Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    nagyúr

    válasz Siriusb #13918 üzenetére

    Igen, az XML-ben nekik már benne van alapból a Digi így ezért megy az Internet és a VoLTE + VoWIFI is. Nem is kell hogy indikálja neked hogy menjen mert ezt az IMS végzi "magától": ha van olyan APN amiben a típus tartalmazza az IMS-t (= IP Multimedia Subsystem, ezt használja nem csak a VoLTE meg a VoWIFI hanem az RCS is.. már ha van..) akkor a készülék alapból megpróbálja használni, elindul az IMS regisztráció, szépen megnézik hogy hogy melyik fél mit tud és mi engedélyezett és a Digi-nél ezt tudja is majd a ROM, szépen összefügyülnek (mármint a telefon meg a szolgáltató) és mindenki örül.

    Custom ROM-nál relatív egyszerű a szolgáltatók APN beállításait frissíteni / kiegészíteni hiszen csak a /system-ben az XML-t frissíted és ROM-ot flash-eled és jónapotkívánok'.

    Gyári ROM-on kicsit bonyolultabb: amit a user csinál APN az (sok egyéb mással egyetemben) vagy itt lesz mentve:
    /data/data/com.android.settings/shared_prefs/com.android.settings_preferences.x­ml
    ..vagy Pie-tól felele prioritási sorrendben
    (AOSP forrás definíció szerint, a fentebbi tartalmát felülírja a lentebbi):
    Default APN lista: /system/etc/apns-conf.xml
    OEM APN lista: /oem/telephony/apns-conf.xml
    OTA Update APN lista: /data/misc/apns/apns-conf.xml
    Product APN lista: /product/etc/apns-conf.xml
    És a folyamat végén ide kerül be (SQLite DB-be) mind amit használsz:
    /data/user_de/0/com.android.providers.telephony/databases/telephony.db

    Újabban pedig átálltak a CarrierConfig-ra amit a Google tart fenn, szóval automágikusan kellene a SIM MCC + MNC alapján letöltődnie az APN beállításoknak - nos itt is elég foghíjas a dolog mert a szolgáltatók erről nem nagyon tudnak szerte a világban..

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák