Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • (An)Dante

    őstag

    válasz JR.CSé #1 üzenetére

    Az emberek nagy része a rendelkezésre álló szolgáltatásaiért vesz meg egy készüléket, kivéve persze ha a jövőbeli frissítésekre spekulál, de ez a hardver gyors fejlődése miatt értelmetlen. Természetesen nagyon jó lett volna, ha a jelenlegi modellekre is kijött volna a WP8, de sajnos az új Xbox játékok futtatása már a jelenleg használt Adreno gyorsítók miatt sem lett volna megoldott.

    A Microsoft más szolgáltatások átültetéséről is beszélt, de egyelőre nem tudni pontosan, hogy mi mást hoz még a Windows Phone 7.8. Viszont a fejlesztők az új készletekkel ugyanúgy támogathatják a régi mobilokat is. Nyilván itt nem a natív, HD kijelzőt kiaknázn DirectX játékokra kell gondolni.

    [ Szerkesztve ]

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz donceleger8 #28 üzenetére

    Nem akarok vitatkozni, és nem is a Microsoft védelme a célom, de mit nevezünk napra kész frissítésnek? A több mint 8 hónapja bemutatott Android 4.0 Ice Cream Sandwichre hány csúcsmodell vár még ma is? Néhány ugyebér teljesen hiába. Közben viszont jönnek a Gingerbread frissítések és az is támogatás!

    Az iOS esetén is azért elég érdekes az Apple kommunikációja. Adott például egy negyed milliós iPhone 4, amely nem kapja meg a Sirit, noha az eredeti szoft (a fejlesztő cég felvásárlása előtt) elérhető volt rá, se a navigációt, se FaceTime 3G támogatást. Mert a hardver nem alkalmas rá. Khm, tényleg?

    Néhány funkciót valóban hardveres másokat pedig üzleti okokból nem kapnak meg a vásárlók. És ez ugyanúgy igaz minden gyártó és minden platform fejlesztő termékére...

    Tény, hogy egyik gyártó sem mondta, hogy nem lesz Windows Phone 8 frissítés. De nem is mondhatta, mert ugyebár tegnapig nem is volt olyan. Annyit mondtak, hogy lesz rá frissítés, és végülis jön is 7.8 néven...

    [ Szerkesztve ]

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz h3lios #47 üzenetére

    A Snapdragon S4 a Qualcomm első processzora, amely DirectX támogatást kínál az Adreno 225 grafikus mag révén.

    Mivel a Windows Phone 8 már teljes egészében a DirectX támogatásra alapoz így eléggé hardveres oknak tűnik!

    Azok az alkalmazások, amelyek nem használják ki ezt, a korábbi modelleken is futnak majd.

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz debrejo #72 üzenetére

    Az igazi kérdés az, hogy melyik lett volna jobb:

    - megőrizni a teljes kompatibilitást és olyan jelentős újításokkal előrukkolni mint a színes jegyzettömb és a teendő lista, egyedi csengőhang és persze folytatni a Tetris kaliberű játékok népszerűsítő misszióját

    - vagy lépni egy hatalmasat és egységes platformot teremteni a fejlesztőknek és a fogyasztóknak egyaránt, miközben a funkciók a lehetőségekhez mérten a korábbi modellekre is átültetésre kerülnek?

    A Microsoft az utóbbi mellett döntött. A Windows CE magot tovább buherálni értelmetlen lett volna. Az NT kernel viszont igen jól teljesít a folyamatok ütemezésében, tehát a több magos processzorok előnyeit valóban ki tudja aknázni. A natív C és C++ illetve DirectX támogatás pedig azt jelenti, hogy a Windows fejlesztők lényegében minimális erőfeszítéssel készíthetnek Windows Phone változatot is, miközben továbbra is lehetőség nyílik mindkét változaton futtatható alkalmazások készítésére is. Ez pedig szoftver ellátottság terén igen fontos.

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz debrejo #72 üzenetére

    Rossz példa. :) Modell frissítés után az autóhoz nem kapsz új légzsákot, hangszórót, ülést, klímát, fedélzeti számítógépet. Autók esetén a terméktámogatás csak a kötelező javításokat és bizonyos meghibásodott alkatrészek cseréjét jelenti. Ha ezt nem biztosítja valamelyik cég, az felháborító.

    Ezzel párhuzamban egy új operációs rendszer új szolgáltatásokat is hoz, tehát már eleve messze túlmutat az autós példán. Szoftveres fixek és más frissítések pedig a korábbi modellekre is lesznek!

    Próbáld meg visszavinni a LED tévéd, hogy cseréljék 3D változatra, mert hát ugye van 2-3 év terméktámogatás. ;)

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz nonolada1 #87 üzenetére

    Az Android világban is számos olyan alkalmazás van, amelyet még akkor sem érsz el, ha ICS-alapú telód van, mert kevés a memória, nem elég fürge a grafikus mag vagy épp túl alacsony a felbontás. Ugyanígy az iOS 5-alapú korábbi modellekre sem feltétlenül érhető el minden.

    A jelenlegi Lumia modelleket nem azzal reklámozzák, hogy natív Xbox játékokat tud futtatni. És sosem volt arról szó, hogy valaha is tud majd ilyet.

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz Kashim #109 üzenetére

    Abba belegondoltál esetleg, hogy a memóriától függően 192 és 259 ezer forint közötti iPhone 4S belsejében egy 2x800 MHz-es processzor dorombol, amely ugyanúgy a kissé avittos 45 nanométeres gyártástechnológiával készül? Használat közben ez nem igazán érezhető. Emellett azért az 1,4 GHz-es Lumia 800 közel sem annyira vérgáz, pláne féláron. Az iPhone grafikus gyorsítója természetesen nagyságrendekkel fürgébb, de talán abban az árszegmensben már el is várható.

    A Microsoft korábbi platformja nem biztosított túl sok lehetőséget a hardverek variálására. Adott volt a kijelző felbontás, a kamera, a külső formaterv és a processzortípusok listája is. Éppen ezért egyik gyártó sem ontotta magából a készülékeket. Amúgy nem értem, hogy miért is húzta a Nokia az időt? 9 hónappal a Microsoft szövetség bejelentése után már piacon volt a Lumia 800, a fejlesztők átképzésével és a saját szolgáltatások egy részének átültetésével együtt. Ilyet csak olyan laikusok mondanak, akiknek halvány fogalmuk sincs, hogy milyen bonyolult egy ilyen mértékű stratégiai váltás.

    Mint már korábban is írtan, a Windows Phone 8 már Windows NT kernel és DirectX alapokból építkezik. A Snapdragon S4 sorozat előtt nem volt DirectX kompatibilis Qualcomm processzor. Tehát a korábbi mobilok egyszerűen nem tudják futtatni az új rendszert vagy annak néhány fontos alapszolgáltatását. Mindkét platformon (érts: Windows CE-alapú Windows Phone 7.8 és NT kernel-alapú Windows Phone 8) a natív fejlesztés megnyitása öngyilkosság lett volna, hiszen a CE alkalmazásokat nem lehetett volna NT-s alapokon futtatni és viszont. Így viszont az XNA és Silverlight-alapú alkalmazások továbbra is mindkét platformon futnak, intenzív grafikát igénylő alkalmazásoknak pedig ott a natív C/C++ kód és a DirectX.

    [ Szerkesztve ]

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz Abysmal #111 üzenetére

    A Qualcommtól igen, mivel csak Adreno 220-tól van DirectX támogatás. De szerencsére a WP8-hoz már lehet saját illesztőprogramokat is készíteni, így más DirectX kompatibilis grafikus gyorsítóval felszerelt processzorokon is futni fog. Gondolom ezekből is lesznek egymagosak, bár ha engem kérdezel nem a processzor ára a legproblémásabb. Simán lehet, hogy az olcsó WP8 mobilok következő generációjában már kétmagos processzor és valami normálisabb grafikus gyorsító lesz visszafogott felbontású kijelzővel (értsd: WVGA).

    Igazából az a baj, hogy sokan nem értik, hogy a Windows Phone 8 frissítés elmaradása nem jelenti azt, hogy a korábbi modellekre ne kapnának támogatást. A legtöbb gyártói bővítmény eleve nem feltétlenül igényel DirectX támogatást, szóval simán elérhető lehet a régebbi mobilokra is. Az új platform csak a játékok új generációja előtt nyitott kaput, mely a jelenlegi hardverrel eleve esélytelen lett volna.

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

  • (An)Dante

    őstag

    válasz hunter84 #115 üzenetére

    Nézd, én teljesen megértem amit mondasz és a Windows Phone tulajdonosok csalódottságát is. Én saját magamból indultam ki. Nokia N8-at vettem. Igen, Symbian. Igen, sokak szerint elavult. Nekem a kamera kellett és a kényelmes T9 bevitel, hogy ide tudjak irkálni híreket, még ha néha be is szólnak, hogy milyen hülye elírásaim vannak. :DDD A telómra nem jön ki az új Belle Feature Pack. Na bumm. Végül is én azért vettem, amit már eleve is tudott. Nyilván titkon reméltem, hogy még jön valami frissítés (és talán valami jön is). De aztán a hivatalos bejelentés szerint az új szoftver nem jön ki rá, pedig én is 100 ezret fizettem érte. A világ nem dőlt össze, A telefonom azóta is gyönyörű képeket készít (nyilván telefonos berkeken belül) és nem tűntek el hirtelen a szoftverek a Nokia Store-ból sem.

    Tegyük fel, hogy te egy 120 ezres LUMIA tulaj vagy. Miért vetted meg azt a készüléket? Azért mert tetszik amit kínál, vagy azért, mert olyan szolgáltatásokat reméltél tőle, amelyet talán valaha egyszer kínálni fog? Ha támogatásban reménykedtél az nem szűnt meg, mert a Nokia épp ma jelentett be egy újabb szoftvercsomagot. Ha alkalmazásokra vágysz, százezer lehetőséged van már most is. A grafikus gyorsító és a processzor adottságainak ismeretében a technokrata júzer jól tudja, hogy az Xbox játékok futtatására annyi esély volt, mint arra, hogy Anettka mellbedobással győzzön. Akik pedig a jelenlegi szolgáltatásokkal is elégedettek, azok örülnek az új szoftvereknek és frissítéseknek, amelyek azért szép lassan csorognak.

    Még egyszer írom, fel lehet háborodni és teljesen megértem az okot. Azonban azzal mindannyiunknak tisztában kell lenni, hogy a legjobb és legszuperebb készülék csak néhány másodperces titulus. Aztán jön valami szebb, jobb és újabb és azzal már nem ér fel a kütyünk akkor sem, ha több százezret áldozunk rá.

    [ Szerkesztve ]

    Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

Új hozzászólás Aktív témák