Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #1696 üzenetére

    szemeztem én is az ilyen légsütőkkel, de a legnagyobb problémám, amit munkatársam is emleget: hogy nem tudja belerakni a papír szerinti mennyiséget, mert ha egymáson van szorosan a cucc, nem sül rendesen (nem járja át jól a levegő) ...így maradok a rendes tűzhelynél: rántott húst is abban sütöm sütőpapíron, minimális olajjal lekenve, egyszer átforgatva :) ...a takarítás meg annyi, hogy egyszerűen kidobom a sütőpapírt (amiből valami 300ft egy csomaggal és hónapokig elég)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bul07 #1703 üzenetére

    olajspray helyett ilyen szilikon kenőecsetet szoktam használni... a húsra nem ártott volna, mert így elég száraznak tűnik... :K (mi tegnap gombát meg cukkinit rántottunk... 3 tepsinyi sült 0,6kg gombából és 0,9kg cukkiniből... 190fok, légkeverés, 15+10 perc 1 tepsi, 1 átforgatással)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bul07 #1706 üzenetére

    én soha nem mosogatom... megteszi a gép :DDD ...a sütést meg gondolom itt is ki kell tapasztalni: légkeveréses sütőnél is az ajtónál fordul meg a levegő, ahol kicsit erősebben süt... sütési idő 2/3-ánál ezért meg szoktam fordítani a tepsit, hogy egyenletes legyen... (plusz ha rántott dolgokat sütünk, azokat x tengely körül is átfordítom... pl pogácsánál csak a tepsit fordítom y tengely körül 180 fokkal)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bul07 #1711 üzenetére

    hogy tudod vízzel hígítani az olajat? :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Smiro #1717 üzenetére

    épp ez az... kémia: a zsírok és olajok nem oldódnak vízben :) ajánlott kísérlet délutánra mindenkinek: pohárba öntsön mindenki vizet, majd rá egy kis étolajat... keverheted, turmixolhatod, csinálhatsz vele bármit: ha picit békén hagyod, az olaj felmegy újra a tetejére és egybefüggő, különálló réteget alkot

    ui: a benzin már más... de nem is szereti a motor a túlságosan felvizezett benzint :DDD habár lehet benzinben is sütni: elég gyorsan :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Beni2360 #1719 üzenetére

    attól ugyanúgy nem oldat, hanem keverék :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Andreaspasco #1725 üzenetére

    gőzzel nem próbáltad? nincs ilyen gépünk, de gondolom fröcsöghetett minden az oldalára és ahogy száradt, szépen ette rá a fene... sima tűzhelyünknél is van ilyen tisztítási mód, hogy 30-60percig nyomatni kell 90-100 fokon a tepsibe öntött víznek, hogy fullra begőzölje, ami után kb papírtörlővel egyben le lehet törölni a sütötérbe égett cuccot... :K én ilyennel vegytiszta módszerrel próbálkoztam volna

    ui: a sütőpapíros sütést ezért is preferálom, mert simán megsül 3-4 tepsinyi cucc 1 papíron, ami utána megy a kukába és tiszta minden

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bul07 #1740 üzenetére

    Vicces, hogy olajsütő edénnyel együtt is megveheted akciósan :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bul07 #1751 üzenetére

    mi próbáltuk már, nem rossz, de rászoktunk, hogy mi panírozunk mindent és kevés előkészített mirelitet veszünk... egy tepsi húst simán kipanírozok, mire felmelegszik rendesen a sütő :)

    ami penny-ből kedvencünk, az a rántott camembert áfonyaszósszal :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz #21346560 #1936 üzenetére

    ...itt is azzal hirdetik a legjobb lángosozót, hogy desznyózsírban sütnek :DDD ...és pont ezért nem lehet otthon igazit sütni, mert senki nem tud felrakni 40liter disznózsírt, hogy fél napon át abban süsse sorban a lángost

    ...ellenben amit itthon is bitangjót tudok sütni: kürtőskalács :) ...csak előtte meg kell inni pár félliteres sört, hogy legyen sörösdoboz, amit bevonok alufóliával és süthetek rajta... (kb csak azzal nem szállhat versenybe, amit rendes faszénen sütnek)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bul07 #1940 üzenetére

    akár lehet is... szerintem az elmúlt napokban többet néztek az emberek az országban villanyórát, mint hagyományost :DDD elkezdtem én is írni napi szinten az állást és jegyezni, hogy melyik nagyfogyasztó (szárítógép, mosógép, sütő, kenyérsütő, mikró, mosogatógép, porszívó) mekkora teljesítményen mennyit ment :) 7-7-7-5kwh-kat mértem napi szinten, amivel jók vagyunk... majd mielőtt leolvasztanánk a régi hűtőnket, előtte napi szinten nézem a 22:00-6:00 időszakokat, hogy az állandó fogyasztók mennyit esznek... ugyanezt megnézem leolvasztás után is és bízok még minimális csökkenésben :K gondolkoztam én is valami fogyasztásmérőben, de az plusz költség... adatgyűjtéssel-elemzéssel ki tudom váltani és az a tuti, amit az óra mutat

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bul07 #1944 üzenetére

    tegnap is 7kwh, úgy hogy 1:40et ment a mosógép, kb 1:30at a sütő 150-200 fok közt és mosogatógépet is indítottam... de most nem a megszokott 65fokos programon, hanem eco módban :) (meg mellette természetesen 1 pc 0-24, egy kisebb és egy nagyobb hűtő, laptop... tv is ment azért pár órát)

    csirkemájat sütöttem: kifejlesztettem egy módszert, amivel jól átsül, de finom omlós marad... ez mondjuk csak normál légkeveréses sütőben működik... forrólevegősben nem kivitelezhető... kisebb fajta sütőtálba zsír, rá a megtisztított csirkemáj, bors, fokhagyma, zsír... így alufólia alatt 40-50perc 150 fokon, majd fólia nélkül kicsit sózok rajta, feltekerem 180 fokra és úgy kb 15 percet kap... végül légkeverést is rányomom és picit pirítok a tetején, hogy a máj+fokhagyma is színt kapjon :K frissen-melegen is jó, de hűtőbe rakva sokáig eláll és kenyérre kenve szintén tuti kaja...

    számolgattam én is, hogy meddig éri meg sütni, de ha piaci áron számolva egy kaja elkészítésére felhasználsz 1kwh áramot, akkor is megéri :K az olaj drága, árstop nélkül meg krvadrága lesz... nem szeretem, mert pazarlásnak érzem, ahogy gyorsan elkokszolódik... lefolyóba önteni nem szabad, leadni macera... amit sütésnél ecseteléssel felhasználunk, az alkalmanként (mennyiség függvényében) 1-2deci és egy cseppet nem öntünk ki belőle :K

    ui: 2 hete nyaraltunk és amikor már nem volt kedvünk pirománkodni, csak bent ülni a vendégházban, akkor találtam el, hogy a maradék krumplit, szalonnát, hagymát süssük meg sütőben, mindent külön-külön alufóliába csomagolva :) ezt szerintem forrólevegősben is simán meg lehet csinálni... krumpli héjában, alufóliába csomagolva mérettől függően kb 1 óra alatt sül meg 180-200 fokon és isteni íze van :K szalonnánál kell figyelni, hogy bizonyos fajtáknak képes lerobbanni a bőre magasabb hőfokon: ott asszem kolozsvárit sütöttünk így és tökéletes lett... otthon a császárszalonna már robbant :D plusz előnye, hogy teljesen tiszta marad utána a sütő (már ha nem robban a szalonna :D )

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Beni2360 #1999 üzenetére

    ebben a nyári pusztulat melegben étvágyam sincs nagyon... iszok vagy napi 3 litert, de az átlag kajamennyiségnek talán felét fogyasztom... így 40 határán...

    Fekete Laci még csak komótosan közelít a 70-hez, de ő még mindig bír mennyiséget enni :DDD ...fiának picit még fejlődni kell a szintjéig

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Ramoskaa #2001 üzenetére

    ja, ezt láttam+olvastam anno, hogy ő volt az első, aki képes volt beburkolni a gigaburgerüket :DDD amikor versenyzett, ezrével égette a kalóriát és hallottam, mi mennyiséget pusztított pl sonkából és tojásból...

    azzal is viccelődött, hogy "otthon van egy hűtő neki és egy a családnak" :DDD rájuk lehet azt mondani, hogy "inkább ruháznám, mint etetném" :D ...ja, az is vicces, amikor Miki meg asszonya levest esznek ...felesége is becsülettel megállta a helyét (legalább annyira érdemes beletekerni, hogy mekkora adagnak estek neki :D ebben a videóban nekem az volt a legfurcsább, hogy a vöröshagymát héjastól főzték bele... mi mindig megpucoljuk)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Ramoskaa #2004 üzenetére

    csípős videók nagy részét már megnéztem :DDD pár hónapja bukkantam csak rájuk... én is szeretem a csípőset, de én csak addig a határig szeretek menni, ami még élvezetet nyújt... annyira nem vagyok mazochista, hogy szétgyilkoljam kapszaicinnal az arcom :D birds eye chili-t, jalapeno-t, különféle habanero-kat (kedvencem volt belőle a chocolate) és "poénnak" chocolate trinidad scorpion-t már termesztettem... a chocolate volt nekem az a határ, amiből 1-1-et megeszegettem kajához: csípett azért, de nem volt überbrutál... a scorpionról ez nem mondható már el: abból egy fél centis darab is zsibbasztott... kóstoltam késhegyről valami szószt is, ami scorpion-ból, színezéknek meg chocolate habanero-ból állt... az olyan volt 10 percig, mint a lidocain :DDD ...ennek már nem látom értelmét, de Tibi haverjuk egy állat azok után, hogy miből mekkora mennyiséget eszik... anyósom ilyen, hogy vettünk lidliben bring the pain szószokat, amit ésszel kell adagolni... mi pár hónap alatt pusztítottunk el egy üveggel, anyós meg 1 hét alatt :DDD neki nem tudtunk még olyan paprikát vinni, amire azt mondta volna, hogy "nem bírja megenni" (főztem 1 éve nyáron pizzára szószt, amit feldobtam 2-3db scorpion-nal... megkóstoltam, mondtam asszonynak, hogy "ezt benéztem, nem fogjuk tudni megenni" ...ő azért megkóstolta, mert nem hitt nekem :D ...aztán a békesség kedvéért inkább kiöntöttük... anyós utána mérges volt, hogy megfeledkeztünk róla... nem tudom ahhoz mit szólt volna, mert az tényleg nem szimplán erős volt, hanem vaslapáttal vágott fejbe azonnal: égetett, mart mindenhol, amihez hozzáért)

    ...ja, forrólevegős sütésre vissza: tegnap csirkemellet és cukkinit rántottunk... szokásos módon tepsiben, légkeveréssel :K kb 30 perc 1 tepsinyi cucc

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Sándor -P20- #2051 üzenetére

    nekünk is van kerámiabevonatos késünk, ami hasonlóan vedlik :U majd nekiállok valamikor és lecsiszolom teljesen, majd kifenem jól és "hagyományos" késnek jó lesz... teflonos edényből viszont van kb 15 éves tefal wok-om, amit nagyon szeretek (gyakran használok) és még mindig úgy néz ki, mintha 1-2 hónapos lenne...

    késből asszem mol-nál vettem valami hagyományos sigg-et kb 1 éve, az valami brutális... húsokhoz használom és kb végighúzom a legdurvább marhán, az meg szalad benne... vigyázni kell vele nagyon :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Ajándékok #2053 üzenetére

    50-70ezres élezőt? :DDD sima késhez meg ezresért lehet venni fenőkövet (én még mondjuk gyakorlom a használatát, de néhány ilyen 50forintos kaliberű vacak kést már feltámasztottam vele) ...van előnye a kerámiának, de hátránya is: rideg, könnyen törik, csontozni/filézni nem lehet vele, mosogatógépbe nem rakható... ez nekem elég, hogy ne akarjak olyat

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz erdey_a #2291 üzenetére

    nekem sütésre a legjobban az ilyen cserépedények váltak be: pl oldalasnak adok 150fokon bő 1 órát fólia alatt, majd fólia nélkül emelem a hőt, átforgatom, rányomom a légkeverést :K leomlik a hús a csontról, puha, külseje meg szépen sült... májat is így szoktam, hogy fél kiló csirkemájat kb 15deka kacsazsírban, borsozva, közé fokhagymát dobálva sütöm alacsonyabb hőfokon fólia alatt kb 1 órán át... majd fólia le, sózok rajta és 150fok felett légkeveréssel rápirítok... nem szárad ki, a belseje omlós, szinte kenyérre kenhető :K

    ui: persze mindezt sima elektronyos sütőben :K ami még az omlós hús titka lehet: szuvidálni sütés előtt... kacsacombot csináltam így, hogy borsoztam és szeletelt hagymával vákuumcsomagoltam egyesével, majd 70fokon 3-4 órán át puhítottam... (nincs szuvidautomatánk: nagy lábasban melegítettem ennyire vizet és azt raktam 70fokra állított elektromos sütőbe és a vízbe meg a comb...) ...szuvidálás után kis só+bors (ínyenceknek mehet pl kakukkfű) és kb 20 perc alatt készre süthető légkeverésen :K a bőre roppan, a sütésigényes kacsahús meg omlik... ez az előkészítési módszer jól jöhet sok forrólevegős receptnél, amikor a sütőben csak hirtelen készre sütjük a húst... a puhítás-ízesítés már el lett végezve szuvidálással :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Beni2360 #2307 üzenetére

    az baromi sok: ha pizzát sütünk, akkor 250 fokra max 10 perc és felmelegedik a sütőnk :K

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Beni2360 #2346 üzenetére

    Pont, hogy nem a zsír hizlal, hanem a szénhidrát :) cukor, kenyér, krumpli, stb... egy jó oldalas valami friss salátával simán mehet a diétás menübe :D

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák