Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yerico

    senior tag

    Kicsit unalmas már ez a "ne lopj, mert nem szabad"

    Akkor biztos nincs a tisztelt cikkírónak egyetlen MP3 sem a gépén, amit úgy "kapott" / letöltött valahonnan. Az otthoni gépén / gyerek gépén minden szoftver jogtiszta, hiszen mi sem természetesebb, mint a gép árát még egyszer ráfordítani egy Win és egy MS Office vásárlására. Persze, vannak ingyenes szoftverek, csak éppen nem kompatibilisek az ipari standardnak tekinthető fizetős szoftverekkel.

    Egyszóval szép dolog az álszentség, de már unalmas. Mindenkinek van legalább egy lopott szoftvere, illegális zene vagy film a gépén, telefonján, egy CD-n, aki mást mond, az hazudilk.

    Most mondhatnám, hogy a Mio C250-esemet megvettem 50K-ért, amihez azóta sem lehet térképet frissíteni. Ja, igaz, legálisan nem lehet térképet frissíteni. De legalább kifizettem érte 50K forintot, és ráment egy estém, hogy megtettem a frissítést kézzel, a net segítségével. Mindezt azért, mert a MIO volt szíves szerződést bontani az IGo készítőjével, és helyette megpróbálta elsütni a teleatlaszos rémségét, persze pénzért. Azt is megvettem, de minek.

    A Nav n Go bizonyára tökéletesen felmérte, hogy miért nem készít PNA-ra szoftvert, amit boltban külön lehetne venni. Neki ez így várhatóan megéri, még úgy is, ha lopják a termékét. Ha nem így lenne, akkor árulná. A többség úgyis megveszi a szoftveres PNA-t. Aki pedig szoftver nélkül veszi, arról eleve elkönyvelik, hogy lop, csal, hazudik.

Új hozzászólás Aktív témák