Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PoeDameron

    aktív tag

    válasz mrfire #23219 üzenetére

    "CR azt is mondta, hogy te is átveheted az irányítást felettük (npc-k), nekem ez már sok, és egyáltalán nem tetszik..."

    Hát én most nyugodtam meg. Játékkal kapcsolatos folyamatos szorongásom tárgya, hogy hogyan fog működni egy hajó több személyes irányítása. Gyakorlatban képzeld el, hogy van 5 munkaállomás, és információhoz akarsz jutni. Hogy csinálod? Elkezdesz beszélgetni az NPC-vel hogy legyen szíves csináljon valamit? Ez adott esetben lassú és pontatlan lehet. NPC az nem ember, ráadásul képzettségétől is függhet hogy el tudja-e végezni a feladatát. Adódhat olyan helyzet, hogy te akarod elvégezni személyesen, amit neki kellene csinálnia. Ez esetben oda kellene sétálni, fel kellene állítani a helyéről. Silent Hunter 3 tengeralattjárószimulátort egyszer már behoztam példának, na például ebben is hasonlít. Vannak a tengeralattjárón is munkaállomások, például van a hanglokátorosé. Ha jól képzett a személyzet, akkor meghallja 5-6 kilométerről is csavarzajt, de ha nem akkor neked kell beülni és hallgatózni és kihallani az alig hallható csavarzajt amit az npc nem hall. Abban a játékban ezt meg lehet tenni egy gombnyomásra, hirtelen az npc bőrében találjuk magunkat és máris kezelhetjük a szerkezetet. Na most ebben az űrszimulátorban ugyanez lesz, ha számítanak a képességei az npc-nek, márpedig számítanak, akkor például egy ellenségek utáni radartevékenységet nem fog ugyanolyan szinten elvégezni, nem fogja látni amit te a saját szemeddel meglátsz a képernyőn. Nagy gyakorlati haszna van hogy megadják a lehetőséget hogy villámgyorsan a helyükbe léphess. Ez csak egy lehetőség, amit nagyon szépen meg fogsz köszönni amikor látod már, hogy a gyakorlatban mennyi könnyebbséget jelent.

Új hozzászólás Aktív témák