Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Solten

    addikt

    válasz Fr@nkieWilde #66 üzenetére

    Kinek a pap... En is nagyon szkeptikus voltam, es ellenalltam a "kisertesnek" evekig (igen tokeletes munkat lehet vegezni hagyomanyos fogkefevel is, fogselyem meg mindenfele fogkefehez ajanlott), utolag belatva nagy marhasag volt, egyszeruen az elektromos jobb munkat vegez szvsz. Ki kell probalni es rajon az ember. A toltes meg nem nagy vasziszdasz, bepattintja az ember a toltodokkba egy het hasznalat utan este (oral b).

    Saor Alba

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Fr@nkieWilde #66 üzenetére

    Az elektromos fogkefe a fogselymet nem váltja ki. Egyébként engem is meglep, hogy egyre többet olvasok arról, hogy a fogselyem több kárt okoz, mint amennyire hasznos -- de azért használom.

    Az én esetemben az elmúlt 25 évben kilencből kilenc fogorvos, a fiataltól a nagyon öreg rókáig, valamint egy családtag fogorvosasszisztens állította, hogy elektromos fogkefével sokkal alaposabban lehet tisztán tartani a fogakat, mint kézivel -- ez ugye a gyakorlati tapasztalat, az elmélet pedig nagyon alapvető logikával belátható.

    Ami sajnos ettől még tény marad: a fogak állapota, egészsége nagyon nagyban függ attól, hogy miből is vannak. Ezt pedig a gének határozzák meg.
    Hogy mást ne mondjak, nálunk a családban erre tökéletes példák vannak: házastársak, akiknél az egyik fél gyermekkora óta gondosan ápolta a fogait, idős korára mégis szinte mindet elveszítette, a házastársa viszont, akivel 16 éves kora óta azonos étrenden élt, és még fogkeféje sem volt életében, csak naponta kétszer öblögetett, 32 ép foggal halt meg nyolcvan évesen.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák