Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz adam_454 #33 üzenetére

    Ha egy filet letörölsz, elvileg nem kell tovább az MTF-ben tartani a metadata-t, ha csak áthelyezed egy rejtett rendszerkönyvtárba, akkor igen...
    Jó, ez csak egy ilyen apróság a sok közül (az MTF-ben is sokáig ottmarad akkor is, ha rendesen törlöd, és előbányászható, én pl. Tune Up féle Undelete-t szoktam használni, ha nagyritkán "véletlen" törlődik valami. De ehhez nem kell folyton futtatni egy szolgáltatást a háttérben). Töredezettségmentesítőknél viszont be tudnak néha kavarni az árnyékmásolatok.

    A hangkártyák hardweres gyorsításának visszanyerése Dsoundos programokban továbbra sem értem hogy jön ide. Ez csak EAXos játékoknál jön szóba.

    Én csak a zenehallgatásnál írtam OpenAL output pluginról creative kártyákhoz (hogy működjön az X-fik hardveres SRC-je, stb..), és ASIO pluginról egyéb kártyákhoz (nem árt ha támogatja a kártya, pl az ASUS-ok, Auzentech-ek tudják, realtek csak emulálva...).
    A Dsound HAL eleve csak Creative kártyákon kavar be, mert a többi csak szoftveres DSP-vel keveri az EXA-ot (ha keveri egyáltalán valahanyas verzióig), kár vele vesződni.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák