Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezekiell

    veterán

    válasz octopus75 #268 üzenetére

    Vagy írsz az eladónak, hogy "hello megjött mégis a cucc, ha elküldöd a postaköltséget, elküldöm a cuccot". Vagy elküldöd, és Paypaltól visszakéred a visszaküldés árát (amit előtte megbeszélsz a feladóval is).

    Bőven lenne megoldás, de nem akarásnak nyögés a vége.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Mezcal

    addikt

    válasz octopus75 #268 üzenetére

    Miért nem küldted vissza azonnal a futárral?

    Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

  • Ronyn

    senior tag

    válasz octopus75 #268 üzenetére

    (#277) LiVeGa
    "... Tipikus magyar mentalitas. De lassan az egesz PH ilyen, Bog is megirta."
    Szerintem, nem pont erre a szituációra gondolt, amúgy meg ez így egy kicsit idétlen.
    Másrészt a magyar mentalitás már kiderült, mint ahogy a tiéd is 😃 😃

    (#267) DaDa
    "mivel kínai barátaink ott vágnak át, ahol tudnak sokszor így kár az etikát egyáltalán szóba hozni."
    Nem tudom, ha én etikus (becsületes) vagyok, azt nem azért teszem, mert a partner is az, hanem magamért, a saját lelkiismeretemért.
    Másrészt most "magyar barátaink" vágják át a kinaiakat éppen...
    (#266) LiVeGa
    "Nagyobb bukta lett volna neki ha te irsz ott egy negativ kritikat es lehuzod mint hogy ezt az utat valasztotta."
    Ez elég gyenge magyarázat így, tehát azért tarthatja meg az órát, és a vételárat is, mert az eladó örüljön egyáltalán hogy nem írt neki egy csúnya negatív kritikát is Értem. Végülis zsarolásnak nem rossz.
    Egyébként nem hiszem hogy szándékos lett volna az elírás, átverési célzattal, mivel nekem is a MiFit "Mi Smart Band 5 NFC" - t ír ki, holott nincs benne NFC, - szóval ezzel az NFC - vel volt valami kavarás.

    Másrészt világosan le lett írva, hogy eladásról van szó, ha az eladó vissza adja a termék árát akkor az ügylet meghiúsul, és a termék (újra) az eladó tulajdonát képezi. Az teljesen mindegy hogy a termék az e amit a vevő szeretett volna, vagy sem, úgyhogy elég szánalmas dolog ezzel takarózni.

    Az már más kérdés, hogy ők nem kérik vissza, mert nekik nem ér annyit az egész.

    De azért ha kínait látsz, köszönj neki előre, mert ők voltak a korrektebbek...

    Ego sum... Ronyn 🧔

Új hozzászólás Aktív témák