Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargalex

    félisten

    Először is jó lett az írás, és örülök, hogy segíthettem.

    Néhány dolgot hozzátennék:

    1.Nem értem, hogy a default openwrt image-ből miért hagyták ki a LuCi-t, de aki inkább a webes felületen szeretne beállítani (szinte) mindent, az felteheti az X-Wrt image-t is, ami szintén OpenWrt, csak WebIf^2 webguival. Ekkor tehát a firmware telepítése után rögtön elérhető a webes felület, ahol azonnal a jelszó megadását kéri a rendszer. Illetve a WebIf egyrészt összességében kevesebb helyet foglal, mint a LuCi, valamint van benne File Editor is, amivel az egyébként csak parancsorban konfigolható dolgokat is módosíthatjuk. Ennek ellenére én is a parancssort preferálom.

    2. A config file-okban nem kötelező aposztófok közé tenni az összes paramétert, csak a szóközöket tartalmazókat. Természetesen nem okoz gondot, ha biztosra akarsz menni, akkor használd.

    3. Aki DHCP-s nettel rendelkezik, a firmware telepítése után rögtön lesz NET. :)

    4. Csomagok telepítésekor a függőségeket ellenőrzi a rendszer, tehát pl. a LuCi telepíthető egyszerűen az opkg install luci paranccsal, a többit felrakja magától.

    5. A tűzfalas beállítások inkább a Network->Firewall->Traffic Control-ba illenek, mert itt tulajdonképpen nem port átirányításról, hanem csak engedélyezésről van szó. Persze mindkét megoldás működik, csak átirányítás esetében, ha a router IP-címét változtatod, akkor módosítani kell a tűzfal szabályokat is. Nálam így néz ki:

    6. Nem vagyunk egyformák, én az fstab-os megoldást jobban preferálom. :) Az egyéb programok indítása számomra nem a mountoláshoz való.

    7. Azóta megnéztem, nem fontos, hogy az USB indító script az fstab előtt legyen.

    8. Ha kevés a flash-ban rendelkezésre álló hely, akkor egyrészt megoldható, hogy a csomagok ne a root-ba települjenek, illetve amit én most csináltam meg: rootfs külső tárolón (pendrive, hdd).

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák