Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz =Mentor= #2 üzenetére

    A jósgömbmasszírozásnak így semmi értelme. A kriptót (is) a fundamentumai mozgatják ha nagy mozgásokról van szó, és ehhez meg kéne érteni, hogy mik is a kriptó funtamentumai. Azaz melyik az a piac, ahol valóban óriási előnyben van a papírpénzzel szemben. Jobban a dolgok alá nézve én itt FIZETŐESZKÖZ szerepben csak az alvilágot és a 3betűsök különböző üzelmeit látom, mert ami egzotikus pénzmozgásra Kiss Józsi világutazónak szüksége van, azt megoldja bármelyik modern fintech. Más kérdés, hogy fantasztikus SPEKULATÍV ESZKÖZ lett belőle, óriási volával és viszonylag hosszú egyirányú rallyval, a spekik nyilván imádják.

    Adóelkerülősdire már én is kaptam tippeket egy MLM-beszervezőemberkétől: vegyem ki a pénzem kriptóban, mondja, és kripto-automatában alkalmanként 300eFt-ig minden nyom nélkül az enyém a lóvé. Fantasztikus. Az iskolákat, ovikat, kórházakat meg üzemeltesse a jóisten? Egy bizonyos szintig megy ez, de aztán nem fogja tolerálni a rendszer, ahogy az 500€-s bankjegyek is eltűntek, erre is rá fognak szállni.

    Világgazdasági szempontból hasznos pénzmozgást nemigen látni kriptóban. A szabadon szálló árfolyamú coinok volatilitása miatt pl hitelezésre teljesen alkalmatlanok, de a napi kereskedelem is elég rázós bennük. Most ugye a fizuját BTC-ben kapó El Salvadori polgár igencsak nagyot néz, hogy a fizuja feleannyit ér, mint 2 hónapja - és legyünk realisták, ezt igen valószínű "természetesen" szintén a kisember szívja meg. Ha nem mentik ki azért, ha kimentik akkor meg az adókon keresztül.

    Ez már eléggé kétségbeesett lépésnek tűnik, "ráveszünk" a veszteségre: "El Salvador Buys $15 Million Worth Of Bitcoin ‘Really Cheap,’ President Crows, As Selloff Continues"
    a helyes tőzsdei kifejezés pedig nem az, hogy "beleveszünk az alján", hanem az, hogy hulló kést nem piszkálunk...

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák