Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz pengwin #24 üzenetére

    "Szóval nem kell annyira fikázni a Lumiákat, hosszabb távon sokkal inkább élhető megoldásnak számítottak pár éve"

    Ja, azokkal aztán lehetett hosszú távra tervezni.
    A WP7-es telók nem kapták meg a 8-at, csak mert.
    A 10-nél is össze-vissza variáltak, aztán nagy nehezen kiizzadták pár telóra atom bugosan.
    Utána meg szép lassan kihalt a store a rendszerrel együtt. :D

  • troviko

    senior tag

    válasz pengwin #24 üzenetére

    Faterom 6300-ája "köszöni szépen, a mai napig példásan teszi a dolgát" 10+ éves telefon létére...
    És? Ez mit jelent? Semmit. Nem nehéz olyan telefonnal X évet megélni, amin érdemben nincs fejlődés, se az OS-en, se az alkalmazásokon.
    Manapság bármely Lumia simán tekinthető butatelefonnak, a fejlesztés leállt, a készülék belefagyott az időbe. Ha az elektronika bírja (és még lesz GSM hálózat, amit nem hiszek) 50 év múlva is használható lesz, csak úgy, mint az említett 6300, vagy az én első telefonom, egy 8210-es, amit a mai napig be lehet kapcsolni, és lehet használni. Pedig az már nagykorú telefon, ihat alkoholt, házasodhat, és beengednék bármelyik kaszinóba.
    :DD

    https://www.oldtech.hu/

  • rbertkrl

    aktív tag

    válasz pengwin #24 üzenetére

    Nem mellesleg a 640-ben A7-es proci van. Egy snapi 400as formájában. Egyébként a mi családunkban is van egy 640, egy 735, egy 610 és egy 520. Mindegyik tökéletesen működik itt is. De nem akarja senki sem használni! Hogy miért? Semmi app nincs egyikre sem, amióta a 735 és a 640 megkapta a w10met, azóta bugzik a hívás, hamar merülnek és már felsorolni sem tudom milyen hibáik voltak a telefonoknak. A 610et "vitrinbe" tettük mondván az még Nokia telefon volt. Most pedig itt vannak a HMD csodái. Mikor először a kezembe vettem a Nokia 3at azt hittem ez valami vicc, senki sem gondolta komolyan. Aztán kipróbáltam az 5öt és bebizonyosodott, hogy nem kellene ide 8 gb ram meg 182 magos proci. Ha fordítanának a gyártók az optimalizálásra( meg persze a google is ) akkor nem lenne a mezei snapi 435 procival ellátott telefon sem olyan lassú, meg élhetetlen. Szóval kellemes csalódás volt számomra az a pörgés és az az anyaghasználat amit tapasztaltam nyomkodás közben. Persze a jól csengő név is hozzátett ahhoz, hogy komolyan vehessék ezt a dolgot. A lépcsőt meg kell mászni, aztán lehet, hogy egyszer egy hús vér nokia csúcstelefont kapunk a hmdtől! (A sirocco számomra csalódás volt, mind küllemre, mind használat szempontjából, egy kicsit kiegyensúlyozottabb dolgot várok el tőlük)

    Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

Új hozzászólás Aktív témák