Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Rücsök kaja, bár fiatalkoromban sok hajnalban mentett életet a mekis sajtburger :D

    Most olyan kétheti egyszer nosztalgiázunk asszonnyal, de botrány amikor megnézem a címkén (amin ugye kötelező feltüntetni) a "tápértékeket", só napi bevitel huszonszázaléka egy közepes krumplin, kalória ~30 százaléka bármelyik szenya ami nagyobb mint a kis hambi (jó, ezeket most csak kitaláltam de nem áll messze, arra emlékszem, most pont nem ettünk már egy ideje :D ).

    Másrészt kiszámolva ha pl. kétszer kajálunk tőlük, az bőven havi egy tizes fölött van és nem jóllakok vele, hanem csak megdagad a bendőm a sok cucctól, míg ugyanennyiből rendelek kb. egy heti (5 napos) kiszállítós rendes főtt kaja menüt kettőnkre. Na de nem szidom mert bármikor mindkét szolgáltatónál betolok szívesen bármit ha lehetőség van rá :D

    Amúgy hambimániás vagyok, imádtam a food truck showkat amíg voltak, kb. egy este alatt végigettem mindegyik hamburgerest.

    USA-ban is kb. ezen éltem amikor kint voltam, na ott tényleg igaz hogy a sarki pakisztáni burgeresnél is jobb hambit kaptunk mint itthon bármelyik gurménál.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz hokuszla #12 üzenetére

    Amellett hogy valóban tele vannak sóval, cukorral és zsírral (10 pontért találgassunk hogy vajon egy átlag magyar vasárnapi ebéd hogy áll ezzel :U ), ha ezzel a "szemét" dologgal az összetevők minőségére vagy az adalékokra célzol, akkor nagyon meglepődnél milyen szigorú minőségbiztosítás megy ezeknél a franchiseoknál az alapanyagoktól kezdve odáig amíg a szádhoz emeled a szenyát.

    De egy jó szaftos körömpörkölt, a bográcsban legalább 3 centire leégetve, pálinkával leküldve, az a hosszú élet titka :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz MasterDeeJay #38 üzenetére

    De persze fizikai munka, kert, szőlő stb. 86-87 évig éltek

    Szép kor, sajnos semmit nem bizonyít :) Én nagyszüleim ugyanezt csinálták, mégis 63 volt a legidősebb.

    "Sikerült 1 hónap alatt tönkrevágni a gyomrát és mehetett dokihoz" Aminek ezer más oka is lehetett. Ha kifőzdében dolgozott volna, és egy hónapig minden nap pörköltet evett volna, lehet hogy ugyanez lett volna.

    Én pl. laktózérzékeny vagyok, amiről nem tudtam ~1 évig, szóval random f*stam kb. mindentől amiben tej van, incl. sajtburger, tejbegríz, tökfőzelék, sajtos párizsi, túró rudi. Akkor? :N

    A hangsúly a mértéken és a változatosságon van, kétheti 1 bigmac menü senkit nem fog tönkretenni, ahogy havi 1 odaégett körömpörkölt, vagy heti pár pohár vörösbor se. Ha meg az van megírva a génekben, senki se cselezi ki a sorsát a legegészségesebb táplálkozással se.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Apollyon #46 üzenetére

    ha mondjuk már 40-50 évesen vérnyomás gyogyókat meg barátait kell szedni raklapszámra

    35 vagyok és reggel-este szednem kell 1-1 vérnyomásbogyót :D

    Mondjuk az igaz hogy 18-30 éves korom közti tizenévet a szó minden értelmében 90%-ban ülve töltöttem, a maradékot meg kocsmában ;] (informatika szak, kolesz, utána első IT-s munkahely), és híztam 15 kilót, 0-t mozogtam, de még így is 100 kg alatt voltam a 185 centimhez, másrészt fehérköpenyszindrómás vagyok, ha orvos méri - rekordot dönt a vérnyomásom, de szívultrahang, doppler stb. szerint semmilyen szervi bajom nincs. Egyelőre :DDD

    Mondjuk azzal is indokolta a doki, amit én is írtam fentebb, ti. minden ősöm mortalitása 60 felett megugrott 100%-ra (viccet félretéve aggódom is apám miatt, ő már 65 lesz), nagy része szív/érrendszeri baj volt, vagy rák. Köszi genetika :o

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák