Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #09256960 #11 üzenetére

    "Minden Oldalnak az adott ország alkotmányát be kell tartani sem a fészbúk sem a PH nem találhat ki olyan szabályokat ami ellentétes az adott országok alkotmányának."

    Pl a Zalaptörvényünk szólásszabadság és véleményszabadság részlet:
    "A véleménynyilvánítás szabadságának a gyakorlása nem irányulhat mások emberi méltóságának a megsértésére."

    Valóban. Azt mondhatsz amit akarsz. Amíg az előre lefektetett keretek között maradsz. A ph egy szabálya sem alaptörvény ellenes, szóval...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #75376384 #18 üzenetére

    Az usa elnök minden publikus kommunikációja kormányzati kommunikáció. Gazdasági, geopolitikai és egyéb vonzatai lehetnek bárminek amit felböfög vacsora közben is akár egy privát fiókból is, így alapvető kellett volna legyen, hogy élesedés előtt ezt is -mint úgy általában minden kormányzati kommunikációt- jóváhagyatnak. Persze ehhez fel kell nőni, amíg ez a szint, addig igazából nem is érdemes beszélgetni semmiről... Azon csodálkozok hogy a világ ennyivel megúszta eddig...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #17 üzenetére

    Az a vicc hogy úgy van igazad hogy rohadtul tévedsz. Nem a ketlepcsos azonosítási során kap jogosultsagot, hanem.... Ugye... Nem magától sunyiban, hanem a csajod adta neki. Valóban úgy vedekezhetsz ha nem is telepíted, de le lett okezva... Ez akkor lehet user error... Talán...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #29 üzenetére

    "Trump letiltásában viszont az a különleges, hogy ezúttal mind a Facebook, mind a Twitter nyíltan gyakorolt tartalmi cenzúrát, azaz nem hivatkozott moderációs elvekre"

    Tehát csak úgy egyszercsak letiltották a semmiből, semmi okkal és senki se mondott semmit hogy miért? Mik vannak... Te melyik internetet olvasod? Mindkét oldalon leírták hogy miért tették. Pl. Szóval ja... De... Figyelmeztették előtte. Hogy a postokat hogy értelmezed lényegtelen. Ennél durvábbakat is írt valóban. Az élet szar. Majd kifújja az orrát egy marék 100 dolcsisba valszeg.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #09256960 #41 üzenetére

    Bocsi, de szakmai vitáról itt már szó sincs rég. Szakmainak nem nevezhető semmi amit ide letettel, max egy laposfold szinten. Vita meg megint nem lehet, konkrétan folyamatosan cafolunk téged tényekkel amire nem reagálsz csak egyre meredekebb dolgokat hozol elő. És mielőtt, ez nem személyeskedés, ténymegállapítás. Nem mindegy ;)

    És a hiba nem bennünk van. Megint ténymegállapítás. Csak mondom

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz paljani #47 üzenetére

    "A bal lépte meg ezt a cenzúra dolgot először, a sok elvtárs meg most állva tapsol."

    Te nem tudom melyik filmet nézed, de itt nincsenek elvtársak, és inkább fekve röhögünk, de közel voltál ;)

    "Mert most ők nyertek vele"
    Kik? Engem speciel nem érdekel a legkevésbé se hogy az usa elnöki székében ülő meleg, néger, republikánus, demokrata, vagy éppen idián e... Ki az az ők? És főleg mit nyertem??? :DDD

    "A szellem már mindenesetre ki van engedve a palackból."
    Nem tudom milyen szellemre gondolsz, de elég durván hangzik. Kifejtenéd? Azért nem mindegy hogy A csaj a körből mászott elő, vagy Casper trollkodott megint...

    125 szóból amit írtál sikerült 0 konkrét megállapítást tenni, semmi kézzel fogható. Engem meg téged évekkel ezelőtt kivágtak volna ha egy ilyen accból ilyen kontentet toltunk volna nap mint nap. Ő is csak egy halandó mint te, függetlenül attól hogy micsoda zseniális vállalkozó -rohadtul nem- vagy milyen jó politikus -lol-.
    Viszont igen, örülni kéne, neked is, meg mindenkinek aki ezen sárgolyón él jelenleg, mert a modern korunk eddigi legnagyobb biztonsági kockázatát patchelték meg.

    Tudom hogy nehéz felfogni, de a szólásszabadság még mindig nem arról szól, hogy azt mondasz amit akarsz akkor amikor akarod, úgy ahogy akarod, ott ahol akarod. Ha nem tetszik nos, az elég nagy para, mert jelenleg a helyzet mindenhol ez. Még itthon is, pedig itt aztán nem komcsik írták az alaptörvényt... Jó lehet hogy egyik másik társíró táplál a megszokottnál vagy elfogadottnál szorosabb vonzalmat ereszcsatornák irányába, de hogy az alaptörvény messze nem komcsi vagy libcsi vagy a többi divatos szlenges izé amit használnak az biztos. Na ilyenkor akkor mi van? Ja... Semmi ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz hcl #50 üzenetére

    ufót se tud fényképzeni valamiért olyan, akinél egy értelmes telefon vagy fényképező van...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tüzi #52 üzenetére

    Ja az nem kizárt hogy valaki látott sőt rögzített is olyan anyagot amin azonosítatlan repülő tárgyak vannak, az megint más kérdés hogy azok honnan jöttek, nyilván a beszélgetés vonala miatt én a földön kívüli létformákra bizonyítékot szolgáltató felvételekről beszéltem :D

    Az hogy az usaf vagy a navy nem tudta azonosítani, az egy dolog, azért ott is vannak projektek amikről nem tud az egész szervezet, sőt. Ha meg nem is usa projekt akkor meg pláne. A blackbird sem ford gyárban készült hatalmas hírverés mellett annó :D

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tüzi #54 üzenetére

    "Oké, csak az SR-nek repülő-formája van."
    Szerinted ha egy AC47 legénysége meglátja a vele egyidős SR-t, akkor nem ugyanez a beszélgetés ment volna a rádióban? A Spooky kormánya mögül fizikai képtelenségnek tűnt volna minden replülési paramétere... 64-ben azért az nem épp átlagos repülő forma volt :D

    Természetesen nem lehetek olyan arrogáns hogy kizárjam a földön kívüli élet létét, sőt elég esélyes pusztán az univerzumunk méretéből kiindulva. Viszont annak, hogy usa repülők belefussanak véletlenül valami titkos fegyvertesztelésbe az reálisabbnak tűnik, mint egy full idegen faj fényévmilliókról idejöjjön, és a tenger fölött kapszulákban repkedjen, majd igazából nyomtalanul eltűnjön kapcsolatfelvétel, leigázás, se puszi se pá nélkül.

    És tök mindegy hogy ez orosz vagy usa technológia amit láttak pl, nyilván mindenki tagadna, sőt inkább nyelje be a nép hogy valami idegen faj nézett ide be, mint az, hogy van egy brutál gyors, kicsi, nagyon manőverezhető eszköz amiről egy maréknyi ember fővesztés terhe mellett tud.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz paljani #61 üzenetére

    Nem tudom mennyi amerikai csatornát látsz, ezek szerint nem sokat, nagyvonalakban úgy néz ki ott is a média mint itthon, csak mondjuk ott nem monopólus van. Szóval eddig is megvolt ez a mentalitás, ugyanazt a témát a különböző adók úgy hajtogatták ahogy az ő ideológiájuknak megfelelt. Szóval ja... Ezeket a golyókat már rég kilőtték...

    Megint az a baj, hogy kevered a szezont a fazonnal. Nem a politikai fél ment el semerrese, egy magáncég tette ezt. Ha már botrány, akkor inkább az a kérdés, hogy miért nem voltak elég tökösek hogy hamarabb megcsinálják. Nyilván az a válasz erre, hogy akkor alájuk tett volna a sértődött egomán, így meg már nem tud. Az a baj hogy nem tudsz pártokon és elnökökön túllátni. Mindenben az összeesküvést keresed és a kicsavart magyarázatot. Az elnöknek arra van joga amire felhatalmazást kap. Arra hogy a twitteren fenyegetőzzön, arra speciel nem kapott, ahogy az utolsó megmozdulásaira sem. Semmi más nem történt, csak egy ember odaszart egy másik ember nappalijának a küszöbére, és ezért pont azt kapta amit bárki kapott volna. Ez így van jól. Ha nem érted meg, hogy egy twitteren vagy facsén vagy bárhol akár az amerikai elnöknek sem lehet alanyi jogon azt csinálni amit akar, akkor komoly gondok vannak nálad.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #09256960 #64 üzenetére

    "meddig lehet egy alternatív valóságban élni "
    Erre szerintem te egészen pontos választ tudsz adni...

    "A Lengyelek már elkezdtek intézkedni kövessük példájukat..."
    Még elérheted.

    "Mert azzal hogy zaklatsz másokat azzal hogy elkezdik elhagyni ezeket a fórumokat azzal bevételi források is elkezdenek elmenni."
    Kit zaklattak? Metoo van megint? Bakker lemaradok a hírekről...

    "Az jól látható hogy pl a magyarországi BLM tüntetéskor fészen kint volt Antifa oldala ami arra buzdított törjétek be a kirakatokat vegyétek el ami a tiétek ekkor felkeresték a fészbúkot hogy tiltsa le."

    Ja ennek ellenére elkötötték a tankot meg ment a gyurcsánytakarodj. Vagy várj ez az a blm tüntetés amire még a zindex szerint is 1000 ember ment el túlnyomóan külföldiek, hogy a rasszizmus káros hatásairől hallgasság dzsírást? Vad és harcias emberek voltak ott feltüzelve fosztogatásra készen mint woodstockban a félmeztelen orgiázó betépett hippik. és voltak vagy 500-an. Kár hogy nem kardlapozták meg őket, hogy képzelik.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz paljani #80 üzenetére

    "Hogyan tovább?"

    Én ciccentek egy sört, mert sikerült leirnod egy csomó karaktert ferdites nélkül, őszintén végre, és ez már valami. Nem is volt olyan nagyon nehéz ugye?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz paljani #96 üzenetére

    Te minosited magad és én vagyok a hibás? Ez nem valami blm antifa meetoo jellegű kicsavart buli szokott lenni? Jó nekem mindegy, csak eddig úgy tűnt hogy pont ezek ellen szolalsz fel, dehat mióta mondom, hogy mindenkinek megvan a saját ereszcsatornaja...kár hogy érdemben nem tudsz hozzadzolni, hisztizz tovább az segít majd :N

  • #56573440

    törölt tag

    válasz paljani #106 üzenetére

    Dehogynem, igazi feminista kirohanasod volt, ezt ne tagadd el magadtól! Ez nagyszerű! Mi nem itelkezunk itt, nyugodj meg barátok között vagy. Itt szabad neked is ;]

    Az a baj hogy baromságokat írsz, majd amikor megcafolnak egy darabig vergodsz, aztán amikor nincs tovább, akkor jön a szokásos hiszti mint most. Nincs érv, úgyhogy a benned elő gyermeki hiszti tombol csak. Ok nélkül bántott a bácsi, hiszen én csak képtelen baromságokat írtam neki...

    Mik vannak. Kemény ez a világ... Legközelebb hátha nem úgy indul a verés hogy visszautnek ;) Próbáld meg újra majd. Csak ne velem. ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #09256960 #127 üzenetére

    És itt ezen posztok melyikre buzdít erőszakra pl vagy kéne törölni? Függetlenül attól hogy messze nem értek egyet ezekkel - se- szoftosabban kommunikálnak mint Vikrátor és döbrögi köre. Attól hogy az usaban mit csinál egy marék paraszt annak meg mi köze van bármihez?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #09256960 #130 üzenetére

    Az fb ugyanaz mint a grillpartim. Semmilyen tulajdonod nincs benne, max a pálinka amit hoztál... Ha nekiallsz gyakorolni a szolasszabadsagodat olyan formán ahogy nekem nem tetszik, nos... Rohadtul nem érdekel az alaptorveny, az ajtón kívül lesz tágasabb... Mehetsz akarmelyik bíróságra, hogy az önrendelkezési jogod gyakoroltad csak, én meg megmondtam hogy a cipő kint marad, és ha bele szakasz is így lesz.

    Az fb pont ilyen. Nem koztrerulet, nem állami intézmény, sőt nem is jár alanyi jogon. Egy szolgáltatás, amit feltételekkel igénybe vehetsz. Tetszik vagy sem ez egy ilyen buli.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #143 üzenetére

    "A polgári jogi szerződések és a cégek konkrét cselekedetei pedig nem lehetnek ellentétesek magasabb rendű jogszabályokkal, ide értve az alkotmányt is"

    És miben is ellentétesek egyébként jelenleg? Konkrétan amiért trump repült messze nem esik a szólás szabadság alá fbn kívül se. Szóval... Ja...

    "ugyanis ha valakit meghívsz a partidra és az a szomszédod küszöbére szarik, akkor Téged vonnak felelősségre"

    Gyere át próbáljuk ki. ;]

    "A Facebook és a Twitter viszont nem grillparti, hanem konferencia központ. Nem szólhatnak bele, hogy egy konferencián melyik előadó szólalhat fel és melyik nem"

    Látom akkora rendezvenyszervezo vagy mint filozófus... De. Pont azt mondhatja a konferencia központ, hogy bocsi de xy miatt nem. És? Az övé a hely... Ott is belehuzhatod a szólásod szabadsagaba. Kutyát nem érdekel. Tudod hol lehet ilyet csinálni? Az utcán mert az kozterulet... Se a tescoban se a zoldsegesben se a mediamarktban nem allhatsz fel egy székre és gyakorolhatod szabadon a szólás szabadságát.

    Tudom hogy rohadt nehéz felfogni, de akárhogy csavarod ezek a tények. Az hogy neked ez fáj, vagy máshogy kéne legyen szerinted azt légyszi magaddal szenvedd már le...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #157 üzenetére

    "évedés. Szabályozhatja a hely rendeltetésszerű használatát és a szabályszegőket kitilthatja, de nem tilthat ki valakit faja, vallása vagy politikai meggyőződése alapján"

    Próbálj meg mein kampf felolvasó estet rendezni a müpába.

    "Ha viszont bemész a haveroddal a Tescoba és mondjuk politikáról beszélgettek vásárlás közben, akkor nem dobhatnak ki a Tesco-ból azzal, hogy márpedig náluk ez a beszédtémát a szervezeti és működési szabályzatuk tiltja"

    Az fb cseten azt beszélsz a haveroddal amit akarsz. Ha csinálsz egy szobát ott is azt csinálsz általában amit akarsz. Abban a pillanatban hogy elkezded belekiabálni a világba a baromságokat a faladon, mások falán, csoportokban, etc, akkor viszont pont a széken állsz és ordibálsz. Pont.

    Pl itthon az airsoft replikák kereskedelme egyáltalán nem tilos. Sőt. Ehhez képsest fbn zárt csoportban sem lehet vele kereskedni mert az ostoba botok nem tudnak különbséget tenni éles fegyver és műanyag 6mm-es gömblövedéket köpködő legális cuccok között, így hamarabb törlik az egészet a gcibe... És?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #165 üzenetére

    "Mivel a mein kampf be van tiltva, pont mások jogainak védelme érdekében, így érhetően a müpában sem lehet felolvasni."

    Már megint a kék bogyót vetted el a sötétben egy néger napszemcsis embertől látom Neo... Pirosat kellett volna, mert a való világ sokkal szebb mint az alternatív valóság amiben saját akaratodból élsz... És itt nincs mindennek csirke íze se.

    De mostmár értem miért nem megy át a haverommal beszélgetek a tescoban - fb cset vs felállok az italosztályon egy rekesz sörre és elkezdem téríteni a népet - publikus fb posztok hasonlat. De így zárásnak elárulok pár titkot... Nincs betiltva a Mein Kampf, szerzői jogvédelem alatt állt, így nem lehetett újranyomni, publikálni a fordításokat se, 2016-ig talán nagyságrendileg. Addig is birtokolhattál eredeti példányt, adhattad vehetted. Jelenleg boltban kapható a magyar fordítás is. Legálisan.

    Komoly kérdéseket vet fel továbbá, hogy a te nedves álmod szerint pl az fb az csak az után töröljön bármit is, ha arra valamilyen, arra felhatalmazott hatóság felszólítja, tehát ha valakinek nem tetszik valami, az húzzon el az emberi jogok bíróságára, aztán évek múlva amikor döntés születik majd annak megfelelően járjon el az oldal.

    Ezzel szemben akárcsak elvi szinten is megfogan az agyadban mint lehetőség, hogy egy könyv be van tiltva európában. A 21. században. EGY KÖNYV. Legutóbb tudod mikor volt ilyen? A náci németországban... Az mi diktatúra lenne, ha karhatalmilag mondanák bármilyen könyvre azt hogy márpedig ezt nem, és akinek van az szolgáltassa be. És ezen te így tökre áltendülsz, hogy ja, a Mein Kampf az be van tiltva és ez tök rendben van. Miért lenne? Mert egy diktátor tömegmészáros gondolatait és nézeteit írja le benne? És? Ez egy könyv... Elolvastam én is, mert érdekelt, a történelmünk része, és az ilyen végletes ideológiai kilengések -is- érdekelnek pl. Ettől még annyira vagyok vagy lettem náci mint néger. Mondhattam volna hogy a müpában a suicide mode d'emploi felolvasó estet jelents be, csak azt nem ismered -bár ezek szerint tök mindegy lett volna...-. Azt valahol a 80-as évek elején tiltották be franciák mert az öngyilkossági módszerek ismertetésével és elemzésével foglalkozott. A franciáknál volt tiltott és már szintén rég nem az, több hasonló mű is kijött azóta. Hungarisztánban meg ma is holnap is felolvashatsz belőle.

    Szóval ja... Akkor viszlát?

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #54625216 #169 üzenetére

    "Bevallom nem nagyon érdeklődöm a náci és neonáci irodalom után, így készséggel elismerem, hogy nem tudtam róla, hogy 2016 óta már ki lehet adni a Mein Kampfot."

    Attól még fact check létező dolog, csak utanánanézek dolgoknak...

    "Meg az Amazonon, és itt vissza is tértünk a lényegi kérdéshez: joga van-e egy magáncégnek társadalmi-politikai kérdésekben tevőlegesen állást foglalni?"'

    Az egy bolt. Az aldinak joga van a szar és drága mizo termékekre azt mondani hogy vidd innen én nem árulom? Nanáhogy van. Nem a könyvet tiltották be, hanem egy bolt nem forgalmazza. Ez a saját döntése. Ahogy neked is saját döntésed hogy megveszed és ha igen akkor miért... Ha nem lenne semmi más bolt csak az amazon, akkor az megint más kérdés, de létezik. Ahogy a twitter nélkül is lehet élni, pl én nem használom. Fb nélkül is lehet élni, bármilyen alternatív chat kliens helyettesíti nálam, mert kb annyi a funkciója. Egyik se kizárólagos szolgáltató, vannak alternatívák, nem tetszik azokkal kell élni. A piac dönt.

    "Egyébként pedig igen: ha az adott hozzászólás nem ütközik moderációs hatáskörbe"

    Ha nem ütközik az oldal moderációs elveivel nyilván nem törli. Ha törli azért törli mert ellenkezik vele. VAgy elkottázták és lehet reklamálni. Az élet már csak ilyen, semmi se tökéletes.
    Hogy az alkotmány mit tartalmaz ezzel kapcsolatban majd akkor lesz releváns, ha a törvényhozás szabályozza az oldalakat. Mivel nem szabályozza, így nincs miről beszélni továbbra se. Meg nem is sanszos hogy fogja, mert általános irányelveket tudna max megfogalmazni, azokat meg az ügyvédek úgyis szénné szedik. Vagy azt hiszed más lenne mint az "adóoptimalizálás" és egyéb kiskapuk keresése?

    "És ha pl. a kattintás maximalizáló algoritmus azt hozza ki"

    Akkor az emberek átmennek másik platformra. Az élet ilyen, jelenleg ez a szabályozás és a helyzet.

Új hozzászólás Aktív témák