Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz Endrijunge #72 üzenetére

    Vidéki - dél-nyugat magyarországi - megyeszékhelyen élek. A munkábajárás néhány Km lenne, a napi futás a meló utáni teendőkkel együtt ~30 Km. Havi szinten átlagnam 1.000-1.200 Km-t szoktam megtenni, 90%-ban városban.
    A kocsi nem ide való tudom, az, hogy miért lett dízel, jelen hsz-ban lényegtelen.
    Jelenleg egy Opel Astra F 1.7TD sedan-nal járok, 21 éves és kemény 69 LE-t tud(ott a gyártásakor, ma nem tudom mennyi lehet) 129Nm-rel. Ezzel is megoldok mindent, amit a kollégák 300Nm-rel szoktak, nem képez forgalmi akadályt és a kora ellenére sem füstöl úgy, mint néhány pár éves koromokádó gyárkémény.
    6-6,5l/100Km átlagot tudok kihozni a véh tohonya adagolós traktorból. A fenntartása egy modern - és nem biztos hogy sokkal környezetkímélőbb - CR dízelhez képest inggombokba kerül.
    Mellesleg imádom, amíg nem tiltják ki, vagy nem bomlik le, nem tervezem cserélni.

    Ha cserére kerülne a sor, semmiképp sem dízel lenne az utód. Én plug-in-t vennék. Miért? A lakhelyemen - ismétlem megyeszékhely(!) - nincs töltőpont, max. otthon töltögethetném. Egy plug-in ez miatt is ideálisabb választás lenne, mellesleg van, hogy véletlenszerűen - értsd nem tervezhető módon - beesik egy hosszabb út is, amit fullménküssel nem biztos, hogy ugyanúgy tudnék tervezni.
    A városi utakhoz a visszatáplálás miatt egy 50-60Km-t emissziómentesen tudó jármű ideális lenne. Eleve ha lehet motorfékezek, az üzemi féket ha lehet, csak a megálláshoz használom, szóval, nálam maxra lenne tekerve a visszatáplálás. :)
    A "kinézett" - kb. esélytelen, hogy valaha is tudok venni ilyet (bármit) - példány minden tekintetben teljesíti az elvárásaim és még csak nem is CVT-s hanem robotizált mechanikus váltós.
    38 éves vagyok, családom nincs és nem is nagyon reménykedhetek benne, hogy lesz, szóval nem kell kisbusz méret, elég a kompakt. Soha nem voltam versenyzős fajta, inkább öregurasan vezetek - autópályán/autóúton azért nem töttyögök - jobban illik hozzám az a stílus, mint a streetracer és szeretem élvezni az utat.

    Egy teljesen elektromos járművet egyszerűen nem mernék megvenni, a ~200Km környéki hatótáv NEKEM kicsit kevés. Lehet, hogy gyökeres szemléletváltással "felnőhetnék" hozzá, de erősen kétlem.

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák