Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sxxorp

    őstag

    válasz Somatom #4 üzenetére

    Óriási poén egy ilyet vezeték nélkülinek hívni, számomra ez a nyakörv zavaróbbnak tűnik, mint a klasszik vezetékesek :D
    juuzer: Nekem QCY-TC1 van, több tesztben úgy, vagy még jobban vizsgázott, mint a Redmi, 5900-ért, szerintem inkább itt kereshető ár/érték arány, mint a Blitzwolfnál.
    polo493: Sokszor kerékpáron használom, 98%-ban csak az egyiket (gyakran bölcsőt nem is viszek), hogy rendben halljam a forgalmat. Váltogatni szoktam, simán lehet. Az lenne gáz, ha egy drágább modell annyira lenne képes, hogy a másik közben a töltőben zümmög :D
    Whitewalker:
    A bölcsőt kétszer töltöttem május óta, többnyire nem is viszem, de azzal együtt is jóval kompaktabb egy TWS, mint a nyakörvesek.
    Pár érdekesség: 1) Szabadtéren tesztelve közel 100 méterről is simán adott hangot. 2) Bírja a mosást :DDD az egyiket a zsebemben felejtettem, tölteni sem kellett, hangminőségre nem érzek különbséget. 3) Azt hittem gond lesz, de zseniális, hogy nincs fedele a tartónak.

    [ Szerkesztve ]

  • sxxorp

    őstag

    válasz Somatom #45 üzenetére

    Persze 1) én is az Mi9SE jack-hiánya miatt kényszerültem váltásra. Emellett addig a forgalmi zajt nem kizáró régi típusú fülhallgatóval közlekedtem, de 2) vezetékesben is egyre kevesebb volt az ilyen, új megoldás kellett. A választáskor szempont volt, hogy bármi komolyabb a nyakam körül (legyen az egy szorosabb ingnyak) nekem diszkomfortot okoz. Ha lúd legyen kövér alapon jöttek szembe a tényleg vezeték nélküliek, kivéve a fülből kilógó csonkok: nagyon bénán néznek ki. Próbaképpen vettem az olcsóbb kisebbek közül egy tesztekben jól szereplőt, mert féltem, hogy kiesik, nem válik be, tölteni kell, stb. de kellemesen csalódtam.
    Baromira elegem lesz zenéből, szövegből is bő egy óra után, soha nem okozott gondot a töltöttség, sokszor csak úgy, de bölcsővel meg pláne. Még kínaiul sem hadovál, hangjelzéseket ad. Egyetlen dolog hiányzik: a bölcső töltöttségének kijelzése (a fülhallgatóét csatlakozáskor tudom ellenőrizni), de sokkal tovább bírja, mint amire számítottam, ez sem akkora probléma.
    janeszgol: jól megválasztott zene nagyon inspiráló tud lenni.
    [link]
    Közlekedésben többnyire megfelelő meditációs szöveget, podcastokat hallgatok.

    [ Szerkesztve ]

  • sxxorp

    őstag

    válasz Atomgeszi #89 üzenetére

    Persze, csak a - többnyire valamivel még olcsóbb - QCY T1 verte több teszt szerint is hangminőségben, azért lett az ;)

  • sxxorp

    őstag

    válasz Atomgeszi #93 üzenetére

    Bocs, csak a legalaposabbat mentettem el (volt pár írásos teszt is hasonló konlúzióval, nekem ennyi elég volt, hogy ne fizessek még pár dollárt az első ilyesmi, tesztelés céljából vett fülhallgatóért), ebben a QCY veri valamivel üzemidőre, irányításra, hangminőségre is a Redmi-t (azt akartam venni én is) [link]
    janeszgol: ilyesmi a késés az előbb linkelt tesztben: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • sxxorp

    őstag

    válasz Somatom #118 üzenetére

    Bármi madzagosom volt előbb-utóbb megszakadt. Mondjuk az is betenne, ha hosszú filmeket, sorozatokat kellene néznem még otthon is fülessel, ráadásul agybadugóssal, meggyként a tejszínhabon nyakörvvel...
    Azt sem tudom elképzelni, hogy tabletet használ valaki otthon - PC-ként: hogyan kezelném azokat a szitukat, mikor bármi kicsit is hosszabbat kell írnom Pl. egy laptopnál ez sima ügy. De egy ilyen telónál nagyobb, megállni képtelen lapos izével mit csinálok? Én egyáltalán nem tartom praktikusnak ezeket főleg az egyre nagyobb telefonok mellett, nem csoda, hogy eléggé visszafogottak az eladásaik. Emellett egérrel az ágyból? Egérpadon, vagy hogy? Attól agyf..t kapnék.

  • sxxorp

    őstag

    válasz Somatom #123 üzenetére

    Huh, nagyon nem vetted észre, hogy csupán a te hozzászólásodat alakítottam olyanná, hogy tükörként megkérdőjelezzem simán szubjektív, de akár véleményes eszközhasználatodat, ahogy te tetted, és nem is nagyon tudtál leállni többek figyelmeztetésére sem, pedig én is teljesen másnak ismertelek meg a bringás topikban.
    Most jöhetne, hogy a neandervölgyi (értsd: evolúciós zsákutca) nyakörves fülhallgatódhoz képest jóval indokoltabb érveket sulykolom újra, meg újra az egeres tablet ellen, de ennyire nem akarok jó hasonlat lenni :)
    De tényleg keményen nyomod, még a végén azt hiszed meg tudod azt is magyarázni, hogy tableten jobb gépelni, meg a feszített víztükrű lepedőn akár lézeresen egerezni :DDD

  • sxxorp

    őstag

    válasz Somatom #125 üzenetére

    - A futás teljesen jogos felvetés, állandó vertikális mozgást tartalmazó mozgásforma, ha nem szoros a nyakörv pattog, ha szoros, akkor csak simán irritáló, ezért mondták a többiek.
    - Ki-be csomagolgatás? Találkozzunk, megnézheted, hogy 3 másodperc. Az enyémnek még fedele sincs (sajna nem sok ilyen van), mágnes berántja és kész, de az esetek nagy többségében zsebbe megy az 1-2 fülhallgató. Annyira nem veszi észre az ember, hogy múlt héten elfelejtettem kivenni, párom kimosta a nadrágot (és egyelőre semmi baja, sem hangminőségre, sem üzemidőre :D)
    - Tablet: azt írtad, hogy PC-t helyettesít, ez mókás, max. egy mediabox-ot. Nem sok köze van a füleshez (kivéve nálad), azért is volt OFF-ban. Csak remek párhuzam arra, hogy te használsz egy eszközt egy célra, ami bőven ugyanúgy, sőt jobban vitatható, mint amibe te kötöttél bele. :)
    Fall N: nagyon nehezen hiszem, hogy nem találnál megfelelő üzemidejűt még egyhuzamban értve is, ha magasabb árkategóriában is nézelődsz: [link] de az olcsóbbaknál is a 3,5-4 óra egyszerre, összességében 12-15 a bölcsővel nagyon sok felhasználási szokást lefed. Az biztos, hogy nekem soha nem merült még le.

  • sxxorp

    őstag

    válasz Somatom #131 üzenetére

    Szeretnék én úgy beragadni, de nem sikerül, pedig még pár lelkes rajongót is kaptál hasonlóan szűk igényekkel, mint te :D Ezzel szemben ha a fórum pár, beragadt nézőpontú tablet-fanjain túl tekintünk: [link]
    Írom ezen sorokat egy Yoga 2in1 hibrid laptopon, sokkal gyorsabban, mint bármlyik tablethuszár - ha akarom tablet, ha akarom érintőkéernyő a tökéletes szögben, ha akarom laptop [link] :DDD kalanchoe-val is szívesen csinálnék egy kontrolcsoportos tesztet mennyi idő alatt csinálná meg 'kényelmesen' az említett munkát a tabletjén és egy jó laptopon (ha előbbinek nincs normál billentyűzete hiteltelen az egész szöveg).
    A kiinduló problémára: sajna a TWS vs nyakperec-BT fülhallgatók piacára nem találtam ilyen adatot, de valszeg nagyobb cumi lenne a vége.

  • sxxorp

    őstag

    válasz Somatom #139 üzenetére

    Nagyon vicces, hogy végül bedobtad a "vágod az iróniát" kifejezést :DDD Annyira vágom, hogy simán generáltam neked egyet, vágod? Amit pitbull szájzárszerűen előadtál a nyakpereces réteg-fülhallgatóddal, demóként hoztam a PC (páran szerintem még mindig a desktopot értik alatta, nekem olyan soha nem volt)- tablet témában. Nem látható a párhuzam?
    Többiek is: nem csodálkozom, hogy senki nem reagált az egyéni szintjét meghaladó piaci felmérésre, hogy egy klasszikust idézzek: abba beleragadt :D
    A visszaszoruló tablet-használatba (komplexebb feladatoknál a laptopok eszik meg, alulról az okostelefonok), az egyre régimódibb Windows-utálatba (az XP után én is nyomtam, a Windows10 baromira élhető). (fallN, újabb rágnivaló: komolyabb játékra konzol, a laptopot elnehezíti a gamer-verzió, a desktop mèg a tabletnél is elavultabb). Mivel az egészet csak demo célra hoztam létre, akár be is fejezhetjük.

  • sxxorp

    őstag

    válasz Somatom #145 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy még ebben a hozzászólásodban is tévedsz: a TWS tömegesen terjed, viszont csak néhány fehér holló akar madzagos nyakörvet vezeték nélkülinek hazudott rétegmegoldásként. Téged is korrigáltak jópáran, simán sz...tál bele, én ennél jóval korrektebb voltam: a PC-vel kapcsolatos tévedéseteket egy gazdasági felméréssel cáfoltam (ha nem tudsz angolul, bocs): [link]
    - 230 million units in 2014 -> 2018 ~150.3m units, pár mobilarénás vélemény magyarázhat ;)
    - In order for the tablet to succeed as an alternative computing device it should enable enough uses similar to a personal computer that will be practical and convenient to perform on the tablet (e.g., in travel, away from home/office) more than either with a laptop computer or a smartphone. Have tablets stood this test? How conveniently and efficiently can tablets be used, for instance, for preparing documents or presentations, analysing data, or editing photos? Tablets are more practical for displaying such content rather than producing it. A tablet has to be good for more than browsing the Internet, conversing in social media networks, checking the e-mailbox and answering, or using personal apps (including games) — for these purposes most users are comfortable enough using their smartphones, especially when acting as consumers.

  • sxxorp

    őstag

    válasz Somatom #147 üzenetére

    Bocs, hogy ismét korrigálok, de 1) statisztikám csak a leeresztő lufi tabletpiacról volt 2) Rendszeresen járom Budapest utcáit, (többnyire bringával), pirosnál párnak jeleztem már, hogy gondolja meg, hogy mindkét TWS-t használja-e, mert elég balesetveszélyes. Nyakörvessel még nem találkoztam, igaz ezt csak tavasz-ősz között tudnám felismerni, akkor is frizurától függően. Idén nem találtam.
    3) A rohamosan terjed semmilyen ellentétben nincs azzal, hogy többnyire még vezetékest (de 99.9%, hogy nem nyakörves BT) használnak, májusig én is így tettem. A telefonok tesztjeit böngészve a jack-aljzat tömeges hiánya determinálja, hogy ez elég rövid távon változni fog.
    Bár statisztikám nincs, de hasonlóan informatív lehet az érdeklődés alakulását illetően a google-találatok száma a tesztekre utaló keresőszavak alapján:
    best neckband keresőszóval: About 5,190,000 results (0.60 seconds)
    best tws: About 18,500,000 results (0.70 seconds)

    [ Szerkesztve ]

  • sxxorp

    őstag

    válasz Somatom #149 üzenetére

    Akkor ezt is még egyszer, neked is Fall-N (megnézted?) hátha sikerül felfogni, és nem rágódtok tovább az üzemidőn sem (lent a sorba rendezhető táblázat): [link]
    Valóban hallgatod a fülest egyhuzamban 20 órán keresztül?! Vagy megfelel az olcsóbbaknál is közel 4 óra - de léphetsz feljebb akár 10 óráig egyhuzamban, ami után (nálad főleg otthon használva komikus, hogy ezen problémázol...) bölcsőbe teszed, így az összüzemidő a gyengébbeknél kb. 15 óra, de ha ez fontos, akkor van több 24-36 óra körüli (van egy szörny 100 órával...)?

  • sxxorp

    őstag

    válasz sxxorp #155 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési idő:
    Megnéztem az általad linkelt Blitzwolf-ot is, mint számodra legjobb ár/érték arányú fülhallgatót. Ha igaz az adatlapja a 2-3 órás működési idővel, akkor az elég fos a 20000 forintos árához képest... 60 USD körül már megkapod a 6-7 óráig egyhuzamban működő, 100 órás összüzemidejű Mifo o5-öt (igaz ez Alis ár: [link] )...

    Az én esetemben egyelőre az egyik legolcsóbb típus (6eFt), 4 órát simán visz egyszerre. Mivel nagyon nem hiányzik, hogy egy fülhallgató rohadjon állandóan a fülemben, így nekem május óta egyszer sem merült le használat közben, és valamikor végre negyedszer fogom tölteni magát a bölcsőt, ami megint jóval kisebb teher, mint amire számítottam. Arra tökéletesen jó, hogy bebizonyította: maximálisan élhető ez a forma. Ebben a cikkben is ilyesmi stratégiát ajánlanak (pont azt a típust, amit én is kiszúrtam), vegyél egy olcsó tws-t, döntsd el neked való-e és upgradelj, ha bejön: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • sxxorp

    őstag

    válasz floratm #157 üzenetére

    Csak fenti (utolsó link) és hasonló tesztekre tudok hagyatkozni - teljesen jó:
    "Last but not least, the O5 provides a fairly detailed, enjoyable and relaxing sound. The sound tuning of the Mifo O5 is best described as laidback — there’s plenty of bass, but it’s never overwhelming, it’s never pushing it. The lower tones play the main part here. Drums, cello’s and bass guitars shine and come with detail on the Mifo O5 — in favour of the vocals and mids which are a bit more recessed. The sound is more detailed than almost all of the sub 50-class earphones, it offers plenty of nuances and a sweet spaciousness. It’s not as detailed as the Tranya or 1more however.
    Instead, the Mifo O5 sounds relaxed by choice. It seems made for listening to and enjoying for hours. And you can — with its amazing battery."
    floratm: lehet, mondjuk a fülhallgató-topikba elfér:)

    [ Szerkesztve ]

  • sxxorp

    őstag

    válasz <Adamsky> #164 üzenetére

    Pedig próbáltam jelezni, hogy annak ellenére hogy itt érveltem, hogy egyhuzamban nem kell olyan durva üzemidő, azért az eddig talált leggyengébbet sem érdemes választani. Az egyik tesztelő 2ó15p-ről irt, ez már nekem is elfogyna (főleg, ha idővel romlik a kapacitás)... viszont van egy relatíve batár bölcsője: 90mm*50*33 (QCY T1C: 78*34*28), mert hordozható akkumulátor is... Számomra pont a kedvezőtlen irányba indultak el az egyhuzamú üzemidő / töltőbölcső általi összüzemidő arány skáláján: nem sokat bír, de rengetegszer (13!) fel lehet tölteni.

  • sxxorp

    őstag

    válasz topyjo #171 üzenetére

    Nem ismerem annyira ezeket a Sony-kat, így a gondod lehet egyedi, de tippem szerint fakadhat abból is, hogy a Wi-C300 csak a Bluetooth 4.2 szabványt támogatja. Egy korábbi hozzászólásban ajánlott Wi-C400 még ennél is korlátozottabb, az csak Bluetooth 4.1.
    Itt egy cikk a különbségekről [link], én már tuti nem vennék 4.x-est most, jópár éves szabvány. A Blitzwolf BT 5.0, (viszont az árához képest elég karcsú az egyhuzamban vett üzemideje kb 2,5 óra...), az Airdots is BT 5.0.

    [ Szerkesztve ]

  • sxxorp

    őstag

    válasz Somatom #177 üzenetére

    Nocsak fordul a széljárás? ;)
    - üzemidő: a te szokásaid alapján, a nyakörv mellett szerintem ne köss ekkora kompromisszumot - ha az én nagyon olcsó (de egész jó) fülesem tud 4 óra körül, akkor tudjon kétszer-háromszor annyiért is.
    - ha az aktív zajszűrés elvárás, akkor valszeg töredékére esik a választhatóak száma, legalábbis ezen táblázat alapján: [link] (a táblázat bővíthető többek közt az aktív zajszűréssel. Spoiler: maradsz a Sony-nál; mondjuk jó sok típus hiányzik).
    Egyébként kezd letisztulni, valami olyasmi, hogy nyakörvesnél végig a nyakadban hordod a 'bölcsőt', amihez vezeték köti a füleseket :) (arra figyelj, hogy több Amazon-os WI-C400 értékelés számol be arról, hogy elnémul a egyik füles nagy valószínűséggel az általam gyűlölt vezetékszakadás miatt (ezért is örülök, hogy hosszú húzódozás után megléptem a tws-t)).
    Hajbel: indítsd el, olyan jó lenne mások tapasztalataiból többet profitálni, nem pedig félve próbálgatni, hátha :K

Új hozzászólás Aktív témák