Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrszitya

    senior tag

    válasz lomposfarkas #509 üzenetére

    Ezek saját gyártású képkivágások akarnak lenni, igen. Én úgy jellemezném, hogy egyszerűen borzalmasak a gyári képek, ill. úgy általában véve a gyári miui camera teljesítménye.

    Lehet hogy a stock appban is visszavettem a fenti hsz.-ban említett módon az élesítést - már nem emlékszem, és azt vélted (vagyis nem vélted) felfedezni a virágokon.

    Maga a hátlapi szenzor, ami benne van egyébként megegyezik a Redmi Note 4-ben is használt Samsung szenzorral. Talán a gyengébb SOC is az okozója a dolgoknak, de a Xiaomi "híresen" rosszul optimalizálja a saját kamera appját képminőség tekintetében. Redmi Note 4 is - bár az némileg jobban muzsikál gyárilag, de messze elmarad a képességeitől.

    Az 5A esetében először az a gyanú is felmerült bennem, hogy hibás szenzorral kaptam esetleg, mivel a gyári app a kép egyes részeit mosta rendesen, a másik részeit nem vagy kevésbé. Ennyire a Note 4-ben talán nem rossz a hangolása, bár igaz ami igaz...

    A bootloader feloldására várok, és majd megy fel a Google Camera. Csak mire megérkeztek az 5A-k, persze Xiaomi megint szigorított kicsit a feltételeken, így "kénytelen" voltam alternatív megoldást találni ideiglenesen a kamera ügyében.
    Szülők számára majd, GCam-mel már több mint elég lesz ez a teló.

Új hozzászólás Aktív témák