Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RicoRR

    tag

    válasz HuMarc #37 üzenetére

    ne sértegessük egymást, kérem! :N

    a 35eFt kínában a fogyasztói ár. ha én, mint magyarországi forgalmazó nagy tételben vásárolok, nem 35eFt-ért kapom,nyilván.

    a haszonkulcsot a beszerzési árra számolják. ami nem 35ezer, ezt már tisztáztuk. legyen mondjuk, 25ezer, nem tudjuk, de kevesebb, mint 35. na, erre számoljunk 200%os haszonkulcsot. 75 ezer Ft. az70 és 80között van.

    ebben az esetben nem is tévedett olyan nagyot a kolléga.

    a haszonkulcs elnevezése meg baromi félrevezető, ugyanis a beszár és a fogyasztói ár különbsége (amit haszonkulccsal képeztünk) az árrés, nem pedig a haszon, ugyanis ebből az árrésből még lejönnek a költségeim(szállítás, munkabérek, reklámok, rezsi, bla-bla-bla) ami marad, abból meg ha van róla számla adózokis még. az az icipici, ami meg marad odaadom a gyereknek, hogy jóllakjon meg ne fázzon. :)

    aki nem hiszi, járjon utánna.

    igen,lusta vagyok lenyomnia shiftet mondat elején, és van valami morzsa/kosz a space billentyű alatt, mert néha nem veszi.

  • RicoRR

    tag

    válasz HuMarc #45 üzenetére

    ha nem szívatsz, csak akkor leírom: vegyünk egy belföldi cuccost, hogy ne keverjünk bele vámot, meg ne keverjünk bele környezetvédelmi termék díjat stb. legyen egyszerű eset és jogtisztelő

    eladás céljából veszek valamit. 100+áfáért(ez legyen mondjuk áfa1), úgy gondolom, hogy 100%-os haszonkulccsal, vagy szorzóval szorzom fel a beszárat, mert akkor nekem jó lesz és annyiért el is megy. hívjuk ezt haszonkulcsnak. szóval tovább adom a terméket 200+áfáért (ez legyen áfa 2, ami nyilván több, mint áfa1, amit odaadtam a beszállítónak, akitől én vettem a telefont) mivel kaptam ezért áfát2, ami nem engem illet, de fizettem is érte áfát1 ezért a kettőt szembe állítom, ha kapott áfa nagyobb, mint általam adott áfa, akkor becsengetem a közös kasszába a különbözetet, ha fordítva, akkor visszaigénylem, egyszer visszakapom, de addig még 5 ször szétszed a nav. marad a nettó ár és a nettó beszár az azstalon 200-100. mivel 100at már adtam a termékért és 200 jött be, így visszajött a 100asom (ebből valszeg majd megint veszek egy terméket, tovább forgatom), de jött még egy 100as, ez az árrés. a beszár és a fogyár közti különbség. de voltak költségeim. ha én mentem el a cuccért ahhoz, aki nekem adta azt 100ért, akkor van pl. szállítási költségem. vagy, ha odaszállították lakásra, de én kivittem utána piacra, akkor is van szállítási költsége. fizettem marikanénit, hogy ácsorogjon vele napokig, amíg elmegy az áru, az is pénzbe került. a standbérlet is, a telefonálgatás is. ezeket mind, mind levonom. ha minden költséget, ami jogos levonok, akkor marad a haszon. ebből kell még adóznom (valamilyen néven, attól függ, hogy mi a vállalkozás formája), ami utána marad az az, amit zsebrevágok és eldöntöm, hogy legközelebb több árut veszek, hogy többször 100Ft-ból maradjon nekem valami, azaz visszaforgatom a végbe, vagy előre eltervezett módon, aljas szándékból eliszom.

    röviden: áfával nem játszunk, az nem miénk, tehát nettóban

    beszár
    - eladási ár
    ----------------
    árrés (ez fedezi - remélhetőleg - a költségeimet és marad is)

    árrés-ktgek=haszon (nyereség) haszon-adó= ez mind a tied

Új hozzászólás Aktív témák