Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fitzgerald

    veterán

    The Last of Us

    Nemrég fejeztem be a TLoU: Part 1-et pécén, gondoltam nekiesek a sorozatnak.
    Még csak az első két részt néztem meg, de nem értem a hájpot igazából.
    A TLoU játék maga is inkább egy interaktív film volt mintsem játék, de abban a formátumban még teljesen élvezhető volt, sőt.
    Standalone filmként/sorozatként viszont szerintem nem áll meg, és annak ellenére sem
    igazán érzem a TLoU-hangulatot, hogy a játék írója/producere írta a sorozatot is, a második epizódot ráadásul ő is rendezte...
    Még a zeneszerző is ugyanaz, aki a játék zenéjét szerezte, de valahogy mégsem működik számomra a dolog. A díszletek igényesek, a játékból egy az egyben átvett one linerek jópofák, de pl. Joelt nem érzem Joelnek, Ellie-t nem érzem Ellienek...most attól függetlenül, hogy mindkét színész jó.
    A játékot belengő szomorkás atmoszférát sem sikerült átmenteni a sorozatba.
    Ráadásul pont most jön a botrányos 3. rész, gondolom itt fog számomra totál kisiklani az egész... :D
    Szerintem jobban sült volna el a dolog, ha egy teljesen új sztorit írnak a sorozathoz, amiben helyet kapnak a játékból ismert karakterek is, vagy legalább egy részük - tehát kiegészítené egymást a játék, és a film.
    Például (bár a játék/film első 20 percében történik, mégis atomnagy spoiler, ha nem játszottál a játékkal, vagy nem láttad a sorozatot, el ne olvasd!!) Joel Sarah halála utáni 20 évét is feldolgozhatták volna...

Új hozzászólás Aktív témák