Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    Pár ötlet, hátha segít lezárni az ügyet.

    Miféle elektromos fűtőtest, falra szerelt, ami a lakás része? Vagy csak lábakon odarakva, ideiglenes jelleggel? Előbbiről minimum jóhiszeműen sejtheted, hogy jár. Utóbbiról nem.

    Vétel előtt esett róla szó?

    Mikor jelezted az eladónak, mit mondott, mi volt a reakció? Vagy egyből jöttél ide?

    Egy adásvételi szerződésben benne szokott lenni, hogy "a megtekintett állapotban".

    Ahogy az is, hogy átvételi jegyzőkönyvet kell készíteni. Ha nem adja át X dátumig, akkor napi kötbér, az is szerepel. Persze sose készül jegyzőkönyv, meg tértivevényes értesítés sem a vételár megérkezéséről, ha nem készpénz, de attól még szükséges.

    Az, hogy így a lakás nem komfortos, illetve lakhatatlannak minősül, semmit nem számít. Itt már nem kell használatbavételi engedély.
    A komfort megléte csak hitelnél szükséges, és az értékbecslésnél ellenőrzik.
    Ingatlan adásvételi szerződés a címe, amit megszerkeszt az ügyvéd, nem pedig lakás használatbavételi engedély.

    Mekkora kiadás/veszteség ez így neked? Norvég ökörség nyolcvanezerért? Megéri kínlódni? Lehet, húszezer forintról van szó, és csak az egód miatt izmoznál?
    Örülj, ha nem jön elő érdemi gond a lakással.

    Esetleg küldj neki egy fizetési felszólítást, ami a használt fűtőtestek reális értéke. Ennek költsége jegyzőnél 3 %, de minimum 8000 forint. Ha nem reagál rá, jogerőre emelkedik. Lehet, inkább odaadja.

    De mindenek előtt gondold át, hogy valóban jogos-e a követelésed, és nem te vagy-e a hülye vevő!
    Aki kardot ragad, kard által vész el. Hát még ha az eset árnyaltabb, mint leírtad. Eleve gáz úgy lakást venni, hogy nincs meg a kölcsönös bizalom, és aztán ilyeneken rugózni. Lehet, megbántad a vételt, ezért akadsz fel ezen?

    "Mi védene meg attól, hogy ne lopják fel a földről a laminált padlót, vagy..."
    Hasonló a hasonlót vonzza. Nem kimagyarázva, hanem lényegileg.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz TheLázs #15 üzenetére

    Ja hogy hitel. Bár nem ezt kérdezted, de szerintem a legjobb, ha felraksz egy akármilyen fűtést, hogy az értékbecslő rábólintson. Mert gondolom neked is a legfontosabb, hogy nyélbe üssétek és ne bukd el a foglalót. Mert ha emiatt elveszted, azt szerintem vissza nem pereled az életben. Vagy rámegy a nyugalmad és rengeteg időd.

    Nem szokott a hitellel készített adásvételiben legvégső határidő lenni a bank oldali fizetésre, csak hogy pozitív elbírálás esetén neked hány napod van a többi részt kifizetni. És hogy hányszor lehet a hitellel próbálkozni, ami általában kettő. Tehát ez ilyen gumiszabály, tudsz időt húzni, ha szükséges.

    Értem, hogy Justitia, de általában az egyéni igazság a legszubjektívebb dolog a világon. Ez a leperelem róla a gatyát is nem jó irány, még ha bizonyára teljesen joggal vagy ideges. De azért talán ismét meg lehetne próbálni higgadtan beszélni vele, meg hogy hát akkor nem lesz hitel, nem kapja meg a vételárat.
    Esetleg van olyan részlet, amit elfelejtettél illetve nem akarsz megosztani?

    A "tudom a címét" dolgokat pedig nagyon nem okos dolog nyilvánosan hangoztatni, főleg, ha hivatalos útra akarsz lépni. A virágnyelv is bizonyíték. És különben is csak sokkal nagyobb kakiba tenyerelsz bele önként.

    "Ingatlanos állította."
    Nekik akkor se higgy, ha kérdez! :D Olyanokat mesélhetnék első- és másodkézből...

    Esetleg tényleg érdemes lenne egy ügyvédet megkérdezni. Elmondod, mi a helyzet, és mit ajánl. Ez nem kerül pénzbe normális esetben, ez nem tanácsadás, öt perc az egész. Mondjuk aki a szerződést csinálta, hozzá már úgyis bejárásod van, hátha foglalkozik ilyesmivel.

    Na sok sikert, a fejleményekről meg szívesen olvasnék!

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Syl #17 üzenetére

    Elég vevőbarát kitétel, ilyet én még nem láttam. Eladóként nem is mennék bele.

    arnyekxxx
    Nem ismerjük a körülményeket, de kisebb, körbefűtött lakásnál, összességében akár előnyösebb is lehet a heroinárú villanyfűtés.

    A fűtőklíma zavaróan mozgatja a levegőt, fázni lehet tőle, sokan joggal utálják. Ezért magasabb hőmérsékletet is kell vele csinálni, hogy elég legyen a hőérzet. Nem épp hangtalan, karbantartásra figyelni kell, és sok helyre ki se rakható a kültéri. Társasházban a kondenzvíz elvezetése se egyszerű télen. Ez egy szükségmegoldás, ha nincs normáisra lehetőség. Át kell gondolni.

    "2db 3ezer forintos ventilátoros hüsugárzó is csinál ugyanannyi meleget"
    Próbáltál te már egy idényt fégigfűteni két ilyennel? ;) Nem műhelyt, hanem otthont.
    Inkább két 15 ezres kvarc hősugárzó, de szerintem azok se folyamatos használatra valóak.
    Ha a lakás szép, nem ússza meg a brutálisan árazott dizájnfűtőtesteket.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák