Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz V.Stryker #1581 üzenetére

    Akkor most egy bónusz kérdés, hátha vagyok olyan ügyfél aki tud olyat kérdezni, amit még Satel-el se tudnál megoldani.
    Adott egy épület, ahol van 2 bejárati folyosó meg 8 db raktár.
    A bejárati folyosóknál van ajtó és ablak is, tehát mozgás-ajtó-ablak nyitás, esetleg üvegérzékelő, mind a kettő bejárati "ajtón" tereületen.
    A raktáraknak is van ajtó-ablak, tehát van mozgás, ajtónyitás, ablak nyitás, üvegtörés.

    Mind a 8 db raktár különböző tulajdonoshoz tartozik, nincs porta szolgálat.

    Elvárás:
    Mind a két bejárat felől, amikor valaki belép, tudnia kell mind a két bejáratnál lévő érzékelőket hatástalanítani, valamint a saját 1 db raktárját.
    A saját 1 kódjával, ha lehet 1-2 gombnyomáson belül, ne kelljen kijelölgetnie meg válaszolgatnia-olvasgatnia a képernyőn...

    Paradox 192-ben is csak max 8 partíció van, ez meg "10" db-ot igényel.
    Satel?

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • v.attis

    őstag

    válasz V.Stryker #1581 üzenetére

    Ezt azért kérdeztem, hogy tanuljak, egyáltalán tudjam, merre induljak. Valójában ezt már megcsináltam paradox-al, de össze akartam hasonlítani a két rendszert, hogy milyen eszközök kellenek ahhoz, amit a paradoxban már tudok.

    Ez egy cég vagy egy magánlakás?
    Mindkettő. Elől egy nagy ház, az udvar hátsó részében irodaépület.

    Mi az a viszonylag nagy távolság?
    Falon át, föld alatt csövezve, össze vissza kb 30 méter. Bővítő mindenképp kellett, mert építkezéskor az irodát úgy csövezték be, hogy egy ottani központba futnak be. Azt akarták, hogy két komplett rendszer legyen, sikerült bővítővel megoldani.

    "Megtanulom" :D az általad javasolt eszközöket, kicsit szeretném átlátni a logikáját a Satelnek.

    Épp ma kezdtem el nézegetni a Riel videóit, egyelőre csak a rövidebbeket. Alapjában véve kezdem látni a központ palettát, annak struktúráját, de Paradoxnál sem bonyolítottam túl a dolgokat, ha csak lehetett akkor SP 5500 vagy SP7000-et használtam, elvétve evo-t.
    Neked volt Satel esetében favoritod? Amolyan mindenre jó, vagy bármikor bővíthető központ. Persze nem 3 hektáros cégbirodalomra gondolva, hanem magánházak, irodák, kisebb üzletek tekintetében.

Új hozzászólás Aktív témák