Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    Shadow Tactics: Blades of the Shogun

    A Shadow Tactics egy kemény taktikai lopakodójáték, amely Japánban játszódik az Edo-korszakban.

    Irányítsd a halálosan pontos szakértők csapatát, és osonj az árnyékban az ellenség között. Válaszd ki a taktikádat, és épülj be a hatalmas várak, a havas hegyi monostorok vagy az eldugott erdei táborok lakói közé. Állíts fel csapdákat, mérgezd meg ellenfeleidet, vagy kerüld el a küzdelmet az ellenséggel.

    A csoport tagjai nagyon eltérő személyiséggel rendelkeznek. Először úgy tűnik, hogy csapatban szinte lehetetlen együtt dolgozniuk. Mégis a sokadik küldetést követően a bizalom kialakul, és barátságok szövődnek. A szereplők között élénk kapcsolat alakul ki, és a csapat minden egyes tagjának szembe kell néznie saját démonaival.

    A csapat egyik vezetője Hayato, egy agilis ninja, aki csendesen tisztítja meg az utat az ellenség között kardjával és surikenjével. Mugen szamuráj viszont egy erőteljesebb megközelítés híve, és több ellenséget képes egyszerre kiiktatni, de ez a rugalmasság rovására megy. Aiko az álcázás mestere, gésának öltözve vonja el az ellenség figyelmét. Az utcakölyök Yuki pedig csapdákat állít fel halálos végzetük felé terelve az ellenséget. A relytéjes orvlövész, Takuma viszont puskájában bízik, és távolról szedi le az ellenséget.

    A játékosnak gondosan fel kell mérnie lehetőségeit a bonyolult küldetések teljesítéséhez: hogyan viselkednek a különböző szereplők egy csapatként? Melyikük rendelkezik a legjobb felszereléssel az adott feladat elvégzéséhez? Hogyan tudják a legjobban végrehajtani a küldetést? Alkosd meg egyedi taktikádat, győzd le az ellenfelet, és teljesítsd a küldetéseket.

    - Játssz el öt teljesen különböző szereplőt egyedi képességeiket kihasználva
    - Küzdd le a lehetetlennek tűnő kihívásokat, ahol tízszeres túlerővel nézel szembe
    - Találj többféle módot az ellenség megsemmisítésére elképzeléseid szerint
    - Ugrálj a tetőkön, mássz fel hatalmas épületekre, és támadj felülről.
    - Fedezd fel az Edo korszak ősi Japánjának csodálatos tájait
    - Válssz három nehézségi szint közül képességeidnek megfelelően

    Steam link: [link]

    Screenshotok




    Gameplay videó

    Vásárlás
    Digitális példány: [link] 40 EUR
    Fémdobozos kiadás: [link] 38 EUR
    Limitált gyűjtői kiadás (fémdoboz itt is van és Steam kulcs fizikai példányoknál csak ehez jár!): [link] 75 EUR

    Gyűjtői kiadás tartalma:

    - fémdoboz a játék lemezeinek
    - 120 oldalas művészeti album
    - japán sensu (összecsukható legyező)
    - shuriken (dobócsillag) kulcstartó
    - evőpálcikák
    - 5 képeslap concept art-al
    - 5 karakter lap
    - zene cd
    - A2 poszter
    - Japán térképe szövetre nyomtatva
    - maga a játék DRM mentes példánya lemezen, azonban Steam lista gyűjtőknek Steam-ben aktiválható CD-kulcs is mellékelve lett
    - számozott gyűjtői doboz

    Metacritic: [link] (85)

    [ Szerkesztve ]

  • Darth_Revan

    veterán

    Nem tudom ti hogy vagytok vele, hogy anno én imádtam játszani olyan játékokkal, mint a Commandos sorozat, a Desperados Wanted Dead or Alive vagy a Robin Hood Legend of Sherwood. Sajnos a kall of dutyi által uralt időkben eléggé visszaesett az igény az RTS játékok iránt, sőt, valós idejű taktikai RTS-ből, mint a fentebb említett példányok óta, utoljára 14 évvel ezelőtt jött ki játék. Company of Heroes (nekem legalábbis) hasonlított, de mégsem volt képes teljes mértékben helyettesíteni számomra a Commandos-t vagy a Desperados-t. Most viszont egy kis német cég úgy gondolta, hogy bepróbálkozik a stílussal és hála nekik megkaphattuk a Shadow Tactics-t, amiben benne van minden amit szerettünk a Desperados vagy a Commandos-ban! Lehet egyeseknek nem jön be, hogy a középkori Japánban játszódik, de akit ez nem zavar az 14 év után végre megint vért tud izzadni, mire egy küldetést befejez.
    Sajnos a fejlesztő és a kiadó is egy kis német cég, így nem kapott akkora marketinget mint egy báttlefield vagy kall of dutyi, így sikerült eddig olyan alacsonyan repülnie, hogy elkerülte a radaromat, viszont most már hogy beszereztem, már nem menekülhet :)

    Még nem kezdtem neki, így saját véleményem nincs, de a Steam-en eléggé dícsérik és a friss GameStar-ban is 88%-ot kapott.
    A játék bitang nehéz, kall of dutyit easy-n végigjátszó Pistiknek nem ajánlott.
    Ídézet a GS cikkből: "Az egyik pályán a statisztika szerint 128-szor töltöttem vissza, mire sikerült kijátszanom az őröket"

    Van még más is aki kedveli a stílust és beszerezte a játékot ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák