Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocka

    veterán

    válasz qnadam #922 üzenetére

    minek akarsz a hdd-ről felvenni bármit is.

    Egyszerű. Mert a DVD felvevő DVD része nem működik. Nem tud beolvasni semmilyen DVD-t. Így lényegében egy analóg vevő lett belőle, aminek a képét viszont ki tudom vezetni a HDMI capture cuccomra YPbPr-en keresztül. Azzal fel tudom venni, viszont abból indul ki, hogy négyzetek a pixelek. Ezért gyanítom, hogy YPbPr kimenetes konzolon valószínűleg minden pixel négyzet alakú, különben értené, ha a DAR/SAR arány nem 1. Vagy akkor nem értem miért van ez. Mert egyébként ha az YPbPr jelet HDMI konverterbe vezetem, a HDMI jelet is így veszi fel. (azaz gagyi SD: 576p 5:4-gyel)

    És gyaníthatóan nem arról van szó, hogy a lejátszó, amin utólag lejátszom a felvett fájlt ne támogatná a másfajta DAR-t, hanem egyszerűen nem tartalmazza a fájl ezt az infót.
    A hasonló fájlokra csak ffmpeggel sikerült utólag rákozmetikázni valahogy az eredeti arányt, de az sem lett jó, mert csak számítógépen játszik le rendesen pl. egy 16:9-re széthúzott 4:3-as videót. Asztalin marad 16:9-es. Biztos valahogy átvariálható, csak ha mondjuk a pixeleket ténylegesen négyzetekként veszi, akkor nem lehet kozmetikázni sehogyse, muszáj újrakonvertálni az egészet.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák