Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    nagyúr

    válasz szabeska #14379 üzenetére

    Nem tudom mennyire vagy otthon az Android belsőségeiben mondjuk Android 6-7 óta, hogy tudod-e mi az a Project Treble és mi az a Project Mainline.. nem akarok belekezdeni ha nulláról kellene indulni mert órákig ütném a billentyűzetet és el se igen olvasná a világon senki :D TL;DR: "szét lett választva" a rendszer mikor Oreo-n bevezették a Project Treble-t (némi info [itt], [itt], [itt] és [itt, Upo tollából]) így modulárissá tették a rendszert hogy bizonyos elemeit a rendszernek tudja frissíteni a pl. gyártó akár a teljes rendszer update-je nélkül (pl. teljesen kivették külön partícióra az eredetileg Android 7 ás alatta a /system alatt tárolt /vendor-t a /system-ből) és ezt a szétválasztást gondolta tovább a Google a Project Mainline-al Android 10-től (némi összefoglaló [itt] és [itt] hogy miről is szól) és meghatározott bizonyos modulokat / komponenseket amiket - akár a gyártó támogatásának megszűnése után is - maga a Google is tud frissíteni külön (mert ugye a gyártói támogatás egyszer elhal.. a Google Play meg egész biztosan tovább lesz..) így kritikus hibák befoltozásainál nem kell a gyártóra várni / gyorsan frissülhetnek akár a gyártói támogatás lejárta után is. Szóval így jön ki a Security patch level (ez a Biztonsági frissítés, aminek a dátum string-je igencsak el van írva..) meg a Google Play System Update (ez a Google Play rendszerfrissítés). A maradékot el se kezdem írni.. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák