Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    És azt sem igazán értem, hogy az AR9285 rádiós (2.4Ghz 150Mbps) laptopomra most miért csak ~6.8 Mb/s-el tudok másolni LAN-on (úgy, hogy két méterre teszem le a routertől közvetlen rálátásban), ha a korábbi DIR-615 (B2, tehát csak a gyári OS ment rajta - amúgy 2.4Ghz, 300Mbps WiFi, 100Mbps ethernet) routerrel gyönyörűen ment ~11.5 Mb/s-el.

    Már azért is fura, hisz ebben a 4300-as routerben is Atheros chipset van, így illene kompatibilisnek lennie a laptop Atheros rádiójával. Azon túl a DIR-615 antennái gyufaszálak ehhez képest, amivel a 4300-as jött, de ilyen körülmények közt ez egyébként sem lehetne gond.
    Illetve eddig 100-as ethernet + 150-es WiFi páros után 1000-res ethernettel még akár picit többet is remélhetne az ember kevesebb helyett. :U

    És a másik laptop 5Ghz-es rádiója viszi a 300Mbps-t a gyakorlatban is. Még két vastag téglafallal arrébb is 7-8 Mb/s-el tudok rá másolni LAN-on, de ha idehozom a router mellé, mint az Atheros rádiós notit, akkor fel-fel szaladgál 30 Mb/s fölé is. Tehát nem az 1000-res ethernet csati problémázik (a ethernet csatira kötött gép, amiről másolok), nem is a CPU van leterhelve, hanem egyértelműen csak az Atherosos notival van valami baja.

    A csatorna tiszta, ezt már megnézegettem, hogy miket lát. 2.4Ghz-en csak én használom a 6-ost, két másik szomszéd lóg az 1-esen, és bejön még egy 8-as, ha az ablakhoz tartom a gépet. ;]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák