Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz bambano #51 üzenetére

    Ebben a piaci szegmensben kb. ilyen árakon mennek a workstationök: boxx.

    Sokszor, sok pro workstation hírnél kell mindig ugyanazt elmondani: ezeknél nem csak a nettó teljesítményt fizeted meg, hanem hogy pl. a következő 5-10 évben garantáltan kapható lesz IC pontosan ugyanaz a hardver, így a fejlesztők ezt használják referencia konfignak.
    Amikor pedig egy videó stúdiónak 8K műsorgyártáshoz kell munkaállomásokat vennie, akkor nem az egyes gépek árát nézik, hanem hogy jó pár évre előre meglegyen a vasban a teljesítmény, garantált legyen a szervízhálózat és a szoftvergyártók 100%-ban támogassák.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz adamssss #7 üzenetére

    "Az utóbbi években az volt a legnagyobb gond, hogy minden fejlesztés elakadt az elgurult gyógyszereket kereső marketingeseknél és designereknél."

    Ez a "kuka" mac pro-nál amúgy nem volt igaz. A henger formát a hűtés vs. zaj optimalizálás miatt vezették be és az akkori konkurenciával szemben évekkel megelőzték a piacot.
    Volt szerencsém ugyanabból az időből származó dell dual xeon konfighoz és igencsak érezhető a kettő között a különbség. A dellnek gyalázatos volt a hűtése 90mm ventikkel, két procin egymáson átfújatva, katasztrofális biossal, amit persze nem lehetett semmivel sem helyettesíteni. Konkrétan 90 fokig felhevültek a cpu-k, mire a ventik 6K fordulatra kapcsoltak, de akkor is csak éppen hogy tartották a hőmérsékletet, amíg be nem kapcsolt a throttling. Vagy állíthattad mediumra és akkor az alap zajszint volt magas frekcencián 45db körül. Mindezt irodai környezetbe szánva.
    Szóval nem véletlen, hogy az apple-nél az egész formát a hűtés köré tervezték.
    Ott cseszték el - de ez nem a designerek sara -, hogy az összevont hűtőrendszer a cpu és a dual gpu együttes hőtermeléséhez lett tervezve, így nem lehetett variálni a hardverrel, azaz mondjuk dual cpu - single gpu-ra váltani, vagy csak simán upgradelni erősebb xeonra, mert azt már nem bírta el a rendszer.
    Azért akadt el a fejlődésben a "kuka" mac pro, mert nagyon limitáltan lehetett csak upgradelni, viszont a pro workstation kategória nem úgy működik, hogy oké, holnaptól kiadok egy másikat designt, hanem évekre el kell kötelezned magad a hardver gyártás mellett, hogy legyen megfelelő alaktrészellátása a szervíznek, utánpótlás ha a gépparkot akarja az ügyfél bővíteni, stb.
    Ezt nehéz persze home kategóriából szemlélve megérteni, de ezeket a cuccokat nem is oda szánják.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz bambano #74 üzenetére

    "ez max. annyit jelent, hogy ebben a szegmensben még annál is hülyébbek a vásárlók, mint eddig hittük. ócskán megírt szoftverek alá kell csillagháborús gépeket betolni, hogy megmozduljon... lol."

    Ez most komoly?
    Jól mond meg az összes komoly tervezőirodának, kutató laboratóriumnak és animációs stúdiónak, hogy hülyék, hogy pro workstation-ökön dolgoznak, miközben blekfrájdéj van alzánál és féláron kapható a rizen.

    "attól pedig, hogy sokszor elmondtad, nem lesz igaz."

    Nem én mondtam el sokszor, hanem minden pro workstation hírnél megjelennek az önjelölt IT szakértők, akik az ár/teljesítmény mutatón kívül nem ismernek el más értékmérőt, és minden egyes alkalommal részletesen el kell magyarázni, hogy különböző felhasználási területeknek különböző prioritásaik vannak, ahol az ár/teljesítmény nem feltétlenül az első.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz b. #75 üzenetére

    Akik ilyenre beruháznak, azok 5 évig nem fognak gépet venni az adott feladatra így nem nagyon érdekli őket, hogy a következő hónapban mi az aktuális sláger.
    Ha ma egy cég beruház mondjuk 8K vágó és color grade gépekre, akkor azt nézi, hogy a következő 5 évben ezek a gépek megfelelően el tudják-e látni az elég pontosan meghatározott feladatukat.
    Aztán ha változik a piac, akkort majd eldöntik, hogy az új szolgáltatásaikhoz mi lesz a megfelelő hardver.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Tomkaa #77 üzenetére

    Ne a mostani állapotokhoz hasonlítsd, hanem az akkoriakhoz, amikor megjelent. A dell és a hp úgy pörgött 90 fokon, hogy közben sugárhajtómű hangot adott, mert minden vetit 6K fordulaton kellett járatni és még így is rendszeresen beütött a throttling vagy vészleállította magát a cpu.
    Akkor azt gondolták az apple-nél, hogy a léghűtésre kell ráfeküdni, hogy beelőzzők a konkurenciát, csak ez sajnos évekre be is szorította őket egy adott teljesímény szintre, miközben a hp és a dell bevezette az aio vízhűtést, az intel ráfeküdt az alacsonyabb tdp-re és így tovább, miközben a mac pro nem tudott tovább lépni. Ezt a stratégiai hibát a fejlesztők is elismerték egy interjúban.
    Viszont értelmetlen mindig ugyanazt a mantrát tolni, hogy a design alá rendelték a funkciót, mert ez egyszerűen nem így van. A fejlesztőknek szabad kezet adtak, hogy ha kell lépjenek túl a téglatest formán, amit meg is tettek, a külső design csak ez után jött és nem fordítva. Ettől a kuka mac pro még nem lett jó konstrukció, de az nem a design sara.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz -Skylake- #83 üzenetére

    "Hozott az Apple egy olyan monitort, ami ~ 5-800.000 forintot ver a piacon kapható legdrágább (persze azonos kategóriában lévő) munkamonitorokra."

    Csak egy példa: Ikegami HQLM-3120W 17500 USD

    Ami az állványt illeti:

    Mielőtt túlhergeled magad, gondolkozz el azon, milyen piacra szánták ezeket a monitorokat.
    Esetleg nézz utána, hogy mennyibe kerülnek pro kategóriában a kiegészítők.
    Bezony ennyibe.
    Pl. 24" monitorvédő: 199USD

    Ahogy a többi pro piacra gyártó cég, úgy az apple sem a fillérbaszó koleszos fórumhuszároknak gyártja a pro sorozatot "akik hazabattyognak és jöhet az unboxing", hanem cégeknek és tartalomfejlesztőknek, akik nem fortnite-oznak rajta, hanem termelnek.

    Igen, egy darab vasért elkérni 200 usd-t, vagy egy minőségibb álványért 1K-t az pofátlanságnak tűnik.
    De ez az árazás a célpiac sajátossága, ezt kellene megérteni.
    Lehet kapni 8 portos fiber channel switcheket, amikből 4 port le van tiltva. Ha azt is használni akarod, akkor vedd meg a firmware-t további 4K-ért.
    Érted ... ott a hardver, nekik egy fűszállal nem kerül többe engedélyezni mind a 8 portot, de így le tudnak gombolni 4K-t attól, akinek szüksége van rá.
    És lehet folytatni a szoftverekkel, ahol ugyanez megy, hogy letiltanak funkciókat és abból lesz az olcsóbb verzió. Vaqy nem javítanak ordenáré bugokat, mert fizess elő a maintenance-re, ami évente annyi, mint a szoftver ára.
    Ettől mégsem kap agyérgörcsöt senki, csak ha az Apple elkér 200 dollárt egy felső kategóriás monitor kiegészítőért.

    Ezeknek a "lehúzásoknak" az a lényege, hogy elválasszák a pro piacot a home kategóriától. Ez mindig is így volt. De ez nem is valódi lehúzás, mert a cégek is pontosan tudják, hogy ha bevásárolják magukat egy akármilyen ökoszisztémába, annak ez az ára. A gyártók meg pontosan tudják, hogy a cégek nem a menő életérzés miatt veszik a termékeiket, hanem mert hatékonyabbá teszik számukra a munkát, azaz pénzt keresnek és ebből szeretnének a gyártók is részesedni.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz -Skylake- #104 üzenetére

    A monitor mely paraméterei alapján állítod, hogy nincs egy kategóriában a stúdió monitorokkal?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz -Skylake- #112 üzenetére

    És csak 12500 dollárral drágább.
    Tehát ha már demagógia, akkor vesd össze az általad felsorolt fícsörök értékét azzal, hogy az apple monitorból majdnem hármat kapsz ugyanazért a pénzért, mint amibe az ikegami kerül.
    Hülyeség az ilyen összehasonlítás?
    Nyilván, mert az áron túl nem veszi figyelembe azokat a tulajdonságokat, amik az adott célpiacon nélkülözhetetlenek.
    A fikakommandó pedig pontosan ezt csinálja minden apple pro kategóriás cuccal: ráfixálják magukat az árra, ignorálják, hogy milyen célpiacra, milyen felhasználási területre szánják a termékeket és megy a vérgőzös acsarkodás, mert azért jár a buksisimogatás a mindenben kompetens fórumhuszároktól.
    Az apple céges ügyfelei meg az üzleti döntéseiket nem a shitposterek véleményeire alapozzák ugye, így az apple röhög a markába, hogy a sok kretén csinálja nekik az ingyen reklámot.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz -Skylake- #130 üzenetére

    Értem én, hogy nem ipari környezetbe gyárt, ezeket a termékeket azért hoztuk fel példának, mert mindenki ráfüggött az árra és jöttek a rizenekkel meg a gamer monitorokkal.
    Az apple pro vonala attól még a tartalomgyártókat célozza, azaz olyanokat, akik pénzt termelnek vele.
    Van olyan piaci szegmens, ahol a monitorral szemben nem elvárás, hogy legyen benne vektorscope, időállásálló borítás meg hd-sdi csatlakozás, de ugyanakkor tudjon többet, mint egy gamer vagy átlag irodai cucc.
    Attól, hogy nem méregdrága ipari célú termék, hanem méregdrága irodai, attól még cégek vásárolják nagyon is racionális üzleti döntések alapján.
    Az apple pedig ennek a célpiacnak gyárt és ennek megfelelően árazza a pro kategóriás cuccait: harmadába kerül egy master monitornak és a háromszorosába egy consumernek.
    Erre mindenki ráfixálódik a háromszoros szorzóra, mert hogy az alzánál látott 4k monitort már százezerért is, tehát az apple túlárazott váááá.

Új hozzászólás Aktív témák