Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz Magnat #2496 üzenetére

    Lejárt a szerk. idő közben... a q2 ahogy látom, inkább csak elemzői találgatás volt.
    [link]:"The Founder of WhatsApp Jan Koum recently mentioned that the feature would make its way to the IM client but failed to give a time frame."

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • St3ven

    addikt

    válasz Magnat #2496 üzenetére

    A Fb abból indul ki sztem, h vannak akik valamilyen okból nem akarják a FB messengerét használni (nincsenek rajta, telefonszámon alapuló regisztrációt akarnak használni v bármi más okból)

    Szerintem nem. Ők abból indulnak ki, hogy kizárólagos kommunikációs platformmá váljon a FB, azaz minél több ember legyen fent rajta, az is, aki most (még) nem akar. Ha máshogy nem, majd rákényszerül.

    A WA megvételével ebből a tortából is jut nekik egy igen szép szelet.

    Ez tény, ahogy az is szinte biztos, hogy ez nem lehet végcél egy ilyen méretű és világszintű ambíciókkal rendelkező cégnél. Egyébként létszámban kétségkívül nagy szelet ez, de a jövedelmezőség szintjén is ez a helyzet? Mert ugye ez számít igazán, az éves díjon kívül pedig sok bevétele nincs a WA-nak.

    Ha úgy gondolkodnának ahogy te mondod, a WA-t megvenni sem lett volna értelme, kivéve ha megszüntetik, más kérdés, h ha megszüntetnék, lehet h a userek inkább a Viber felé mennének, mint a FB felé.

    De, igazából teljesen logikus, hogy megvették, szerintem ugyanis úgy voltak vele, hogy jobb, ha ők felügyelik a WA-t, mintha az magától kinövi magát (a hanghívás irányába is), és komoly ellenfele lesz a Messengernek.

    Megszüntetni tényleg nem sok értelme lenne, viszont a Messengerrel szemben egyre kedvezőtlenebb opcióvá tenni, elsorvasztani, annál inkább. A cél szerintem nem az, hogy az emberek ne a Viber felé menjenek, hanem az, hogy a FB-t/Messengert válasszák, vagy aki nem, és megragad egy stagnáló, nem fejlődő, nem innovatív megoldásnál (a WA-nál), az maradjon csak "házon belül", amíg végleg le nem állítják a WA-t, vagy a Messengerbe nem integrálják a (maradék) felhasználójával együtt. Mondom ezt megrögzött WA-használóként.

    Ez egy sokkal kevésbé defenzívebb stratégia, mint azon izgulni, hogy a Viber felé mehetnek az emberek.

    Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mintha mondjuk a Suzuki nem fejlesztené a motorkerékpárjait, mert konkurál az autó üzletággal.

    Nagyon nem passzol ide a példa, mert a Messenger és a WhatsApp célközönsége, de leginkább felhasználási területe igencsak fedi egymást, ami egy motorkerékpár/személygépkocsi viszonylatban korántsem mondható ki ilyen egyértelműen.

    Arról nem is beszélve, h a FB-nak megvan az a nagy előnye, h a háttérben használhatja ugyanazt az infrastruktúrát és engine-t a WA-ban, mint a FB Messengerben, tehát jelentős ktg-t takaríthat meg, miközben egy másik szegmenset is lefed.

    Igen, ez tényleg nagy előny - rövid távon. De én továbbra is azt látom, hogy olyan párhuzamosságot jelent a WA-Messenger páros, amely egy nemzetközi nagyvállalatnál sem jellemző, a cégvilágban ilyenkor jönnek a menetrendszerű racionalizálások.

    A végére csak annyi, hogy remélem, nem lesz igazam, mert elég sokan/sokat használjuk itthon a WA-t, és nem lenne jó, ha tönkrevágnák.

    Egy-két éven belül, kiderül, kinek lesz igaza.

    [ Szerkesztve ]

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

Új hozzászólás Aktív témák