Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • scarabeus86

    tag

    Üdv!
    Megérkeztek a digitalizáláshoz a cuccok. Az USB-s fő egység most egy ezressel olcsóbb mint amennyiért megvettem, hát ez van.
    Viszont itt írtátok hogy a mágneses szalag az évek során veszít a minőségéből. Szerintem ez egyáltalán nem igaz! Nincs klímám, sem páraelszívóm ami elvileg használna a mágneses szalagoknak, viszont:
    Nyilvános Facebook posztban tettem ki képeket, meg tudjátok nézni.
    Hogy is fogalmazzak: El vagyok ájulva a minőségtől! Hang nem csúszik, akár az USB-s kütyübe dugom be mindhárom kábelt, akár az USB-s hangkártyába a 2 audio kábelt. Ez nem is 4:3 minőség, mert majdnem betölti a 16:9 monitort ahogy e videón látjátok, és nincs szétcsúszva a kép. OBS Studiot használok, az adapterhez kapott lemezt ki sem próbáltam.
    Összegezve: Hatalmas csalódás volt ez a technika, de pozitívan! Ahhoz a minőséghez képest amit vártam, 10/10! 1976-os szabványtól nem ezt vártam. Ez igen! Nem fogok egy VHS kazit sem digitalizálni, hiszen a szalagon is megőrzik a minőséget, 15 év után is. Csupán megnézem a videót a lejátszóban OBS-el, ennyi.
    Köszönöm a tanácsokat, ezért nem az Easycap-et választottam ahol azt írtátok csúszik a hang, pár ezerért a fentebb említett digitalizáló kiválóan teszi a dolgát. Ja, és S-Video nem működik mert fekete-fehér a kép, ezért RCA jelen megy a videó is, de így is faxa! Esetleg ha tudjátok miért fekete-fehér S-Videon, ne tartsátok magatokba.
    A videón a felvételt egy szétnyúzott lejátszón játszottam le, SP módban. LP sem sokkal rosszabb, kis függőleges csíkozódás van, de ott a 2x annyi hosszúság. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák