Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz vicze #31 üzenetére

    up.
    Jöhet a patikuki.

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

  • bollokcs80

    Korrektor

    válasz vicze #34 üzenetére

    "....a Xiaomi és ezen belül is az olcsóbb telefonok eléggé hírhedtek a borzasztóan rossz BT kezelésükről és elég rossz audió képességeikről hírhedtek."

    Erről csak annyit, hogy az újonnan 70 ezres Note 6 Pro-m simán tudta az aptX-et, amit sok felsőkategóriás Android (és ugye az Almák) sem. Mindenféle BT eszközzel jól elvolt, a soundbar-om mellé még ma is használom zenelejátszónak.

    B.Cs.

  • szaszlaci

    addikt

    válasz vicze #31 üzenetére

    A közösségi média használatakor, amilyen a fórumok is, sokszor az ember negatív árnyékszemélyisége kerül előtérbe. Mert ilyen ennek az egésznek a működése, a legrosszabb fajta falkaösztönt hozza elő mindazokból, akiknek nem elég erős az individuuma. Sokan igazi idióták lesznek az itt elérhető jutalom miatt, ami nem más, mint mások figyelme és a társadalmi elfogadás. Ez egy narkó, ami függőséget okoz, a függő személy számára pedig nem létezik más, mint a függőségének tárgya.

    Mondd csak, te elégedett vagy azzal, amivé váltál a fórumozás hatására? Élőben ugy nem vagy ilyen szimpatikus ember?
    Megpróbálsz vérre menő párbajt csinálni olyan jelentőségű dolgokból, hogy a sok oldal egyikén az SBC-t épp kodeknek vagy protokollnak neveztem-e... :DDD Megjegyzem, idegen nyelvű oldalakon – amik épp oda jutottak, mint én logikai következtetéssel – mindkettőt használják, és utóbbi is helyes, ha a paraméterezésen van a hangsúly. Persze én elfogadom, hogy a cikkbe biztosan kerültek hibák, de te jórészt információhiány okozta tévedéseket és sületlenségeket írsz, csak a személyes ellenszenved és feltűnösködésed a lényeg. Nyilván nem fogok leállni vitatkozni, mert lehet, hogy idióta vagyok, de hülye az (elvileg) nem. Úgy látszik, te leszel ennek a topiknak az egyik kitartó trollja.

    GreatL, az olcsó BT dongléknak a CPU kódol, ezért ha nagy a terhelés, valóban akadhat a hang. Ellenben amik hangkártyának látszódnak, azok maguknak kódolják, így nincs akadás.

    Bollokcs80, a Dark side of the Moon album nekem is nagy kedvencem, főleg fülessel. Az, meg a Division Bell. :)

    A kódek meg ja, nekem az újként 33 ezres Sáomi 9C tud egy csomó aptX-et. Ráadásul arról van szó, hogy az SBC is rég a Qualcomm tulajdona már...

    Khelben, azért Win7, mert vallási kérdés, és amíg nem muszáj, nem bolygatom a Win10-et. :DDD

    ---

    Ami Kádár urat illeti, nem csak született úriember, de nagytudású szakember is! Állítása szerint ő tanítja (!) a hangmérnököket. És vannak ám kapcsolatai is:

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vicze #61 üzenetére

    "3. "Az, hogy a bakelitre mi rögzíthető, nem tudom" Legjobb esetben is 20kHz, de gyakorlatban alatta van. Az hogy kísérletileg mit csináltak lényegtelen arról beszélünk amit mindenki hallgat."

    Mivel a lemez forgási sebessége állandó, a legkülső és legbelső barázdának a frekvenciaátviteli képessége jelentősen eltérő. Ezért nem értelmes a vinylre préselt barázdák hangátviteli képességét vizsgálni.

    Nyilván a külső része mélyen a lehetőségek alá kell tervezni a hangzást, hogy a lemez belső felén ne tűnjön fel a gyenge hangzás.
    Azt is érdemes figyelembe venni, hogy a lejátszás kismértékben károsítja az információt hordozó barázdákat, ami azért érezhető lesz a sokadik lejátszás után.
    De ennek nincs igazán jelentősége.

    A Pink Floyd - The Wall lemeze, 4 csatornás hangzással jelent meg.
    Ennek az ára, a csatornákénti korlátozott hangátviteli lehetőség volt. Mégsem reklamáltak rajongók a gyenge hangzás okán. Élvezték a zenét. Aki tehette megvette hozzá a speciális lemezjátszót és erősítőrendszert. Aki nem, az sztereóban.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • tn90

    csendes tag

    válasz vicze #64 üzenetére

    Egy kommersz 3 fejes (pl. Akai GD630D), 19cm/s-el futó orsós magnó a 70-es évek végén simán elment 18-19kHz-ig 0dB-es kivezérléssen (320nWb/m). Egy komolyabb, 38-on futó meg simán 25-27kHz-et tudott 0..-3dB tűréssel, 0dB-es kivezérlésen (pl. Revox A77). A 90-es évekre már a kazettás magnóknál sem volt ritka 0dB-en (250nWb/m) a "20tól 20-ig" frekvenciagörbe Metal (IEC Type IV) szalaggal... ;)

  • cskadar

    csendes tag

    válasz vicze #64 üzenetére

    A Pink Floyd kvadró lemezek nem CD-4-ben, hanem SQ-ban készültek. Nem is várható el az SQ-tól az, ami a CD-4-től.

  • cskadar

    csendes tag

    válasz vicze #61 üzenetére

    Megnéztem az általad linkelt cikket. ez ugye, nem szakcikk, pl. a színes ábra a hallástartományról sem igaz.

  • szaszlaci

    addikt

    válasz vicze #59 üzenetére

    Nyilván nem fogok leállni vitatkozni
    "Hát igen ez a legegyszerűbb."

    Igen, ez a legegyszerűbb. Túl sok időt, és főleg energiát pazaroltam már el azzal, hogy észérvekkel próbálok olyanok meggyőződésén változtatni, akiknek nincs életük, ezért megpróbálják a fórumon a másikat – most épp engem – "legyőzni".
    Kilenc oldal magyarázatot és bizonyítékot mutattam, ami elsőre a másfélszerese volt, csak lerövidítettem. Erre jönnek páran, akik kijelentik, hogy hülyeség és nem úgy van. Ők hallják meg tudják, mert szorgalmasan olvassák a belterjes hifis topikokat, meg a marketing bullshitet.
    Azt hiszem, sikerült végre eljutottam oda, hogy magasról teszek rá, ki mit gondol az álláspontomról. :) Ezer és egy jobb dolgom van ennél a giga időpazarlásnál.

    Aztán itt ez a sajnálni való öregember, Cs. Kádár Péter, aki ilyen és ehhez hasonló eszement marhaságokra pazarolta el az eddigi éveit, hogy korong-e a korong, meg süket-e a cikkíró.
    (Figyelj, Péter, az értékes kapcsolatokhoz és boldogsághoz baromira nem az szükséges, mint gondolod!)

    És persze várható volt a flém, hogy jön a FLAC az hallhatóan jobb, mint az MP3. Az előző címlapos írásom alatt, aminek ez volt a témája, majdnem kétezer hozzászólás született, és ugyanez ment, hogy hülyeséget írtam, mert hogy a süket is hallja. Vakteszt eredmény persze nem volt, mert hogy az is hülyeség. Még a 80 kbps-os OPUS-ra se! Inkább a fakocka a router alá, mert javítja a streamelt zenét. Ja meg a cikkíró az süket, a változatosság kedvéért. :)
    Csak egy okot mondj, miért álljak le "vitatkozni"? Hát tényleg ennyira nagyon hülyének nézel te engem? :))

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák