Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steve0514

    csendes tag

    Már egy ideje nyomasztott a dolog, hogy valami nem stimmel ezzel a telefonnal. Nem azt kaptam amit kinéztem magamnak. Eleinte azt hittem, hogy gyári hibás a készülék......utána meg az 5G modellre gondoltam, hogy talán a 4G-s változatból kispóroltak valamit, de nem. Tegnap gyulladt ki az a bizonyos villanykörte.

    Csak egy problémám van ezzel a telefonnal és az pedig a videózás. Tudom, tudom, most jön majd a "jóvanazúgy" meg "az emberek 1%-a törődik a videózással, azok meg ájfónt vesznek... vegyél te is azt" stb. Az első itthoni videó tesztek alapján egyből szembetűnt a "mosott **ar" effektus (durva részletesség veszteség/denoise-szerű hatás). Olyan volt, mintha a videót valaki fogta volna Premierben és exportálta volna alacsony bitrate-ben. Aztán próbáltam a pro videó módot is, 24 fps, 30 fps, 60 fps, alacsony ISO, közepes ISO, nappal, délután, HDR ki, HDR be stb. stb. de mind eredménytelenül.

    Tegnap esett le, hogy más (az elmúlt időszakban feltöltött) videóknál is jelen volt a 'mosott **ar' effektus, de nem mindegyiknél. Mi van, ha videózásnál az Exynos és Snapdragon közt eltérés van és nem éppenséggel az SD javára? Akkor találtam ezt az összehasonlító videót és összeállt a kép. 4k-ban kéretik nézni és ezeknél a pontoknál érdemes megállítani a videót:

    7:39 - a 'mosott **ar' effektus, legközelebb eső fától balra a levelek és ugyanazon a síkon a fától jobbra a földön
    7:44 - minden részletgazdagabb az Exynos-on (SD teljesen elmosódott)
    8:06 - a 'mosott **ar' effektus, füvet kell nézni
    8:20 - pannelés közben érdemes megállítani, az SD egyszerűen képtelen éles képet rögzíteni még a legapróbb mozdulatok mellett is, míg az Exynos remek minőségben rögzít
    8:21 - az út részletessége, bal alsó sarok
    8:25 - pannelés, tábla (ha annyira nincs nagy különbség a kettő közt, akkor próbáld meg először az SD-s jeleneten kiolvasni a táblán szereplő feliratokat, majd utána az Exynos-t...) az egyiknél tisztán kivehető a felirat a másiknál nem

    Lehetne még tovább feszegetni, de inkább összefoglalom: az SD fókusza lassú és problémás az Exynossal ellentétben, az SD-nél látszólagos veszteség van a részletekben az Exynossal ellentétben, az Exynossal lehet elfogadható ultra-wide videót készíteni míg az SD használhatatlan és ocsmány eredményt produkál, az optikai zoom sokkal szebb anyagot produkál az Exynossal és pannelés közben is tartja a részleteket.

    Mi szól az Exynos ellen? Talán egy kicsit túlszaturálja a videót, de személy szerint nekem tetszik így. Az SD egy picivel jobb szelfit készít. Ennyi.

    Lehet, hogy hibás modell kapott kézhez? Lehet, ki tudja. Ennél biztosabbra szerettem volna menni és ezért is visszanéztem az összes videót amik alapján erre a telefonra esett a választás és (habár nem mindegyiknél volt feltűntetve a chip) láss csodát - amelyik tetszett az Exynossal készült, amelyiknél pedig jelent volt a 'mosott **ar" effektus az pedig SD-vel. "Vedd a snapdragont, jobb az akksija, nem melegszik meg jobb játékra" & "Snapdragon ez, Snapdragon az, sokkal jobb"..... :U most itt vagyok egy telefonnal amivel nem vagyok elégedett, már túl vagyok a 30 napon és vissza se lehet küldeni. 200 ezer ki az ablakon, mert hallgattam a nagy tömegre és SD-t vettem. A legjobban az fáj az egészben, hogy majd le leszek hurrogva, mert videóról van szó... bezzeg ha fotóbeli eltérések lennének ilyenek, mindenki vasvillát rántana. Én szeretném, hogy ne nekem legyen igazam és lesz rá a jövőben frissítés ami az Exynos szintjére emelné a videózást, de kötve hiszem... ezt inkább szépen elsumákolják.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák