Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csandi

    őstag

    válasz Duppy #54957 üzenetére

    Nekem ilyen Sonym van, csak 75-ösben, semmi panaszom rá, imádjuk. Q90 lett volna a másik opció, de emellett döntöttünk még másfél-2 hónapja :) Sony mozgásmegjelenítése piacvezető, ha már próbáljuk összehasonlítani, Samsung QLED pedig ha ráesik valami fényforrás akor rainbow effektes lesz [link]

    Sonynak kevesebb a FALD zónája, de na bumm, ennyit el lehet neki nézni szeirntem :)

    A Q80-at meg 90-et azért mondtam, hogy Samsungból az lenne a párja ennek a Sonynak, így a Q70-nél mindenképp jobb :) Ahogy felettem is írták :)

    [ Szerkesztve ]

  • Gigicuci

    senior tag

    válasz Duppy #54957 üzenetére

    Tegnap elhoztam én is egy 55-ös XH90-et, ha ez segít dönteni.

    Korábban volt Q90T-m, a családban Philips PUS8545 és egy 2019-es Q82R.

    Ez az első tv-m tőlük és most már értem, hogy miért dicsérik annyira a Sony mozgásmegjelenítését és felskálázását, a színeiről nem is beszélve.

    Konkrétan az SD adás szebb rajta mint a fullhd pana LCD-men és erőlködés nélkül veri a fent említett tévéket. A színei nagyon természetesek, szépek, alig kellett rajta állítani. A kezelhetősége parádés, a gombok és menük villámgyorsak, a Philips is android rendszert használ mégis kb. mintha két eltérő rendszer lenne a Sony javára. Pl. ott bemenetet több gombnyomással tudtam állítani, itt eggyel. A mindennapokban ezek számítanak. Egyszerűen nagyon egyben van, minden szempontból.

    Itt egy teszt róla:
    https://www.youtube.com/watch?v=eb-8uOqr4fI&t=128s

    Egyetlen probléma vele, hogy a betekintési szöge tényleg karcsú és egy kicsit tükrösebb mint kéne, de ezt a fényerővel azért remélem kompenzálja (azóa nem sütött a nap) Ebből a szempontból a Q82R a nyerő magasan.

    Az alacsony zónaszámból adódó blooming a való életben alig látható. A hangja átlagos a jó értelemben, nekem megfelel.

    Hogy megér-e 400e forintot? Szerintem nem, akkor már sokkal inkább egy oledet vennék. De 250e-ért ilyen technikát máshol nem kapsz, ezt garantálom. Én 1000x inkább ezt választanám mint a Q90T-t.

    Hogy megtartom-e? Sajnos az az igazság, hogy miután láttam mit tud a Sony, az oledjüket el se tudom képzelni mennyire atomdurván jó lehet. Nagyon elkezdtem rá vágyni. :)

Új hozzászólás Aktív témák