Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klampfer

    tag

    Érdekes, végigolvastam a cikket és a hozászolásokat is.

    Nekem valahogy úgy tűnik, hogy egy finoman szólva sem szerencsés hangvételű cikk (Őszintén! erősen szubjektív és bőven fikázós is....) született meg, majd jó pár "minden kinai xar csak Iphone a király... esetleg Xiaomi még.. ;) " fórumtag gyorsan helyeselt úgy, hogy Ule telefont sosem látott vagy hallott róla, a konkrét készüléket meg pláne nem. Majd jópár Ule Paris tulajdonos és gyakorlati tapasztalattal bíró cáfolja a cikk tartalmát és az ott felsorolt hibákat.

    Aztán nagyjából felváltva:
    Igenis Xar csak a Xiaomi király... láttál már ilyet? nem.. Nekem van, nekem rendben van.. nem lehet neked jó, mert a cikk szerint is szar... Pedig nem... Pedig de... De nem... De igen...
    Lényeg, érdemes adott típus forumait átolvasni valós tapasztalatokért :)

    Magyar info kevés van és nincs is saját topic, de a lentiekben van info:
    http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=681834
    http://forum.xda-developers.com/android/general/ulefone-paris-5-inch-hd-mtk6753-t3161553

    Amúgy talán az országba legelőször beérkezett Paris tulaja vagyok ma is. A készülék legnagyobb hibája a 99%-ban mindegyiken jelentkező fehér folt a kijelzőn (tényleg szalagkábel csati okozza...) amit azért minden érdemi fórum és valós felhasználó bőven emleget és fájlal, itt a tesz meg sem emliti, illetve 1db fórumtag 100 hozzászólás után hozza fel előszór...

    A cikk szerint Android 5.0.1 OS szerintem sosem volt Paris rendszer, alapból 5.1-el jöttek a legelsők is a magyar nyelvet is tudó lényegében Stock Droiddal.. Lényeg, Proximity érzékenység és pár korábbi hibákat az 5db frissítés már javította, Android6 áprilisra csúszott de Ule ígéret szerint lesz. (elválik)
    Ugyanakkor Ule Outsorcolja a fejlesztést, ő csak tervet és gyárt.

    Summa a cikk tényleg nagyon fikázós, a gyakorlati tapasztalatok nem indokolják a telefon ennyire alázását. ugyanakkor nem tökéletes készülék, - ha most olvasnám a cikket nem venném meg - hónapok használatának tapasztalata után (céges telefonnak használom rengeteg telefon, mail és BT kihangosítás illetve navigáció) simán bevállalnám még egyszer.

    Ennyi, nyilván hibás darab minden márkánál van, és mivel részben szakmában dolgozom, pontosan tudom, hogy a nagy márkák nagy árai sem jelentenek mindig garanciát a tökéletességre :N

    De ezt én gondolom így, nem kell mindenkinek osztani a véleményem ;]

    [ Szerkesztve ]

    Udv, G.

  • klampfer

    tag

    válasz hodostamas #169 üzenetére

    hodostamas
    (PH! addikt)
    Pár napig kipróbáltam egy Paris-t, de nem győzött meg. ........., töltésnél 5-10s-ig 1A volt a töltés, majd pár másodpercig alig 200mA aztán vissza 1A, érdekes.. :)

    Na ez még kedvencem...... baromira meglepődnél, ha nem így lenne. ;] Meg kicsit meg is perzselődnél.. :D
    Lipo és Lion akkuk lélektanának alapjait érdemes tanulmányozni, lényeg hogy töltés alatt a védő elektronika időszakosan rámér a cellára, és lipo esetén 4.2V-nál, Lion esetén 4.1V elérését követően folyamatosan visszaveszi a töltőáramot..NEM ENGEDI adott volt érték fölé! Ha nem tenné, az komoly baj lenne, hidd el mindegyik Li (Lipo, Lion, Life) akkut használó telefonod, vagy készüléked így tesz.

    Udv, G.

  • klampfer

    tag

    válasz hodostamas #269 üzenetére

    Hidd el, minden telefonodnál ugrál, azért látod 200mAh töltésnek, mert ilyen vagy ennek megfelelő egyszerű USB volt mérőt használsz:

    http://www.ebay.com/itm/USB-Volt-Current-Voltage-Doctor-Charger-Capacity-Tester-Meter-Power-Bank-GU-/371526358375?hash=item5680b25567:g:EHQAAOSwYIhWjiTu

    Amikor 200mAh töltést ír, akkor nem tölt, hanem mér. A többi telefonodon vagy bármilyen Li akkus készülékednél ugyan így mükszik, max ott rövidebb mérési ciklus van a töltés védelemnél és ott nem tudja követni a te mérőd.

    Itt kicsit részletesebben is olvashatsz róla, de ez is még nagyon alapszinten, ugyanakkor érthetően taglalja a Lion akkuk töltési standardjait.
    http://www.anico.hu/anico.php?o=tudod-e/litium_ion%20akkuk%20toltese_magyar

    Lényeg, hidd el ez nem hiba, ennek így kell működnie.

    Udv, G.

Új hozzászólás Aktív témák