Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kashim

    őstag

    Ez egy ritka sz.r lépés volt és nem most cseszték el, hanem több mint fél évvel ezelőtt a nyögvenyelősen kiadott elavult hardverű készülékekkel. Eddig kellett húzni a Lumia modellek kiadását...

    Ha már maga a Nokia és a Microsoft így beismeri, hogy olyan hardveresen gyenge készülékeket árulnak jelenleg is, hogy nem képes elfuttatni az új rendszerüket, akkor ott komoly kommunikációs és üzletpolitikai problémák vannak. Mobilpiacon egy ilyen hiba végzetes lehet.

    Egyszerűen aggyal fel nem fogom, hogy egy ilyen új készüléket, mint a Lumia 900-as miért nem lehetett már 2012-es szintet megütő hardverrel kiadni, hogy rögtön fel legyen készítve az új WP verzióra és csak frissíteni kelljen. Egy néhány hónapja megvásárolható telefonról beszélünk bakker. Erre... kiadták a kistestvéréhez (Lumia 800) hasonló belsővel és raktak rá még 1-2 plusz feature-t. Ekkora elbaltázott lépést egy ilyen rossz piaci helyzetben lévő vállalat egyszerűen nem engedhetett volna meg magának.

    Dühös vagyok, mert már baromira vártam mivé fejlődik a rendszer, hogy végre normális natívan futó fps korlát nélküli programokat lássak Windows Phone-on és végre felkeltse a minőségi és komolyabb app-eket író fejlesztők érdeklődését. Egyszerűen unom az iPhone-om, kicsit csalódás az iOS6, de amíg nem kapok olyan minőségi app-eket és támogatási biztonságot mint amit az Apple platformja nyújt, addig egyszerűen rá sem nézek az egészre. Marha sok pénzt elköltöttem már az App Store-on az utóbbi pár évben, nekem nem éri meg ilyen ingatag talajra áttérni. Egy ilyen baklövés után mégis ki mer telefont venni ezektől 2-3 évre? Otthagyni egy megbízható platformot amibe pénzt ölt és megszokott/megszeretett.

    Már csak hab a tortára a Nokia nem is olyan régen szajkózott reklámszlogenje, pont a Lumia 900-ra: "Smartphone beta test is over."
    Hát persze... :U

Új hozzászólás Aktív témák