Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    válasz radi8tor #61740 üzenetére

    Akkora menetszélben.. csoda, hogy így tudja tartani! :D

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    Severance S01

    Az év egyik legjobb sorozata! Engem végig lebilincselt. Nagyon szépen építkezik, fokozatosan fokozódik a dráma. És a vége, egy tökéletes cliffhanger. Mikor vége lett az utolsó résznek, arra gondoltam, hogy de rég volt már olyan sorozat, aminek a végén azonnal néztem volna a következő évadot. És most rossz, hogy várni kell. De szerencsére be van rendelve a 2. évad.

    Sztoriról, karakterekről csak annyit, hogy a három fő szál az utolsó részekben nagyon érdekes volt. És persze Mark és Kelly-re figyelt mindenki. De az Irving oriásit villantott. Láthattuk, hogy ő sokat tud a bentiekről. Feltérképezi az egészet. És nyilvánvaló emléke szivárog át a kinti énjének a festmények láttán. Amennyire jelentéktelennek tűnt, Mark felesége után, és Kelly kivolta után, Irving is szépen feljött, mint fontos, érdekes karakter.

    Nekem az első részektől kezdve volt egy olyan gondolat a fejemben, hogy de király lett volna, ha a sorozatban szereplő céget nem Lumon-nak, hanem Dharma-nak hívják. :DDD

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz radi8tor #61868 üzenetére

    Az utolsó mondatig egy jól felépített, feszült epizód volt. Nem csodálom, hogy ilyen jó értékelése van. Idén meglepően sok, jó sorozatra találtam rá. Winning Time, Tokyo Vice, Suverance. Kár, hogy ebből kettő hetente jelenik meg. :D Mindkettőre várok épp, hogy teljes legyen az évad, és egybe nézhessem.

    Mellesleg pedig, tegnap elkezdtem a Devs-et, de csak az első rész felét láttam. Mondjuk az lehet, hogy nem is idei sorozat.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz nubreed #61870 üzenetére

    Azt szeretem ha van rendes vége egy sorozatnak. De akkor kvázi ez egy mini széria ugye?
    1883-ról is sok jót írtok, írtak, azt is majd megnézem. Csak a sci-fi téma nekem előre valóbb. :) Először azt hittem, hogy a Dark készítőinek új sorozata ez az 1883. De az majd a 1899-lesz.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz nubreed #61872 üzenetére

    Olvastam, hogy a Yellowstone előzmény sorozata. Nem baj ha azt nem láttam?

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    Devs 3 rész után:
    Érdekes, folytatom. De ezek a zajok, amik a zene helyett vannak, azok botrányosak. Lehet ezt jól csinálni, ahogy az a Bladerunner 2049-ben, vagy a Dune-ben volt. Itt viszont nagyon gáz. Szerintem.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    Devs

    Ez a sorozat lehetett volna 3 résszel rövidebb, és akkor is oda lyukad ki, ahova. Sőt, nagyjából ugyan így, ahogy tette, csak nem lett volna ennyi túlnyújtott jelenet. És mondjuk egy felesleges szál. Tök jó az alapötlet, a forgatókönyv Devs/Deus része. Csak meg van töltve teljesen felesleges dolgokkal. Ami igazán akkor fáj, amikor a sorozat végére érsz, és belegondolsz, hogy minek nem volt jelentősége, mire nem lett volna szükség (a forgatókönyvből). Persze a sztori alapja miatt igazából semmire, mert végig mutogathatták volna csak Lily cselekedeteit a végkifejletig, aztán bumm kész. De ennyire én sem mennék messzire, ebből nem lenne sorozat. Viszont a kémes szálnak volt jelentősége? Lily cselekedetét befolyásolta? Az ő cselekedeteit, egyáltalán semmi sem befolyásolta. Jamie és Kenton halála miért kéztette arra, hogy elmenjen a Devs-be? Értelmetlen, és csak a determinizmussal lett magyarázva. Aztán hirtelen a forgatókönyv feloldja a determinizmust, hogy legyen egy lezárása a történetnek, ami nem várt fordulaton alapszik. (Stewart cselekedete? Miért?) Aztán bejön a Deus/Isten tézis. Ami szívás volt számomra, mert a hit témával minden médium képes az érdeklődésemet elveszíteni. Hát még egy sci-fi. :U
    Én nem mondom, hogy rossz volt. De annyira jó se. Garland az alapötletét nem tudta szépen köríteni. Kreáltak neki egy keretet, fűztek köré történetszálakat, amiket iszonyat elnyújtva adtak elő. És a végén meg úgy is csak egy lényeges gerince volt az egésznek, ami körül meg ha lehámozzuk a "mázat", egy elég nyúlfarknyi kis sztori marad, és ez marad meg a nézőben miután végzett a sorozattal. Filmnek jobb lett volna, feszesebben előadva.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz Miklós315 #61969 üzenetére

    A hang jól működik?
    Én teljesen kivoltam azoktól a zajoktól..

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz Bad Pritt #64564 üzenetére

    Esküszöm, hogy sose zavart az ilyesmi. Én elfogadom ha valaki meleg, vagy színes bőrű. Körülöttem nagyon sokan ki vannak már ettől, hogy ma már mekkora hangsúlyt kap. És ha jól tudom a Netflix ennek az egyik zászlós hajója.
    Végignéztem a Sandman-t. Tetszett. Egy jó kis felnőtt fantasy. Érdekes volt.
    Viszont itt már én is azt mondtam, hogy elég lesz már ebből. Amit #64562VágniValó ír, mindenhol, mindenki.
    Qvára érdekelne, hogy az eredeti műben is így voltak e ezek a dolgok?! Mert, hogy az ég világon semmit nem tett hozzá ehhez az egészhez, az tény. És tényleg, rohadtul nem értem, hogy minek kell ezt ennyire erőltetni?!! :(

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz RetepNyaraB #64670 üzenetére

    Szerintem ott is túl van tolva. Az üt rendesen, amikor a szakács elmondja a pincérnőnek a "dolgokat". De utána kapunk még plusz kettő ilyen "kapcsolatot" amik már túlzásnak hatnak. Egy adott helyszínen, 10-20percen belül.. És így már a rész se igazán a hétköznapi hazugságokról szól, hanem az állatiasságról. Ami egy egészen más téma, és kétlem, hogy mindenki ilyen állatias, és brutális lenne hazugságok nélkül. Az egy érdekes rész lehetett volna, végül inkább teljesen öncélúnak hatott nekem.
    Remélem így nem kell spoilerbe tennem, próbáltam nem konkretizálni semmit.

    szerk.: De azért írok valami spoilerbe: A pincérnő pár perc leforgása alatt lesz full heteróból, meleg, vagy minimum biszexuális. Ez valószínűleg nem így működik. Ha így működne, a mi Viktorunknak is igaza lenne. :U

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz RetepNyaraB #65262 üzenetére

    Úgy, hogy elég sokat játszottam a játékkal (2 teljes végigjátszás), azért marha jó, hogy mennyi minden visszaköszön az animében. Pozitívan csalódtam én is.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz HUTCHDB #65264 üzenetére

    Sok év után, most mondtam le a Netflix előfizetésemet. Szeptembertől már nincs. Miután lett HBO Max, és Disney+ is, elgondolkodtam. És mérhetetlenül felcsesz az, hogy a 4K miatt a legdrágább csomagot kellett fizetnem! Úgy, hogy senki mással nem volt megosztva a fiók, és csak tv-n néztük. De mindez engem annak fényében csesz fel, hogy az utolsó negyedéves jelentések után, elkezdtek pánikolni, hogy mennyi előfizetőt veszítenek. És ezek a b*rmok, mit találnak ki?! A reklámokkal teleszórt csomagot. Nem, az egy felhasználós 4K-sat, aminek még értelme is lenne! :((( Nem tudom megérteni, hogy miért nincs még olyan csomag. :(

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    Nem tudjátok, hogy a 1899-nek van e már premierdátuma?

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz negyven2 #66727 üzenetére

    Első évadot imádtam, szerintem szinte mindenki. A másodikat végig szenvedtem, ezért a harmadiknak, már neki sem álltam.
    Aztán a negyedik évadról többen mondták, hogy fú milyen jó lett! Valamiért volt is kedvem hozzá, ezért múlt héten, megnéztem a harmadik és negyedik évadot.
    Nem értettem, hogy miért hallottam annyi pozitív dolgot róla, engem annyira nem hatott meg a negyedik sem. A harmadikon meg csak túl kellett lennem.
    Szóval pont aktuális hír számomra ez a kasza, mert hétfőn fejeztem be a negyedik évadot. De egyáltalán nem fog hiányozni egy ötödik.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    1883

    Megnéztem végre ezt a sokak által ajánlott sorozatot. Sokat vártam tőle, kemény drámát, mert annyira dicsérve lett. És tényleg nagyon jó volt. De azért annyira nem "facsart ki", meg nem könnyeztem meg. Furcsállom is ezeket a kommenteket így utólag.

    Számomra a sorozat legnagyobb erénye, a színészek. Tim McGraw egészen zseniális! De igazából mindenki. Az vicces volt, amikor végignéztem, akkor esett le, hogy az anya, az Faith Hill volt. A kissrác, nagyon aranyos volt, érte nagyon izgultam. :)

    Nem vagyok otthon a western történelemben, ezért a sorozat elég sok dologra felnyitotta a szememet. Nem volt egyszerű akkoriban az élet. És ezt nagyon szépen is mutatják be. Szóval a cselekmény számomra nagyon rendben volt, és az indítékok is. Nagyon jól megírt sztorija van a sorozatnak. Bár az sajnos eléggé el van rontva, ahogy telik az idő/táv a sorozatban. Gondolom nem tudták, hogy lesz második évad, ezért a végén mindenképp oda kellett kerülniük, ahova. Így viszont 5 rész alatt nem haladtak semmit, a maradék részben pedig átszeltek két államot. Ráadásul a legveszélyesebbet ha a cselekmény elmesélésének hiszünk.

    Számomra a negatívum a sorozatban maga a főszereplő volt. Isabel May már az első pillanattól azt a gondolatot ébresztett bennem, hogy az a csaj túl jól néz ki abba a környezetbe. Számomra kilógott. És láthatóan a készítők se szándékoztak rajta egy kicsit "csúfítani". Mert még a pofija is csak alig-alig volt koszos. A játékával nagy bajok nem voltak. Bár megjegyezném, hogy amikor dühös volt a világra, akkor mindig jó vastagon ki volt húzva a szeme a sminkesek által, hogy átjöjjön a nézőknek. :U Ez számomra nagyon szemet szúrt. A végén meg full smink nélkül volt, hogy...

    Visszatérve arra, hogy sokakat sokkolt az utolsó két rész. Miért? A sorozat első jelenete már megmutatja, hogy mi lesz. Aztán pedig látjuk, hogy itt bizony nincsenek mindent túlélő emberek, ez a valódi, kemény vadnyugat. Ezért engem egyáltalán nem ért meglepetésként a vége. Tim McGraw játéka pedig nyomatékosította is a drámát rendesen.

    Várom a második évadot. Kíváncsi leszek, hogy az lokálisabb lesz e. És a letelepedésükről fog gondolom szólni.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    1923 trailer
    Ez se lesz rossz.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz VágniValó #66991 üzenetére

    Igen, erre gondoltam én is, hogy sokaknak az a sokkoló, hogy itt valóban van súlya a halálnak. És elég gyakran elő is fordul a sorozatokban. Csakhogy ezt így kell. Fura, hogy sokan meglepődnek ezen.

    És nekem pont nem ezért tetszett a sorozat. Hanem mert szépen volt levezetve (bár a vége kapkodós lett), egy egyszerű, de eléggé húsba vágó cselekmény. És nem is a főszereplő kisasszony sztorijára gondolok, hanem az egész csoportéra.

    Mert ebben a civilizált jómódunkban, igazából bele sem gondolunk, csak így ha elénk teszik és nézzük, hogy akkoriban micsoda dolog volt, akár átkelni egy folyón. Vagy, hogy a család, és az ehhez kapcsolódó értékrendek, mennyire mások voltak.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz VágniValó #66993 üzenetére

    Erről nem tudom volt e szó itt, de:

    "Tyler Sheridan annyira beindult a Dutton családra, hogy az 1883 és az 1923 után még két külön limitált sorozatnak gondolkodik, az egyik az 1940-es, a másik az 1960-as években játszódna, ahogy a família küzd a ranch-ért." -SJ, októberi hír.

    1923-ban azt hittem, hogy Harrison Ford fogja alakítani John-t. De nem, a bácsikáját fogja.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz sp8787 #67008 üzenetére

    Kicsit túl van igen. De ettől még néztem volna tovább. Sőt, szerintem most lesz jó csak igazán. Remélem James szemszögéből lesz elmesélve majd a folytatás. Vagy talán időt ugranak, és kissrác lesz a főszereplő.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz la_cc #67012 üzenetére

    A The English, ep1-től ep6-ig fent van. Ebből ep4-ig, szinkronosan is.
    De azt látom, hogy HBO Max-on is nézhető.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    Most az előbbi kommentem törölve lett, vagy már ennyire hülye vagyok, és el se küldtem?! ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz Janaboy #67017 üzenetére

    Jó, nem az volt a kérdés, hogy miért. Azt megértem. De komolyan elbizonytalanodtam, hogy elküldtem e. :)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    Megnézné nekem valaki, hogy az 1899 az 4K Netflix-en? Mert ha igen, akkor előfizetek megint, csak azért. Köszi.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz madgie #67031 üzenetére

    Köszi! :R

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz negyven2 #67035 üzenetére

    Erről olvastam igen, hogy elvileg sok különböző nyelv van benne. Sokat nem mertem olvasni erről, a spoilerek miatt, de eredeti nyelven terveztem.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    The Lord of the Rings: The Rings of Power

    Nekem ez nem fájt annyira, mint amennyire tartottam tőle. Túl sok a károgó, negatív hang ma már az interneten. És ennél is, ezek a hangok a hangosabbak. :(
    Persze, ettől még nem egy igazán jó sorozat. Csak én el tudok vonatkoztatni a lore-tól, és mást várni, mint ami le van írva. És egyébként is egy elbaltázott lépésnek tartom, hogy az Amazon így csinál sorozatot, hogy a világ elég jelentős részéhez nincsenek meg a jogai. Szóval vártam, hogy mit hoztak ki belőle.

    Ehhez képest nem volt rossz. Csak olyan semmilyen a nagy része. Vannak jobb, vannak rosszabb szálak benne. És úgy egészébe sok az "üresjárat". Na meg a karakterek beszélnek-beszélnek, de igazából sokszor nem mondanak semmit. Engem ami legjobban zavart, az a nyelvezet. Túl modern stílusban beszélnek. Például a gyaplábúak. De még a tündék is. Hiányzik az egész sorozatból a beszéd stílus, ami hol lovagias, hol fenkölt, de régies összességében. Isildur-t is valami "Izi"-nek becézi az apja egyszer?! (vagy valaki) WTF?! Jó, hogy nem hastag#IZI nem?! ;]

    Az utolsó rész borzasztó kapkodós. És az fájt, mert az előtte lévő meg kb nem szólt semmiről. Szóval vannak a sorozatban érdekes és érdektelen szálak, és ezek pont úgy vannak egyensúlyban, hogy a végeredmény kicsit ízetlen. De semmiképp nem égetni való fos, ahogy sokan tartják.
    Nem biztos, hogy ezzel a főszereplővel, így kellene ezt elmesélni. De ez az Amazon döntése volt, én ezt elfogadom.

    Egyébként én a neve miatt, elég hamar tudtam, hogy ki Sauron. És az a szál szerintem jó is volt.

    Szóval igen, lehetett volna jobb. De ez van. Ez egy sorozat, megnézed, és tovább lépsz ha nem tetszik. Én majd folytatom, remélem tanulnak az első évad hibáiból.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    1899 - 1. évad

    Idén nem vártam semmit jobban, mint ezt, a Dark alkotóinak új sorozatát. Számomra a Dark az egyik legjobb sorozat volt, amit láttam. Nagyon tetszett, hogy rendesen megdolgoztatja a néző agyát, és úgy mutat be egy témát, ahogy más még nem. Az 1899 is ilyen, ámbár van egy kis bibi (amit a következő évadokban lehet, hogy simán feloldanak majd).

    Az 1899 le sem tagadhatja, hogy kik állnak mögötte. Jantje Friese és Baran bo Odar stílusa szinte összetéveszthetetlen. Nagyon sok motívum megjelenik ebben a sorozatban is, amit a Dark-ban már láthattunk. És az egész nyomasztó, "darkos" hangulat is jelen van. Csak mint a Dark esetében, itt sincs brutalitás, nincs horror elem, ettől nem kell tartani. Csak az a végig nyomasztó hangulat, ami engem kimondotta éberen tart. És jól tudok koncentrálni a részletekre.

    A cselekmény nagyon érdekes, ahogy haladunk előre. Elég hamar fel is fedik, hogy itt nem arról van szó, amit látunk. Mert a háttérben valami sokkal másabb, nagyobb dolog van kibontakozóban. És ezt nagyon ügyesen fejtik le, rétegről-rétegre. Minden rész egy kicsit hozzáad, felfed a nagy rejtélyből. Ezért végig leköti a figyelmet. Jó tempóban, szépen vezetik ki a sorozatot az utolsó jelenetre, ami... (erről majd a spoileres részben).

    Csak úgy mint a Dark esetében, itt is sok szereplőt mozgatnak. Akik egyenként mind érdekesek. Nem üres mellékszereplő karakterekről van szó. Mindenkinek megismerhetjük a motivációját, belső vívódását, múltját. A csavar az ott van, hogy mindenki különböző nemzetiségű, és a maga nyelvén tud csak kommunikálni. Ezért nagyon fontos megjegyezni, hogy ezt csak eredeti nyelven érdemes nézni! Mert sok apróság elvész egy esetleges szinkronos megtekintés alatt. Sok jelenet hülyén is veszi ki magát, és kicsit más élt kap, ha a néző nem érti egy csoport jeleneténél, hogy ki-kit ért meg.

    Szóval a történet. Nagyon jó, végig érdekes. Végig szépen bontakozik ki a rejtély, ami nem is kicsi. Nem is visszafogott. Csak úgy repkednek a WTF dolgok. Itt is teljes figyelmet igényel a nézőtől. Kicsit lehet olyan érzésünk, mint ha egy Damon Lindelof sorozatot néznénk. Sokaknak ez pozitívum lehet, számomra az a név szitokszó. Azokra jellemző az, hogy egyre több érdekes dolog történik egymás után. Aztán még több, és több. Majd a végén semmi se lesz megmagyarázva. Nos itt nem ez a helyzet, számomra nem ennyire negatív a végeredmény, de azért ahelyett, hogy a lezárás aláhúzna dolgokat, és megerősítené a nézőt egy egy helyesnek vélt teóriájában. Itt szerintem az űrhajós jelenet teljesen feloldja az egész cselekményt, és súlytalanná teszi. Mert hát ki gondol másra, mint hogy a 2099-es Prometheus is csak egy szimuláció?! Ezért még ha vannak is motívumok, amik fontosak. Nem tudjuk mik azok. Bármi lehet hazugság, bárki lehet halott, de élhet is akit halottnak hiszünk. Lehet valós személy aki a szimulációban van, de lehet NPC is, aki csak kitölti a szimulációt. A lezárás feloldja szinte a teljes cselekményt. Tovább visszük magunkkal azt, hogy a főbb szereplők súlyos traumákkal küzdenek. De még ezeknek a traumáknak a valódisága is kérdéses. Mert az 1899 előtti környezetben bemutatott traumát nem élhették meg akkor és ott, ahogy láttuk, ha valóban 2099-ben vannak egy kolonizációs űrhajón. Nem?! Szóval nem tudjuk, hogy melyik információ volt lényeges az első évadban, és miknek lesz jelentősége a másodikban.

    És egy kicsit zavar is, hogy nem nagyon lehet diskurálni a látottakról.

    Amit biztosra vehetünk az Maura és Daniel és Elliot családi háromszöge. De az ő cselekményük valódisága is kérdéses. Én úgy gondolom, hogy Elliot halott, Maura pedig a szimulációba zárta őt, és valószínűleg magát is, hogy együtt lehessenek. De annyi kérdés és változó van, hogy bármi lehet. Mert még a sorozat címe is kérdésessé válik a lezárás után.

    Nehéz ezt így értékelni. Mert nem tudhatjuk, hogy mi lényeges, mit fogunk hasznosítani a következő évadban, a most látottakból. Ez majd csak azt nézve tudatosulhat bennünk. Addig meg csak lebeg a levegőben ez az évad. Biztos jó lesz ez. Én a Dark után nem kételkedem! Csak elnézve a Netflix mostanában tett ámokfutását, félek, hogy lesz e folytatás. Ha lesz, akkor semmi gond. Friese és Odar előre leszögezték itt is, hogy három évados sztori. Tudják hol a vége. Csak reménykedem, hogy láthatjuk is majd. Mert nagyon fájna, ha a Netflix itt elkaszálná a sorozatot.

    Egyébként én vártam valami olyat, hogy összekötik ezt a sorozatot a Dark-kal. Na nem azért mert volt erre utaló jel, csak az állat lett volna. Emiatt nem vagyok csalódott, nem azért írom, csak kicsit, sunyi módon örültem volna neki. :)

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz jonnyjoker01 #67138 üzenetére

    Te a Dark-ot láttad?

    Végre valaki reagált arra, amit írtam. :) Furcsállom is, hogy ennyire nem nézi senki a sorozatot? Ez meglepett, bár én le is írtam, hogy mennyire vártam. Én mindig félek ettől, amikor részről-részre emelik a tétet, mert a legtöbbször sok dolog válaszolatlanul marad. Itt talán azért más a helyzet, mert az alkotók (számomra) már bizonyítottak, úgyhogy megvolt a bizalom végig részemről. De sok sorozat bukott már el nálam ezen.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz Jim-X #67146 üzenetére

    Ja persze, ne is olvasd el addig. Akkor igazából csak én néztem meg gyorsan, azért nem lett még téma. Jól van, megvárlak titeket akkor. :D

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz jonnyjoker01 #67150 üzenetére

    Szerintem

    Daniel és Elliot halottak. Azért beszél úgy Daniel. És valaki kintről irányítja a szimulációkat. Az űrutazás is az szerintem. Elég sokszor, és nyomatékosan van jelezve, hogy az emberi agy működése itt a lényeg. Azt kutatják.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz -FreaK- #67156 üzenetére

    Áhh, hidd el nem az. Ha csak addig olvastad a spoilert, az csak tipp részemről. Semmit nem fog befolyásolni ha majd nézed. Ha tovább olvastad, na az már baj. :)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    The English

    Így frissen, az 1883 árnyékában, nem volt könnyű dolga nálam ennek a sorozatnak. De két dologban jobb volt mint az 1883. Az operatőr munka, és Emily Blunt. Ennyi. :)
    Nekem az 1883-ból nagyon hiányoztak, ezek a nagytotál beállítások. Egy western-hez, számomra hozzá tartozik. Itt az Angolok-ban, volt is bőven, és szép beállítások is voltak.

    Emily Blunt meg egy tünemény. Elvitte a hátán a sorozatot, és mellé sikerült felnőnie Rafe Spall-nak is. A csávó nagyon hajazott számomra Tom Hardy néhány alakítására.

    Fura egy sorozat. Valahol olvastam (lehet, hogy itt), hogy valaki Tarantino filmjeihez hasonlította. Megmosolyogtató, hát azért nem az, közel se. De fura, morbid, néha undi. És...és néha kesze-kusza. Nagyon furán van megírva, tálalva. Bevallom, volt pont ahol én kicsit elvesztettem a fonalat. Aztán a végére teljesen összeáll, meg nem is vesztem el teljesen én sem közbe. Csak voltak kérdések a fejembe, hogy "miva'?"...

    Egyébként egyáltalán nem rossz. Csak így frissen, az 1883 után, esélytelen. Az 1883 sokkal jobb sorozat, a maga egyszerűségében.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz S e t h #67191 üzenetére

    Ha a nyelven csúszott el nálad a sorozat, akkor mit vársz az 1899-től? Amiben a következő nyelveken beszélnek, franciául, spanyolul, lengyelül, portugálul, dánul, norvégul, németül és kantoniul.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz radi8tor #67196 üzenetére

    radi... :U és én a te szömszegedből írtam szerinted ezt a kommentet?! ;]
    Nálam volt esélytelen az 1883-mal szemben. Pont erről írtam, hogy nekem, így az 1883 után, nem jött be annyira. Nem rossz, de előbbi sokkal nagyobb élmény. És jobb sorozat, szerintem.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz HUTCHDB #67200 üzenetére

    Általánosságban az a jó, amit te írtál az évadról. Én szubjektíven írtam, nem tudtam, nem az 1883-hoz hasonlítani.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz Frod #67216 üzenetére

    Remélem, hogy garantálva van a folytatás. Bár amilyen mészárlásokat manapság csinál a Netflix, nem lennék benne biztos.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    Azért az 1883 záró jelenete és a Yellowstone első rész záró jelenete így szép egymás mellett. :) Ügyes húzás volt.
    De nekem ez a Yellowstone nem igazán tetszett. Ez egy modern kori Dallas.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz gbors #67755 üzenetére

    Az a baj ezzel, hogy ez az alkotópáros legalább előre tervez, és elmondták itt is, hogy három évad a történet. Ott a tökéletes példa, a Dark is.
    Erre ez a nyamvadék Netflix kaszálja. :( Egyre jobban utálom ezt a Netflix-et.
    Remélem az Amazon, vagy valaki bejelentkezik érte/értük.

    Nagyon szomorú vagyok a kasza miatt, mert bár nem estem hanyatt az első évadtól, úgy mint a Dark esetében. Bíztam a készítőkben, és biztos fasza lett volna a kerek sztori.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    Station Eleven

    JAWS szavazáson jött velem szembe a sorozat címe. Az alapján kezdtem el nézni. És valahogy 2-3 rész után pár napra pihent a sorozat. Ott talán egy kicsit leült, meg más dolgom volt, vagy mást is néztem, nem tudom. Aztán 1-2nap múlva folytattam. És szép lassan elkapott az egész. A végére meg volt már olyan jelenet, amin majdnem bekönnyeztem.

    Irtó nehéz ezt írásban átadni, hogy mennyire jó, és miért jó. De ez egy zsigerien zseniális sorozat. Ami a szép lassú tempójával olyan történetet tár elénk, amitől elállt a szavam. Olyan zseniális jelenetek, párbeszédek, érzelmek vannak, amitől a hideg kirázott, a szó legjobb értelmében.

    Ami nagyon lényeges, hogy a sorozat nagyon sok rétegből áll. És szépen bontakoznak ki a rétegek. Szépen, lassan állnak össze a szálak. Teljes figyelmet érdemel, mert nem magyarázza túl a dolgokat. És a teljes élmény érdekében, érdemes is figyelemmel kísérni az indítékokat, a karakterek múltját, a karakterek kapcsolatait, a világot amiben élnek, a fájdalmukat. Majd a végére ez a sok réteg lebomlik, és egy felemelő történetként zárul.
    És ez az egész, egy óriási érzelmi hullámvasút is. Ami csak ritkán felemelő, de mégis szép. A forgatókönyv kimagasló, csodálatosan kanyarognak a karakterek történetei, több idősíkon át. És a végére, minden, és mindenki egy pontba fut. És mindez Shakespeare, Hamlet művébe csomagolva.

    Egyetlen negatívumot sem tudok felhozni. Talán az, hogy az elején nekem nem keltette fel annyira a figyelmemet. De ez a végére teljesen feledésbe is merült számomra. Ez a sorozat egy olyan élmény, ami veled marad. És ez nagyon jó. Mert ez ritka. Jönnek-mennek a sorozatok. Párra azt mondjuk, hogy fúú de jó volt. Ez más.

    Miközben írok, tudom végig, hogy szinte felesleges. Ezt az egészet nem hiszem, hogy jól át lehet adni írásban. Abban szinte biztos vagyok, hogy nekem nem fog sikerülni. De nézzétek meg! Ez nem egy kommersz darab. Nem egy átlagos sorozat. És nem is tudom semmihez sem hasonlítani. Sokan a The Leftovers-hez hasonlítják. Erről nem tudok nyilatkozni, az nekem nagyon nem jött be.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    Haha, mi lehetett ebbe a harmadik részbe?! Hogy ki van borulva mindenki.. :DKíváncsi leszek, de én bevárom az összes részt.

    Viszont eszembe jutott, a Mr.Robot első évada (azt hiszem az első évadban volt). Abba is volt olyan jelenet, hát nem láttam jönni... :D És az már 8 éve volt (kb.). Nem tudom, hogy arra ki emlékszik, Martin Wallström volt "érintett" benne.
    De most a Station Eleven-ban is volt egy olyan, hogy ha tudom mi jön, lehet nem nézek oda. De az teljesen más jellegű. :)
    A sorozatnézés ilyen, egyszer csak megtörténnek a dolgok, te meg csak nézel, hogy assssztaqva!..és már késő.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    The Peripheral 1. évad

    Hogy ez milyen frankón indult!
    És milyen sz*r lett... :D
    Nem is értem, hogyan rendelhették be a 2. évadot. :U

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz Zoltn #69644 üzenetére

    Ez szerintem egyáltalán nem jól összerakott. Sőt.
    Az első két rész pozitívumát, folyamatosan rombolja le a sorozat a hülyeségeivel, a rossz alakításokkal, a nagyon gyenge akciójelenetekkel ésatöbb ésatöbbi.

    Ez a történet nem az ami szépen halad. Hanem amit izomból rugdosnak előre. Megalapozatlan karakterekkel és azok cselekedeteivel. Van egy rakás "minek kellett" jelenet. És egy rakás olyan, amit meg illett volna megmagyarázni, vagy rendes alapokra helyezni. Szét van esve az egész. És igazából maga a világa is a sorozatnak, csak ahogy a sorozatban is azzal az "álcával" próbálják rejtegetni, így a néző elöl is próbálják.

    Vannak benne jó ötletek, csak nem kezdenek velük nagyon semmit.

    Ez a sorozat szépen leírja azt a leépülést egy évadon belül, amit a Westworld 4 évad alatt megtett.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz negyven2 #70178 üzenetére

    Kíváncsi leszek nagyon. Jó amit írsz, és érdekes is. Amíg nem láttam semmit belőle, már akkor is ezt a sorozatot vártam a legjobban. De most még inkább. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire szorosan a Rebels-re építik. Bár a Rebels marha jó volt, ha valaki kitartott a végéig.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz oriic #70358 üzenetére

    6 rész után, ez a sorozat arra volt jó, hogy meghozza a kedvem a 24 újranézésére. :) Bár nem biztos, hogy nekiállok mert pont a The Night Agent előtt fejeztem be megint a teljes The Office-t is, szóval a nosztalgia megvolt megint.

    Ezt az Éjjeli ügynököt egy barátom ajánlotta, hogy "hűha de sorozat". Hát megmosolyogtató. Aki látta a 24-et, az mindent látott. Eddig ebben meg nincs semmi különös. És így 6 résznél a 10-ből, már nem is lesz itt csoda. Végignézem mert nem rossz, nincs vele semmi baj.. Jack már rég megoldott volna ezt az ügyet damn it! Ezeknek meg kell majd még 4 rész. :DDD

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    The Night Agent S01

    Nem értem, hogy ez miért lett ennyire népszerű sorozat. Ahelyett, hogy véleményezném, feltennék egyetlen kérdést a sztorival kapcsolatban:

    Ha én vagyok a tetkós, meleg Matteo terrorista csávó. És azt szeretném, hogy az alelnök bevallja, hogy mit tett, a nyilvánosság előtt. És elrabolom ráadásul a lányát, akivel nyomatékosítani is tudom a kérést, a mondandómat. Akkor miért titokban az alelnöknek, és a sleppjének küldöm el a videót a követelésemről?!?! Miért nem fordulok rögtön a nyilvánosság elé? Mondjuk egy tévétársasághoz?! Ha már azt akarom, hogy az alelnök nyilvánosan bűnhődjön a tettei miatt?! :F Válasz: Mert akkor a 6. részben, vége is lett volna az évadnak?! ;]

    Egy ilyen kémes, ügynökös, összeesküvéses sorozatnál egy fontos dolog van, hogy ülljön az alap sztori, ne legyen logikai bukfenc (és ezen kívül, amit leírtam is volt még). Csak ennyi. :U :DDD

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz lezso6 #71137 üzenetére

    Akármit gondolsz most róla, az nem igazán mérvadó már. Mert ez a sorozat volt az első.., ez indította el az "aranykort". Ha ez nincs, és nem lesz akkora siker, akkor lehet, hogy még ma is mexikói, meg Argentin szappanoperákat néznénk. :)

    Nyilván nem öregedett jól. De akkor, kereskedelmi tévén, ez akkora minőségbeli ugrás volt, ami azóta sem. (Nekem talán a True Detective első évada volt hasonló)

    Egyébként pont pár hete ötlött fel bennem is, hogy újranézem. ;)

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    #ajánló

    A nyitottabb elméknek szeretném ajánlani a tegnap megjelent:

    Tour de France : Unchained-et. A Formula 1: Drive to Survive kerékpáros megfelelője. Tegnap két részig jutottam, szerintem nagyon minőségi. Én sok-sok éve követem a sportot, szóval más szemmel nézem. De laikusoknak nagyon érdekes lehet. Mert pont az országúti kerékpársport az, amivel kapcsolatban a legtöbbször megkapjuk azt a kérdést, hogy "mit lehet azon nézni". Nos, ez tökéletes választ ad rá. ;) Azért írtam, hogy nyitottabb elméknek, mert azokra gondolok, akik szeretnek felfedezni új dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz KISDUCK #71149 üzenetére

    Persze, hogy az. De jól hangzik. :DDD
    Xena-t húgom is csípte. ;]

    Sliders, Rém rendes család.. voltak jók. Viszont rendszeresen a 24-re szoktak hivatkozni, mint a sorozatozás aranykorának kezdete. És leginkább a sikerének a mértéke miatt. Az akkoriban tarolt.

    "Chuck Norris csak azért Texas Ranger, mert Jack Bauer nem engedte, hogy szövetségi ügynök legyen."

    "Egyszer Jack Bauer és MacGuyver börtönbe került. Jack kiszabadult. Bombát készített MacGuyverből."

    Téma lezárva. ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    válasz KISDUCK #71152 üzenetére

    Én a 24 végignézése után, egyáltalán nem néztem és kerestem sorozatokat a stíluson belül. Mert úgy voltam vele, hogy ha láttam a 24-et végig, akkor már mindent láttam. És a legutóbbi próbálkozásom, az az Éjjeli ügynök, az tökéletesen alá is támasztotta ezt a gondolatomat. Mert nagyon gyenge volt. :) És bánom a rászánt időt.

    A régi sorozatokat meg sokszor az idő szépíti meg. De az tény, hogy régen kevesebb sorozat volt, de minőségibb. Ma meg rengeteg van, és sok a szemét. Nekem meg nincs már kedvem szemezgetni köztük. Sokkal kevesebb sorozatot nézek mint régen.

    ui.: Knight Rider nem volt még említve a régi "ászok" közül! :D

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák