Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz janeszgol #42 üzenetére

    "ha valaki felszólal az USA gerinctelensége ellen, az rögtön Kína imádó lesz."
    Nem feltétlenül, de ti már bőven ebbe a kategóriába tartoztok. És nem, nem az első fele miatt. Mert ahogy mondtam, nem következik belőle, se vice versa.
    Azt viszont kérlek azért mutasd meg, hogy mikor írtam egyszer is, egyetlen egyszer is (!), hogy Amerika szent, mindenben ártatlanok, Trump -saját szavaival- egy stabil géniusz, meg ő a Kiválasztott, és így tovább. Mutasd meg hol "néztem el és tapsikoltam" bármiért is!
    Azt se mondtam, hogy nem vagyok laikus, épp az a lényeg, hogy laikusként is lehetsz empatikus az éppen szenvedők irányába, és mivel még mindig Kína a téma, nem a rabszolgatartás 150 éve, most (többek között) épp a kínai nép irányába vagyok empatikus, veletek ellentétben, akik csak felmagasztalják a rohadt ál-kommunista KKP meg Micimackó rémálom-rendszerét, vagy akik csak szimplán tojnak rájuk (csak akkor meg minek kardoskodni Kína mellett, ha úgyis mindegy a lelki békéteknek, hogy ki és mit bánt épp). Tajvan és Hongkong már rég a földdel egyenlőnek kellene, hogy legyen, igaz? Nem akarsz "átnevelőtáborban" meghalni? Nem volt szerencséd. Szeretnél nyugodtan élni? Késő bánat.
    Igazán empatikus, igazán racionális.
    Mert, ahogy már hangsúlyoztam többször is, nem a nép, az ország a probléma, a politikai rendszer a probléma, ami abszolút védhetetlenné vált mostanra. Erre pedig mindig csak a whataboutism jön, holott semmi köze ide semmi másnak; a védhetetlen védése ami itt folyik (amivel sajnos könnyen és jogosan beskatulyázódsz, abba a fentebb említett kategóriába).
    Csak ez számít, és csak erre kell ebben a témában koncentrálni.
    Btw... különösen abszurd mindez ebben az országban, de hát 30 év nyilván már régen volt, és sokan meséből sem hallottak semmiről...

Új hozzászólás Aktív témák