Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz GhanBuri Ghan #14 üzenetére

    Az szép, hogy levezetted, hogy otthoni felhasználásra lesz értelme; ha csak a szerverekhez használható; és ott is csak a legújabbaknál. Mellesleg otthoni rendszerekben nem fogod tudni úgy használni, hogy minden program beférjen.
    Mellesleg értem én a működési elvét, de nem látom, hogy a lassabb memória (mert ez a fajta memória lassabb lesz mind késleltetésben, mind sebességben a jelenlegi DDR4 moduloknál) ilyetén használata hogy hozhatna akkora előnyt, hogy sebességben annyival gyorsabb legyen, amennyi a plusz felára lesz. És minden felhasználásnál, programfutásnál, .... - nem csak indításkor; mert sok memória mellett csak egyszer kell elindítani valamit, aztán szerver környezetben az úgyis folyamatosan fut. Persze, valószínűleg kevesebb lesz a fogyasztása (hiszen nem kell folyamatosan frissíteni a tartalmát), csak kérdés az is, mennyivel. Megéri-e majd - ha egyszer eljut az otthoni felhasználási területre is.

    Egyébként gondolkodtam, és a vírusírók ki is használhatják majd a lehetőséget: ha egyszer bekerült a memóriába, akkor újraindításkor sem fog onnan törlődni. :) Illetve ha valamilyen halál következik be (kék/fekete/...) valami rossz működés miatt, akkor az is ott marad a memóriában. Vagyis ami egyszer előny, az lehet hátrány is, ha azzal kell kezdeni egy újraindítást, hogy törölni kell a nem felejtő memóriát. Persze, ez csak gondolati felvetés; és nem akarom ezt 'negatívum'-ként felhozni; csak egyszerűen felmerült bennem ezek 'ellen-használhatósági' lehetősége is. :)

Új hozzászólás Aktív témák