Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz rumos14 #770 üzenetére

    Szerintem is egy hibás következtetés az hogy a Sony-nál az SLT-k azért crop-olnak videónál, hogy ne melegedjenek túl.

    Biztos termel valamennyi hőt a szenzor stabi is, de az biztos hogy a szenzorhoz képest ez elenyésző. Az hogy a NEX-ek jobban melegszenek az szerintem is egész egyszerűen a nagyon durva miniatürizálásnak köszönető, egy papírvékony vázban nem olyan meglepő az ha a hőelvezetés nem olyan tökéletes. :)

    Az viszont, hogy márkán belül az SLT miért crop-ol a NEX meg miért nem, az viszont tényleg a stabi miatt van, csak nem a melegedése, hanem annak elhelyezése miatt.
    A NEX-ekben ugyanis a stabi az obikban van, ez a megoldás gond nélkül megy videó mellett is. Ezzel szemben az SLT-éknél a vázban van a stabi, aminek a működtetése videó mellett problémás. Hogy ennek pontosan mi az oka azt most meg nem mondom, de az biztos hogy ez az Olympusnál ugyanilyen problémát okozott. Ha jól tudom az összes PEN váznál videó mellett nem megy a szenzor stabi, helyette szoftveres megoldást használ, ami meg croppal jár.

    No de hogy a végén kicsit tovább bonyolítsam a képet van azóta egy kakukk tojás is ilyen téren, mégpedig az OMD E-M5. Na itt az Oly-nak sikerült az a feladat ami eddig másnak nem, videó mellett is használható fizikai szenzor stabit fejlesztett. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák