Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrKapocs

    őstag

    válasz Crytek #17572 üzenetére

    Úgy látszik mindenki bejglit eszik, így segítenék én.

    Idézném Karavik kolléga egy régi leírását (#13318), amin módosítok a mai kor igényeinek megfelelően. Mert azóta bizony már jó sok idő eltelt és a V5-öt felváltotta a MIUI7, a dual systemet az egy systemes megoldás, sőt, a data is összevonásra került. Nem olyan egyszerű a dolog, hogy 4.1-ről csak úgy egyből ugorj felfelé könnyedén. A lenti lépések mindegyike szükséges lesz számodra.

    Szóval, mit kell tenned, hogy a 4.1 helyett 5-ös droidod legyen, MIUI7-tel?

    0. ments le mindent a telóról egy pendrivera, ha szükséges, mert minden el fog tűnni róla. készíts backupot is, mindenről. ezt is másold fel a pendrive-ra (a biztonság kedvéért).
    1. MiFlash feltelepít PC-re (ha nincs)
    Ha nincs meg, innen le tudod szedni (kerestem egy linket hozzá)
    2. MIUI7 developer (5.12.24) fastboot ROM verzió letölt PC-re és kicsomagol meghajtó
    gyökerébe. Innen szedd le, a "Xiaomi Mi 2/2S Latest Developer Version Fastboot File Download" alatt lévő tgz állományt.
    3. Teló elindít fastboot módban (bekapcs+hangerő le gombok egyszerre nyomva
    tartva) majd adatkábelen csatlakoztatni PC-hez
    4. PC-n MiFlash progit elindítani, klikk refresh, hogy lássa a telót, majd
    kicsomagolt fastboot ROM főmappát betallózni. Flash all -t válaszd ki, itt most mindenképpen ez kell Neked. Ez legyalul mindent a telóról, az SD-t is törli!
    5. Klikk Flash és ezzel a telepítés elkezdődik, majd a teló magától újraindul (ez sokáig tart, ne ilyedj meg.)
    6. Ha elegendő az angol nyelv, akkor lényegében megvagy. Mivel ezzel kínai dev romot tettél fel, ebben nincs magyar nyelv és gapps sem. Ha szükséges a magyar nyelv is (és nem akarsz kínlódni maunálisan a gapps felrakásával), akkor fel kell tenned egy multilang romot, ebben van magyar nyelv is. Innen tudod letölteni
    Miután letöltötted a romot, másold fel a telefon gyökérkönyvtárába. Majd menj az Updater appba. ott találsz három pöttyet a jobb felső sarokban. Ebben menj a Select update package pontra, majd tallózd be a felmásol multilang romot. Megint jó sokáig telepítget, újraindul szerintem vagy kétszer.
    7. Ebben a romban már lesz magyar nyelv, mindenféle gapps is. Ha nem akarsz kínlódni az appok manuális úbóli telepítésével, akkor a korábbi backupból állítsd vissza az appokat, sms-eket, híváslistát, stb. Viszont a system settings -t ne!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák