes úton jobb a féktávja a Crossclimate-nek, mint a Prime4-nek, szárazon fordítva.
    A Hankook télivel hasonlítva pedig vizes úton és száraz úton is a Hankook téli hoz rövidebb féktávot.
    Handlingben meg vizesen és szárazon is jobb időt hoz a Hankook nyári, mint a Crossclimate (szárazon ráadásul lényegesen jobbat, 79 vs 51 sec), a télivel meg egálban van kb mérési hibán belül.

    Olyan eget verő különbségek nincsenek a féktávokban, kiegyensúlyozott gumi a Crossclimate, de így megnézve a teszteket, kb azt igazolják, amit gondoltam. Hogy hiába felső kategóriás a Michelin négyévszakos, egy évszakhoz illő középkategóriás Hankook tud azért némileg jobb eredményeket hozni.

    Árak 205/60 R16 92H esetén (árukeresőn legolcsóbb helyen nézve):
    CrossClimate 2: 49.020 Ft
    Ventus Prime 4: 32.395 Ft
    Hankook Winter I cept RS3: 32.975 Ft

    49.020 Ft vs. 65.370 Ft.
    Tehát 13.375 Ft egy gumin, négy gumin már 65.400 Ft-al olcsóbb a CrossClimate. Azért ez érzékelhető összeg, cserébe nem sokkal rosszabb, helyenként egyenlő tudás. Nem rossz deal.

    Egyébként ez a gumi dolog is olyan, hogy a Te Alfádhoz nagyon hasonló paraméterű IS-en (155/210) GoodYear Eagle F1 Assymetric2 gumik voltak, ami már a performance kategória, ha jól tudom. Na ezek úgy a 4. év után úgy elkezdtek felkeményedni, hogy fehéraszfalton szárazon úgy lehetett megindítani a seggét, ha kettesben adtál egy félkövér gázt... Az első években tök jól tapadt, utána semmi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák