Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • remi67

    tag

    válasz nubreed #61276 üzenetére

    Ha nem olvastál Asimovtól semmit, különösen nem a Trilógiát akkor jó lehet. Sokat fektettek a (látvány)világ-építésbe és jó is lett, meg van még pár dolog ami jó lett benne.
    Mondjuk nálam már ott elkezdte feszegetni az istrángot amikor az első pár másodpercben felemlegették az Öszvért, aki a Trilógiába rohadtul nem az elején lép be, aztán annál a résznél, amikor Hari Sheldonból szektavezért csináltak leolvadt a biztosíték és elkaszáltam.
    Amúgy maga a történet (az Asimovtól átvett nevek kivételével) semmilyen összefüggésben nem áll az Alapítvány Trilógiával, halvány összefüggések vannak az Asimov által utólag, rajongói nyomásra megírt előzmény-történettel, de azzal is csak halvány és annyira szembemegy az egész mindennel ami Asimov, hogy 4 v. 5 rész után elkaszáltam.
    Mondjuk a nagyjából ugyanakkor induló "Invasion"-t már a dupla pilot után elkaszáltam, szal ahhoz viszonyítva ez egy kiemelkedő alkotás. Ha nem hivatkozták volna meg Asimovot és az Alapítványt akkor végignéztem volna.

Új hozzászólás Aktív témák