Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macskea

    őstag

    Szerintem ketté kellene venni azokat az embereket, akik valamikot vettek, vagy még a jövőben vesznek tabletet. Mert egyelőre itt sokan az egy és igaz tablet felhasználónak tartják magukat, és ennek alapján mondanak magyarázatot a cikkre. Pl.: sokaknak alap, hogy akinek tablete van, az viszi magával. És ha már úgyis visz magával valamit, akkor inkább egy phabletet, mintsem egy tabletet és egy telefont. És ez valóban jó magyarázat arra, hogy ezek az emberek miért nem vesznek többet új tabet. Csakhogy ez jó ha a tablet tulajdonosok harmadára igaz, merthogy a legtöbb tablet sosem hagyja el az ágy vagy a kanapé másfél méteres körzetét. Egy olyan tablet pedig ami otthon van, jó eséllyel örök elet, nem hibásodik meg, ha az akksi kapacitása idővel esik, az sem tragikus, hisz mindig kéznél a töltő, szóval jóval tartósabb darab lesz. Az, hogy ezeket a tabeket lecseréljék tényleg nem elég egy új hátlap meg egy jobb felbontású kijelző. Tényleg sokkal közelebb kellene nekik kerülni a notebookok teljesítményéhez, miközben megőrzik a kompakt méretüket és a barátságos árukat. A harmadik - véleményem szerint igen szűk - kategória az, aki ragaszkodik a kis méretű telefonhoz a zsebben, de alkalmanként mégis bedobja a táskába a tabletet. Ők annyiban térnek el az előzőektől, hogy nekik pl.: már fáj egy gyengélkedő akkumulátor, egy jobb üzemidő indok lehet a cserére.

    Aztán még itt van a laptop kérdés, hogy van-e vagy nincs-e, és kiváltja-e egymást a két termék, illetve a desktop pc, miszerint ugyan arra használja-e otthon az, aki tablettel is rendelkezik. Ez viszont szerintem nagyon egyeni szokás és preferencia függő szerintem, ahány ember annyi felé. Szóval szerintem nincs abszolút igazság arra, miért torpant meg a szegmens, de ha a (szerintem) jellemző vásárlókat elképzelem, nagy részük vagy nem vesz többé tabletet (phabletre lépnek) vagy vesznek majd, de a vásárlási ciklusuk nem 1-2 év, mint egy okosmobilnál, hanem inkább 3-4.

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • macskea

    őstag

    válasz asdf_ #46 üzenetére

    Te egyértelműen a hármas kategória vagy. Persze ez még nem zárja ki további kategóriák létezését. Kérdés, hogy nagyságrendileg a további jellemző felhasználók mennyien vannak. Érdemes-e számolni velük, vagy statisztikailag elenyésző a számuk.

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • macskea

    őstag

    válasz bostone #63 üzenetére

    Valahol el kell kezdeni, és szerintem ez az apró lépés is egy kisebb fajta csoda, amikor még ott tartunk, hogy annak is örülni kell, ha a desktop meg a mobil böngésző szinkronizálja a könyvjelzőket. Legalábbis néhány mobilos tesztben ez nekem bántotta a szemem. Basszus, ez ne legyen már 2015-ben truváj... :D

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

Új hozzászólás Aktív témák