Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    Hát a szoftveres/hardveres oldal leírásánál látszik, hogy ez bizony kevés. Nem ezért a pénzért kevés, hanem a normális használathoz kevés. Szerintem nem jó vétel ennyi pénzért sem, mert az rendben van, hogy ennyiért máshol nem kapni ilyen vasat, de ez a vas is kevés. 65-80k között lehet kapni értelmes kínait, 120k körül pedig rendes márkát. És még azok is brutál sok kompromisszummal járnak, de azokkal már nem kínszenvedés a napi használat. Ez alatt sajnos tényleg csak az vegyen telefont, aki nagyon meg van szorulva.

    Ilyen az, amikor az ember túlzott elvárásokkal közelít meg egy terméket

    hát igen, ide vezet az, amikor a fanok nem csak a fórumon, de a való életben is elültetik a gondolatot az emberek fejében, hogy "fölösleges drága készüléket venni, mert ez is tud mindent, csak fél másodperccel lassabban nyílnak meg az appok"...

    Ami gáz ilyen ár mellett is az az anyagminőség. A 2gb ram meg brutál kevés miui alá, én használtam 3, illetve most 4gb-os xiaomi (miui) telefont, és a mostani van TALÁN azon a szinten, mint a korábban használt szintén 2gb rammal szerelt androidos telefonom. Mindezt úgy, hogy a szokásos hákolást elvégeztem most a 4gb-os telefonon is.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz nemlehet #52 üzenetére

    Esetleg a kijelzőbe lehet belekötni, de igazából ez se vészes.

    Szerintem abba pont nem. Az tökéletes ide. :)

    Viszont abban igazad van, hogy el tudom még képzelni ilyen bulizós, vagy melós telefonnak, amit nem sajnál az ember.

    Tudom te iphone-ban gondolkodsz

    Nem, az egy drága termék, SZVSZ annak megfelelő teljesítménnyel, de itt inkább a középkategóriára gondoltam, azon belül is csak az androidra. Egy Redmi Note 4 van azon a szinten, hogy picit lassú, gyakran döcög, nem bánik túl jól a memóriával, nem valami jó minőségű a hangszóró, az antenna, meg a fém is kevés benne, a kijelző sem valami szép, de teszi amit kell, szépen el lehet vele élni, jó vétel annyi pénzért, de érezni, hogy ennek az olcsóságnak ára van. teljesítményben is, meg az alkatrészek minőségén is érezni ezt. Hozzáteszem ez nem fikázás, ezt szóról-szóra el tudom mondani a mostani (Mi Max 2) telefonomról is. Csak a korrektség jegyében szoktam ezt leszögezni, mert nem akarom, hogy az terjedjen, mint amit cikkben írtak, hogy az emberek csodát várnak ennyiért. Nincs csoda. Élőben is amikor kérdezik milyen a Mi Max 2, vagy előtte a Note 4, mindig azt mondom, hogy olcsó. :D Majd hozzáteszem, hogy ezen az áron jó vétel, de csodát nem szabad várni, közelében nincs egy drágább telefonnak semmilyen szinten. Kivéve üzemidő. Sokan tisztában vannak ezekkel, de nagyon sokan nem, ahogy az a cikkben is van. Azt hiszik, hogy 30-60 pénzért tényleg megkapják azt a minőséget és teljesítményt, amit mondjuk a Samsung 300-ért ad. :R

    54: nekem a 625 is "kevés". Nekem ott kezdődik a normális hardver, hogy aránylag döccenésmentes működés. Az a mostani telefonomon még böngészés közben sem megoldott. tehát mobil gamingre gondolok természetesen. Mondjuk az tény, szépen viszi a sorozatokat, meg a yt is is szépen megy. De tényleg nem tudom eleget hangsúlyozni: Jó ár/érték aránnyal rendelkezek általában a Xiaomik, de nem szabad csodát várni. ;) Mindenben gyengébbek, mint egy drágább készülék, de ez nem is baj. Persze kivételek vannak, részemről pl. a teljes ASUS termékskála egy rossz vicc árazás szempontjából...

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz batai15 #56 üzenetére

    ezt nem is cáfolom, azért van ilyen márkájú telefonom jelenleg és azért is írtam, hogy jó ár/érték aránnyal bírnak. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz nemlehet #62 üzenetére

    pasztmek egy nem kimaradt a fontos helyen. NEM mobil gamingre gondolok. így a helyes. sorry. :R

    72: na így van, pont így gondolom én is. leírtad röviden. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz forgonati #87 üzenetére

    Nem véletlen van idézőjelben. Arra utaltam, hogy nem elég ahhoz, hogy ne röcögjön, ne legyen lassú, stb. Igény meg van rá, ebben igazad van. De tényleg csak az vegyen ennyiért telefont aki "dobálósnak" veszi, vagy csak ennyit tud rá költeni. Meg ezzel van a gond látod ami a 82-ben meg 92-ben van, hogy "csak az vegyen 100 fölött telefont aki már nem tud mire költeni", meg az "én megmondtam vegyenek xiaomit 30-ért"

    Na mindegy látom sokaknak azért átment a lényeg.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz vadkörte #106 üzenetére

    most én is elkezdhetnék személyeskedni, hogy te élsz "elbaszott" dimenzióban, vagy csak rossz a szemed, ha neked a note 4 nem döcög. de nem teszem, inkább felhívom a figyelmed, hogy minimális döcögés még a csúcskategóriában is van, a tesztek is említik, legyen az samsung, iphone, huawei, bármi. ezen az árszinten jóval több döcögés van, elfogadható módon. ezt tagadni fölösleges.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák