Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mukibuci

    MODERÁTOR

    válasz Vassili_Zait #26 üzenetére

    látom másnak se jött át teljesen az a hozzászólás, de ha már ennyit pötyögtél, megnézhetted volna az adatlapját: Cuccok:LG Optimus 7; Lumia 800 ;)

    Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

  • zord01

    senior tag

    válasz Vassili_Zait #36 üzenetére

    Ha már itt nagyon megszakértjük a piacot, akkor egy észrevétel: Iphone mennyibe kerül? Van belőle olcsóbb modell? Mennyit adtak el?
    Összehasonlítva a WP-vel?

    Ennyi lenne a mondandóm. Lehet hogy elgondolkodsz ezen, lehet hogy nem.

    Jah, és felteszem a világpiacot is a WestEndes kódzáras WP-s telók befolyásolják. Esélyes... Amúgy NO OFFENSE, nem akarlak megbántani, csak nincs értelme annak amit mondasz. Legalábbis ebben a formájában nem.

    Még valami eszembe jutott: MM-ban egy eladó mondta, hogy a képernyőzárakat, vagy a PIN-t a kedves vevők szokták elbarmolni mókából. Olyankor meg lehet őket szoftolni. Azt meg nem szeretik minden nap megcsinálni a MM-ban. Szóval nincs itt semmiféle összeesküvés.

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • BiP

    nagyúr

    válasz Vassili_Zait #41 üzenetére

    megj: A C5-00 nem feature-phone, hanem okostelefon, ill. van belőle 5Mpixeles változat is.

  • jacis

    nagyúr

    válasz Vassili_Zait #45 üzenetére

    Mekkora humor.... Császár vagy :R

    iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

  • BiP

    nagyúr

    válasz Vassili_Zait #48 üzenetére

    :) végülis. Az iphone, az S3, meg a Lumia 920 is az, csak érintősben. Azok is tudnak feature-öket :)

  • zord01

    senior tag

    válasz Vassili_Zait #41 üzenetére

    De látod megint nem jól gondolkozol. Én felvetettem egy gondolatot, és azzal hárítod, hogy a WP karcsú sikere nem a saját hibája, hanem az ellenfél tehet róla. Mert hogy az régebb óta piacon van, stb.

    Hát látod ez a baj. Hogy a hibát nem ott keresed ahol van. Az Iphone előtt a Symba egyeduralkodó volt, mégis az Iphone 1 év alatt kiherélte, és onnantól már csak a lassú halál várt a rendszerre.

    Mi akadályozza meg az MS abbna, hogy egy olyan vonzó platformot hozzon össze, ami úgy be tud robbanni a mostani piacra, mint anno az IOS?? Igazából a saját "koncepciójukon" kívül semmi.
    Kitaláltak valamit, ami borzalmasan használhatatlan volt, és ahelyett, hogy azon törnék a fejüket, hogyan tehetnék jobbá, másra mutogatnak, meg makacsul ragaszkodnak a (hibás??) koncepciójukhoz.

    És igen... ahogy fejlódik a rendszer, úgy lesz egyre sikeresebb. Ha kinövi a gyerekbetegségeket, akár sokaknak szimpi is lehet. Soha nem mondtam, hogy a WP nem lehet egy jó rendszer. Évek múlva. De most (számomra) nem az. Sőt, kifejezetten bosszantó, és idegesítő.

    Halkan jegyzem meg, hogy az MS-nak most kéne igazán tekernie, amíg még "csak" IOS és Android van a piacon. Nemsoká itt a BB10 (ez részemről legalább annyira várós, mint anno a WP8 volt, és csak remélni tudom, hogy nem lesz akkora csalódás), a Firefox OS, és az Ubuntu. Hogy ezek mennyire lesznek sikeresek, nem tudom, de az biztos, hogy könnyebb 2 konkurenciával küzdeni, mint 5-tel.

    Ami pedig a FeaturePhone-t illeti: Ha már ennyire osztod itt az észt, vedd már észre, hogy a C5 egy OKOSTELEFON. S60. Mond valamit?
    És egyébiránt sajnos van a családban egy darab belőle (hálisten nem az enyém). Úgy xar ahogy van.

    Én spec jelenleg egy 6700 Gold-dal meg egy Nexus 7 Cellular-ral tolom. Mindenre elég. Ha lenne normális FeaturePhone, legközelebb is azt venném, de sajnos mára lebutultak gyerektelefonokká.
    Mert hát ez a trend. Okostelefon kell a sok birkának, mert hát kell a facebook, meg az AngryBirds...

    (Jah és igen, droid felhasználó vagyok, de gyúlölöm mint a ...-t. Nem sokkal jobb, mint a WP. Ezért is várom a BB10-et, vagy valamit, ami biztonságos, használható, és össze is van rakva. Sajna ilyen ma nem nagyon van. Ezért nem kell nekem okosteló.)

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Vassili_Zait #66 üzenetére

    Nem vagyok skizofrén, és tökéletsen rátapintottál a lényegre.

    Az okos OS-ek egyki legfőbb feladata pont az lenne, hogy - mint azt te is mondtad - megkönnyítse az ember életét. Ezzel szemben én úgy tapasztalom, hogy bár sok előnyük van, legalább ennyi hátrányuk is van az okostelóknak. Nem tudom, hogy volt-e már 6700 a kezedben, de mindent tud, amit egy oksteló, sőt sok helyen rájuk is ver. És itt most a lényegi dolgokat értem (Net, GPS, Mail, használható kamera, brutál üzemidő, kompakt méret).

    Nem hibátlan telefon, messze nem az, nagyon sok helyen bele tudok kötni, de ez az okostelókra is igaz.
    Namost. Én szívesen lecserélném okostelóra, ha lenne olyan OS, ami ziccer nélkül teljesíti az elvárásaimat.

    Maga a WP nekem szimpi is lenne, csak számomra használhatatlan. És amikor az MS belobogtatta a WP8-at, az előzetes hírek alapján annyi mindent ígértek, hogy kezdtem úgy hinni, hogy végre találok olyan OS-t, ami valóban használható lesz, és megkönnyíti az életem. Spec nekem még az is szimpi, hogy nem ülnek fel erre a "feleslegesen erős hardever" vonatra, amiben az android már utazik 1-2 éve.
    Ezért vártam. És ezért lett nagy csalódás, hogy alig változott valami.

    Most azért várom a BB10-et, hátha ez lesz az az OS, ami maradéktalanul kiszolgáll, és több előnye lesz számomra, mint hátránya. Amint ez bekövetkezik, váltok.

    Ennyi.

    Szóval jól ráéreztél a dolog lényegére, csak nem értetted meg, hogy mi a problémám.

    De mindegy is, tudom, ez egyéni szoc. preoblem, úgyhogy nem offolom szét a topikot. Joccakát!

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Vassili_Zait #67 üzenetére

    Ne mond már nekem, hogy te több mint 1000 appot (vagy akár funkciót) használsz a telódon. Ha igen, akkor veled van a gond.
    Egy okostelón van 30-40 nagyon max 100 funkció, amit az ember kihasznál. Minden más vagy valami nagyon extra, vagy ugyan annak a témának az xy-adik feldolgozása.

    (És nem... 6700-t én nem cserélném le okostelóra. Nekem nem lenne jó váltás. 6700-t akkor cserélem, ha meghal. Addig van egy jó telefonom, és nem kell szenvednem okos lóf****kal.)

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Vassili_Zait #75 üzenetére

    Azért nem mondok, mert egyfelől régebben már minden problémámat elsírtam itt. Ha tényleg érdekel - bár nem hiszem, hogy fog - olvass vissza WP8-as megjelenést követő cikkeket.
    A másik, amiét nem írom le, az az, hogy megmagyarázzátok. Elmondom én mi a bajom, és jön a duma, hogy "jaj hát az normál ember évente egyszer használja, nem is baj, hogy ez a funkció hiányzik". Vagy hogy "azt már évek óta senki nem használja". "Nem kell úgy használni". "használd máshogy". "Hát igen ezt nem tudja, de ha letöltesz egy appot, és háromszor a hátad mögé köpsz miközben cigánykereket hánysz, éjszaka, teliholdkor, akkor fog menni", és a kedvencem "Azt az Iphone sem tudja..." Fasza. Köszi, hogy mindenki megmondja, és jobban tudja mit hogy akarok használni, és hogy mire van szükségem.
    (Ez most nem rátok vonatkozik, régebbi kollégák aranyköpései).

    Szóval igazából lenne (van) egy kb. 30 pontos listám, hogy mi fáj nekem a WP-ben, de nem fárasztalak téged, se magamat. Én anno már kipanaszkodtam magam, jól el is küldtek a picsába, hogy az nem az OS hibája, ha nem tud valami, akkor sem, ha mégis.
    Amúgy meg a problémáim még legalább a WP9-ig nem lesznek megoldva, de ha csak ilyen lassan fejleszt az MS, akkor a Wp10-11 körül lesz orvosság minden problémámra.

    Akkkor majd lehet veszek WP-t (talán addigra már az aksi idő is javul)

    Na tényleg mentem olvasni!

    Hali!

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Vassili_Zait #79 üzenetére

    App store: jó, az ezer app tényleg kevés, de az appok 99%-a crapware. Tényleg szűrni kéne.

    Nekem nem a tucat OS-séggel van bajom, hanem azzal hogy ha xy funkció nem elérhető, vagy ha nem ergonomikusan használható, és ezért időt, energiát von el működtetni.
    Számomra - üzleti dolgok miatt - fontos lenne egy nagyon erős biztonsági zóna, android ezen a fronton kukás. FeaturePhoen a legjobb, nincs rá vírus, nem jelent bizotnsági kockázatot. Ahogy elnéztem BB10 igen erősen meg lesz támogatva biztonsági dolgokkal, és lehet, hogy emiatt B telefonnak beszerzek egyet.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • Lall

    veterán

    válasz Vassili_Zait #89 üzenetére

    Mert van köztük fél év korkülönbség. Fél év alatt a Lumia ára is sokat fog esni.

    Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

Új hozzászólás Aktív témák