Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #34576640

    törölt tag

    Tőzsdei buborék, pontosan ez mit is jelent?

    Ez egy kicsit hosszú lesz.
    Engem az érdekelne, hogy pontosan a buborékkal mi a baj, miért mennek tönkre a bankok, kik a felelősek a kialakulásukért, mért nem látják a bankárok/brókerek, hogy x.y. cég csődöt fog mondani.

    Egy példával tudnám leírni azaz inkább kérdezni, hogy a tőzsdei buborék az valami ilyesmi-e:
    Régen a TIPPMIXen bármilyen tét megrakásával profitot termelhettél. Tönk mindegy kire fogadsz mind a két téttel CSAK nyerhetsz mert 2x fölötti volt az odds.
    A tuti reményében folyamatosan vetted a jegyeket, a 8. jegy vásárlás után kiléptél a munkahelyedről és az összes megtakarított pénzed kívül a HAVERJAID PÉNZÉT is feltetted. 2 hónap után a tippmix BECSŐDöL.
    A saját és a haverjaid pénzét is elbukod. Utcára kerülsz, a haverod is utcára kerül (jó tudom kicsit röhejes ez az életszerűtlen helyzet). Egyikőtök sem tud TV-t venni, kaját. A gazdaság az ilyen emberek miatt csak romlik.
    A fogyasztó kereslet csökken, a cégeknek meg kell élni ezért a termékek ára nő, a fizetés csökken. tralala értitek...

    Tippmix - részvény
    Haverjaid pénze - hitel
    Becsődöl - az a cég akinek a részvényeit megveszed

    Most térjünk rá a dot.com svindlire.
    Jött az internet, sok új cég jelent meg a tőzsdén.
    - Hogy is kerülhet egy cég tőzsdére?
    Ezeket elkezdik adni
    - Pontosan ki ad és ki vesz? Nem igazán értem a tőzsdén történő dolgokat.
    Van a Kovács Béla bróker. Beszól egy rádióba, hogy x.y. HUF-ért jegyezték be a x.y. céget. Elkezdi mindenki venni majd a cég értéke növekszik? Aztán elkezdik megvenni és utána miért adják el?

    Nagyon köszönöm a segítséget előre is!

Új hozzászólás Aktív témák