Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBadPlaYeR

    senior tag

    válasz tommie #154 üzenetére

    Hi!

    Nekem is ez volt a gond. Maga a videó jó volt, de a felirat csíkozott. Pedig nagyon flash-es, mikor ütemre megáll a kép, fekete fehér effekt, meg beugrik egy felirat. Csak hát csíkoz. Próbáltam mindenféleképp, de így-is úgy is csíkozott. Én sajnos nem jutottam előrébb, de ha bárkinek van valami ötlete én is szívesen venném.

    "Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

  • gyikhus

    tag

    válasz tommie #154 üzenetére

    Bocs az eltévelyedésért, de sajna dolgoznom is kell... :O
    Látom még mindig ez a probléma.
    Igazából sok helyen utánaolvastam a kérdésnek, mert látom, hogy elég necces a téma, de sokkal okosabb nem lettem tőle.
    Sajnos a két félkép összeillesztése során keletkező csíkozás néha-néha átcsúszik az anomália fogalmába. Sose fogom elfelejteni az első anyagot, amit csináltam: minden pöpec volt, kb. 4 hónap munkája volt benne, borító, tok, vonó, miegymás, mindenki örül, oszt amikor beindul a DVD, elindul ez a mizéria...
    Hát, gáz.
    Továbbra is azt tudom mondani, ami eddig nálam bevált: ha a forrás standard AVI (DV-ről felvett, nem Divx/Xvid és társai) vagy standard MPEG2 (VCD-től DVD-ig) akkor a ''reduce interlace Flicker'' az alapbeállítások mellett (asszem blend fields, de nem biztos, a project properties-ben PAL DVD formátum mellé adott alapértelmezett érték) nincs vele probléma.
    Ja, és MPG-be kirenderelve (dvd formátumra)
    Ha asztali lejátszó és DVD a cél, akkor a DVD architect számára használt templét a legjobb, és ha az ottani previewben jó, akkor a TV-n is az lesz. Ha nem, akkor az ő reduce interlace flicker (de qrva hosszú ezt leírni, maradjunk a RIF-nél... :DD ) megoldása esetleg egy végső mentsvár. Ezzel persze megugrik a renderidő, dehát valamit valamiért.
    Divx/Xvid-et nem szoktam belőle előállítani, de szerintem ha kész avi-ban vagy mpegben a tömörítetlen anyag, külső szoftverrel utólag essetek inkább neki, szerintem ez a biztos...

    A dzsungelben minden ehető. Te is.

Új hozzászólás Aktív témák