Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fulár

    senior tag

    Üdv mindenkinek!
    6-ost váltottam erre.Hatosról váltani szerintem nem sok értelme van mert nagyon minimális az előrelépés.De van egy kollégám aki egyedül neveli a kislányát nem túl jó anyagi körülmények között és úgy döntöttem,hogy a kislánynak ajándékozom a hatost a szülinapjára mert nagyon szeretett volna valami karperecet de nem engedhették meg maguknak a megvételét még egy olcsóbbnak sem.

    - Ez egy kicsit hosszú lesz(bocs).Már egy ideje Xiaomi fan vagyok,Nekem nagyon beváltak a kütyüik.Negyedik Xiaomi telómat gyűrüm.Második fülesemet és a második karperecemet.De....én úgy érzem,hogy eléggé kezdenek elkurvulni amóta teljesen profit orientáltá váltak és futoszalagon dobálják az újjabbnál újabb cuccokat amik néha tök ugyanazok csak átcimkézve.Egyre kisebb hangsúlyt fektetnek a vásárlók igényire.A szoftveres"káosz"normalilizálására.A hibajavításokra stb.
    A Band 7 rendszerében is vannak olyan érthetetlen dolgok amik a hatosnál még rendben voltak de itt már nincsenek.Pici apróságok ezek de annál bosszanóbbak.Teszem azt a Zepp Life-an nem lehet belenyúlni az edzések sorrendiségébe,hogy a gyakran használt edzéseket tegyem legelőre és a soha nem használtakat vagy hátra vagy el is tüntethessem őket.A zseblámpát nem lehet kitenni"gyors"widgetben.A zenelejátszó még mindig visszadob a főképernyőre és manuálisan kell visszalépni bele.Nem lenne rossz ha bele is lehetne pörgetni a lejátszott tartalomba de ez sem került be.A kijelzőzár feloldásakor már nem rezzen a cucc mint a hatosnál.És bár teszi a dolgát de a hatos is feloldott és elnyomkolódott zuhanyzás közben vagy melóban amikor vegyszerálló kesztyűben kell tevékenykednem de azt legalább éreztem és tudtam róla mert rezgett.Hát ennél már nem.A számlapoknál persze már a jobbak fizetősek lettek ezért hiába nagyobb a választék,sokkal több a fizetős tartalom.A Google Playen természetesen(szerencsére)bőven akad alternatíva.

    De most jöjjenek a pozitívumok:
    - A kijelző bár alig nagyobb ez pont elég ahhoz,hogy mindent is jobban lehessen rajta látni és csinálni.Pont annyival nagyobb a fényerő,hogy ez kültérben már tökéletes legyen.De országomat az automatikus fényerő állításért!!!Mindent szebben-ötletesebben és sokkal részltesebben mutat.Ez nekem nagyon tetszik.A hatoshoz képest a mérések gyorsabbak és talán mintha egy picit"valóságosabbak"és precízebbek lennének.De kezeljük helyén a dolgokat.Aki nem hobbi szinten sportól az nem egy ilyen relative olcsó karperecet fog választani.Aki viszont igen mint én annak ez arra még mindig jó,hogy adjon egy kis löketet és motivációt amikor sem erőm sem kedvem sincs nekiállni mozogni és súlyzózni.De csak cseszegeti az agyam,hogy még nincs meg a napi lépésszám.Vagy,hogy bebukom a nehezen feltornázott PAL-t ha kihagyom az edzést vagy csak immel-ámmal csinálom. :) És szerintem az ilyen kütyüknek pont ez lenne a fő célja és értelme.És ezt maradéktalanul hozza is!Ja igen!A rndzser egy hajszálnyit mintha pörgősebb lenne.De a kijelző mintha rosszabbúl ragálna néha az érintésekre.De talán még csak szoknom kell.Az szinén pozitívum,hogy a Mifit minden beállítást,engedélyt,adatot,edzéseket stb gond nélkül pár pillanat alatt átimportált.Egyedül az aznapi aktivítást nem.Szóval senki sem bukja be az előző karperceccel elért eredményeit.

    Amiket még nem tudok:Az akku.Úgy használom mint ezelőtt a hatost.Always Ont nem löttem be.Az telefonon sem használtam soha csak réges régen még Nokia N8-on mert abban az időben ez nagyon vagány volt.Nem tudom,hogy jobban,rosszabbúl vagy éppe ugyan úgy fogja bírni.
    A PAL nekem a hatoson nagyon gyakran teljesen kaotikusan viselkedett.Egyszer csak gondolt egyet és egy csomót buktam belőle úgy,hogy mindent ugyanúgy csináltam mint bármikor.Volt,hogy röhejesen keveset adott pedig nagyon aktív voltam.Volt,hogy a semmire adott jó sokat.Nem tudom másnál ez,hogy alakúlt.Talán csak nálam volt a hiba.

    Köszönöm ha valakinek volt türelme végigolvasni és ahogy Elek Zoltán bácsi szokta mondani(Aki ismeri az vágja)"Remélem ezzel a kis írással tudtam segíteni!" :)

Új hozzászólás Aktív témák